Bu durum 100 yılda bir oluyor!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kron user tarafından paylaşıldı.

1. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    Önümüzdeki cuma gözünüz saatte olmalı. Çünkü, dünya 100 yıldan bu yana ilk kez gerçekleşecek bir anı yaşayacak.

7 Ağustos'ta hayat boyu bir kez gerçekleşebilecek bir ana tanıklık edeceğiz. Fakat, gözümüz saatte olmalı. Çünkü göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş olacak.

8 Temmuz 1909 tarihinden, yani 100 yıl önceden bu yana ilk defa Cuma günü, tarih ve saatler artan değerle arka arkaya sıralanacak.

Bu 'an'ı yakalamak isteyenlerin tam olarak saat 12:34:56'da gözlerini saatlerinin üzerinden ayırmamaları gerekiyor.

Yüzyılın 9'uncu ayında, 8'inci haftasında, 7'inci gününde yanyana koyulduğunda karşımıza 12:34:56/7/8/9 veya 123456789 çıkıyor.

İnternette bu anı konu alan birçok bloglara mesajlar yağıyor.

Aslında kaçıranların bir şansı daha olacak.

'1' rakamını sevenler de 2011 yılında bir saniyeliğine denk gelecek 11:11:11/11/11/11'i bekleyebilir.

http://www.hurriyetport.com/news/122/ARTICLE/12331/2009-08-04.html

mziyaeddin, gezgin2 ve Berke ÖZTÜRKMEN bunu beğendi.
  2. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    paylasım ıcın tesekkurler

dogrusu bana sacma geldı :eek: yanı bir ozellıgı yok. ve 2009a 9 yazılması...:rolleyes:
    "'1' rakamını sevenler de 2011 yılında bir saniyeliğine denk gelecek 11:11:11/11/11/11'i bekleyebilir." daha guzel bence en azından 2011e 11 yazılıyor :)

3. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence çok ilgınc bırsey yanı bızım babalarımız dedelerımız belkıde o anı goremeden olduler fakat bız gorecegız :D

Bundan daha guzel bır sey varmı herkezın goremıcegı şeyleri görüp belkide diger tarafta anlatmak ...:rolleyes: Ne guzel olur kesınlıkle kacırmıcam...

4. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    hehe :D dedene anlatıyosun öbür tarafta:

Dedeeeee öyle bi ana denk geldimki saatde ne yazıyodu biliyomusun

ne yazıyomuş torun

12:34:56-07.08.09

dededen ilginç cevap

s... lan p... bende bişey diyecek sandım :D:D:D:D:D

İlginizi Çekebilir

nibali1_3387201b.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...
team-sky-echelon-996.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...