Bu BMX İyimidir?

Konu, 'BMX' kısmında Sinan Y. tarafından paylaşıldı.

 1. Sinan Y.

  Sinan Y. Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Merhaba arkadaşlar bu benim ilk konum ve aynı anda ilk mesajım uzun zamandır takipteydim artık mesaj yazma gereği hisettim çeşitli sebeplerden dolayı.
  Öncelikle 14 yaşındayım ve bmxe acayip merak saldım, ve bir bmx almak için arayışa geçtim. Babamın işyerindeki birinin çocuğu geçmiş zamanlarda bmx yapmış sonra bırakmış. Bu bisikleti almayı düşünüyoruz. Henüz bmx bisikletler hakkıında çok yeni olduğum için pek birşey bilmiyorum ve size bu biskletin iyi olup olmadığını sormak istedim. Bisikletin gidon kısmı satılmış, yeni gidon almamız gerek.
  Onun dışında bu bisiklet flatland mıdır yoksa street midir bunun arasındaki farkı nasıl anlayacağımı bilmiyorum bunuda yazarsanız sevinirim.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Azat İlhanlı

  Azat İlhanlı Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2014
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Merhaba kardeşim, öncelikle almak istediğin bisiklet street bike, bisikletteki parçalar profesyonel markalardır profesyonel bir bisikletle bu işe başlaman daha iyi bir getiri sunabilir.. İyi Forumlar..
   
 3. #3
  Sinan Y.

  Sinan Y. Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Yanıt için teşekkürler. Konuyu açtıktan sonra aklıma takılan birkaç soru daha oldu. Öncelikle bu bisiklet street bike olduğu için flatland hareketleriyle çok uğraşmayacağım ama mesela şu pege basılarak yapılan hareketleri yapabilirim dimi? Yani street ile flatland bisikletler arasında bir uçurum yok dimi? Bir diğer sorum da bu bisiklet yaklaşık nekadar eder? Bisikletin gidonu gidonuyla beraber elcikler pedalları ve dış lastikleri satılmış(sadece gidon satılmış sanıyordum). Bunları aynımodel yada farklı bir model alacağım satılmış parçalar haricinde bu bisiklet yaklaşık kaç TL eder? Bilgilendirirseniz teşekkür ederim.
   
 4. Azat İlhanlı

  Azat İlhanlı Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2014
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Merhaba tekrardan, öncelik soruna gelirsek Streette flat hareketleri yapılır evet ama bi yere kadar yapılır Flat kadroları Street kadrosuna nazaran daha küçük olduğu için bazı hareketleri yapabilmek daha kolay gelebiliyor, buda pedal ile maşa arasındaki mesafenin kısa olmasından kaynaklanıyor..
  İkinci sorun hakkında pek açıklayıcı birşey söyleyemeyeceğim ama bence Dış lastikler, Pedallar, Gidon/Elcikler hariç diğer kalan ekipmanlarla 450-500 eder bence,
  Ve son olarak bu konu hakkında bir kişiden yorum almak doğru değil tabi ben sadece bildiğim kadarını söyledim daha bilgili insanlarında görüşünü alabilirsin.. İYİ FORUMLAR