Bu da bana Ders olsun!!

Tepki
15
Selam bisikletci yoldaşlarım. 5 yıl aradan sonra 1 ay evvel mtb bisiklete dönme kararı aldım siteniz ve siz kardeşlerimin fikirleriyle bianchi troy aldım. Muğlanın Datça ilçesinde ikamet ediyorum bisikletimle işten fırsat bulduğum zamanlarda doğa turlarına çıkıyorum aynı zamandada işe ulaşım için kullanıyorum. Dün(cumartesi) gece işten 00:15 te çıktım bisikletimle eve gidiyordum bomboş olan yollar bana öylesine güven veriyorduki yaklaşık 300metre boş olan yolda son sürat gidiyordum tam o esnada bir bankanın yol kenarına park etmiş scooter motor sağına soluna bakmadan yolun karşısına geçmek için hareketlendi yolun tam ortasında göz göze geldik, ''HOCAM NABIYOSUN SEN'' diye bağırmamla tam ortasına yaklaşık 60km hızla çarpmam bir oldu. havada 3metre uçtuğumu hayal meyal hatırlıyorum asfalt teması esnasında hemen sola doğru hareketlendim darbeyi yumuşatmak için yaklaşık 5 yuvarlanma sonrası yerde kaldım. Etraftan insanlar hemen başıma toplandı o an yaşadığım his çok farklıydı aklımdan ''kesin kırığım var nabıcam tamda yaz sezonu iş güç'' herşey aklımdan geçiyor bide emeğimle kazanıp aldığım bisikletin durumunu merak edip ayağa kalktım 5dk kırık aradım Allahıma çok şükür sol dirsek ve sol dizimde birkaç ezik ve sıyrıkla atlattım. motorun sahibi arkadaş hemen arabayla gelip hastaneye götürdü doktor üstünkörü pansuman yapıp gönderdi (Datça hastane imkanları çok kısıtlı malesef) o arkadaşda şoktaydı ''Kardeşim gaza bastım ama hareket etmedi motor şoktayım hala'' dedi. Siz siz olun dostlarım yol bomboş dahi olsa aşırı hız yapmayın heran herşey olabiliyor. Son olarak kazadan hemen sonra çarpıştığımız arkadaşa '' bisikletime çok önem veririm tespit sonrası seni rahatsız edebilirim haberin olsun'' demişim :) sağolsun arkadaş '' Sıfırını alırız arkadaşım sorun değil yeterki cana gelmesin'' cevabını verdi öyle rahatladımki :) kazasız günler diliyorum...

Scudo

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Günay çok geçmiş olsun öncelikle. O hızla gidip bir motora çarpıp bir yerinin kırılmamış olması çok sevindirici.

Hız konusuna gelince; genelde tüm bisikletliler arasında hız konusunda bir yarış ve küçümseme mevcut. Ben şu hızı yaptım, kilometre saatimin resmini koyuyorum işte, sen çok yavaşsın gibi sözler, davranışlar var. Sanki pürüzsüz ve virajsız yolları olan, son derece dikkatli, saygılı otomobil sürücüleri ve yayaları olan bir ülkede yaşıyormuşuz gibi davranılıyor. Tüm bu saydıklarım gerektiği gibi olsa bile sürücüler veya yayalar dışında gelişen bir takım şeyler kazaya neden olabilir...Yola veya bize fırlatılan bir şey, lastik patlaması v.b. O nedenle çok dikkatli olunmalı ve aşırı hız yapılmamalı diye düşünüyorum.

Tepki
15
Hepinize teşekkür ederim arkadaşalar. Bisikletin maşası büyük hasar gördü umarım kadronun maşa bağlantı noktasında bir sorun yoktur(boşluk vs gibi) ön jant akort hafif bozulmuş tamire müsait byte cember ve tellerim çarma şiddetine oranla iyi iş çıkarmışlar. Beni en çok rahatsız eden ise sağ fren kolunda, arka attırıcı ve kadronun belli noktalarında çizikler olmuş gözüm gibi bakardım nazar değdi :(

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
çok geçmiş olsun. şu (link)ta da detaylı bahsediyor trafikte bisikletli olarak ne tür tavır ve yöntemler izlemenin önemli olduğundan. Kimsenin trafikte gözlerinin bisiklet aramamasının görse bile yinede trafiğe dahil bir araç gibi dikkate almamasının sonucu böyle kazalar oluyor. Yine çok ucuz atlatmışsın. Kazasız belasız sürüşler. Çizikleri de dert etme mtb nin şanından sayılır onlar :)

• Beğen
Tepkiler: Günay BOZCA

Frédéric Lapointe

Forum Demirbaşı
Tepki
1.356
Çok geçmiş olsun; Anladığım kadarıyla siz ve scooterci arasında kavga olmadı;Bakalım bu adam bisikletin hasarını ödeyecek mı?
Kolay gelsin.
Polis scooteci sarhoş ve elhiyetli,sigortalı olduğunu kontrol etti mı?
Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun...Maganduslardan Allah bizleri korusun..Kadroyu iyice inceleyin en ufak çatlak bile olsa ilerde sorun oluşturur..

• Beğen

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok geçmiş olsun çarpan motordaki kişide çok insan evladı biriymiş çarptın mı öylesine çarpıcaksın. Millet çarpıp kaçıyor birde "alttarafı bir bisiklet 100 tl ye satıyolar diyip üsteliyor"

Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen

berkb

Üye
Tepki
2
Büyük geçmiş olsun arkadaşım.Türkiyede malesef bisikleti sadece çocukların sokak aralarında kullandıkları bir oyuncak sanıyorlar:( Birde bazıları var bisiklet parçalandığı zaman 100-250 tl zannedip amaaan öderiz dertmi diyorlar ama faturayı koyunca önlerine itirazda itiraz.Türkiyede biskletçi olmak zor.:boese157:

• Beğen

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun arkadaşım. 60 km hızla kaza yapmana rağmen ufak sıyrıklarla atlaşmışsın önemli olan bu. Ben seninkine benzer bir kaza sonucu yere düşmemle belimi yere çarptım yaklaşık bir seneden beri ağrısını çekiyorum olan bisiklete olsaydı da bana bir şey olmasaydı keşke. Önemli olan can sağlığı tekrar geçmiş olsun..

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçmiş olsunda 60 km hızda ne işiniz vardı, açıkcası kendiniz kaşınmışsınız.

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
.öncelikle geçmiş olsun. sizi çok iyi anlıyorum benzer kaza bana oldu. bisiklet 2 haftalık. Yol boş yokuş aşşagı 70 le gidiyorum. hangi akılla öyle gidiyosam. çok keskin viraj çıktı karşıma.virajı almadım alamayıncada bariyerlerin karşı tarafına uçtum bisikletle. kalktım ayaga arkadaşlar geldi bi şey var mı diye sordu. baktım kendime. bi şey yok dedim. elimde dikişlik yara ve her yerim sıyrık içindeydi. allahtan kafadan darbe almamıştım. çok ucuz atlattım kazayı. hemen ambulasla hastaneye götürdüler. kola 3 dikiş yedim. ama şimdi allaha şükür iyiyim. artık daha dikkatliyim bisiklet sürerken.yokuş aşşaga boş yola aldanmıyorum artık. şizde daha dikkatli olmuşşunuzdur eminim. sağlıcakla kalın.

Tepki
15
@Saim Deveci

Çok haklısınız Allaha şükür ciddi bişeyim yok. Sizede acil şifalar diliyorum umarım beliniz eski sağlığına kavuşur işim gereği zaman zaman bel ağrısı çekiyorum sizi iyi anlıyorum. Bel kaslarınızı çalıştırıcak egzersiz programı hazırlayıp haftada 3 gün programa uymanızı tavsiye ediyorum denedim çok işe yarıyor.

• Beğen
Tepkiler: Saim Deveci

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış, ucuz atlatmışsınız