Bu bisikletler çalıntı olabilir! [Bit Pazarı]

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Arkadaşlar kimseyi haklı/haksız suçlamak istemem. Ancak aşağıdaki bisikletlere bir göz atın. Cannondale 500 TL Trek 400 TL Salcano 350 TL fiyatları. Bu bisiklet piyasanın çok altında satılıyor, insan ister istemez neden bu kadar ucuz? diye soruyor... Yorum sizin.

Scudo
Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yahu düpedüz hırsız bunlar ....başka hiçbir açıklaması olmaz olamaz....

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Öyle bir ortamda o fiyata satılıyor ve bisikletler çok bakımlı sıfıra yakın bu durumun başka açıklaması yok bence.

• Beğen

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Bu bisikletlerin seri numaraları falan kadrosunda yazması lazım. Zaten Cannondale bir tek Delta bisiklet getiriyor diye biliyorum. Onlardan bu seri numara ile gerçek sahibine ulaşılır aslında.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Ben de kimseyi aklamak veya suçlamak istemem. İşin doğrusu satan tipler pek tekin değil. Daha doğrusu pazar komple pek tekin değil :) Ama çok enteresan şeyler bulmak mümkün, antika veya 80'lerden retro eşyalar özellikle. Her çarşamba olduğu gibi bugün de pazarı turlarken bisikletler benim de dikkatimi çekti. Hatta ben bakarken ciddi bir pazarlık yaşandı. 400 lira dediğiniz Trek'i 500 liraya satmadı mesela. 650 lira istiyordu ama 600'e olur dedi. Cannondale ise 850 liraydı. Markalar dikkat çekse de sıfırı peşin para 1100-1200 lira gibi paralara alınacak modelde her ikisi de. Trek özellikle hurda durumda diyebilirim. Elcikler haşat durumda, paslanabilir tüm parçaları paslanmıştı. Jant göbekleri oldukça kötü görünüyordu. Frenler de komple değişim ister gibiydi ki mekanik disk fren üstelik. İşin doğrusu ancak 600 lira eder benim gözümde. Satıcı her bisikletin sıfır fiyatlarını da biliyor. Çalıntı veya değil onu bilemem ama ederini istediğine ve bisikletten anladığına bugün gözümle şahit oldum. Adam parayı eline saymaya çalıştığı halde satmadı bisikleti. Sizin belirttiğiniz fiyatlar aklınızda yanlış kalmış olabilir mi ?

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Bana söylediği fiyatlar bunlar, siz saat kaç gibi oradaydınız?

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Net bir saat hatırlamıyorum ancak saat 11 gibi girip 14:30 civarında çıktım. Size o fiyatı söylediyse, iki ciddi alıcıyı kendi elleriyle kovmuş, derdine yansın :)

Tepki
8
Bisiklet
Bisan
Hayır anlamadığım çalıntı kesinlikle ama sıfır gibiler.Abi yoksa mağazadan çalıntı falan olmasın ? Ayıp günah dişinden tırnağından arttırıp alıyor insanlar yazık günah.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@rahmi kocaman

Ben ağzını yokladım sadece, yanılmıyorsam 3.30dan sonra bu fiyatları konuştuk. Herkezin günahı kendine benim amacım acaba bu bisikletlerin sahipleri belki forumda vardır, eğer çalıntılarsa tabi :)

@özgür atalay

Uzaktan bakınca gözükmüyor, cannondale çizik yok denecek kadar az, trek'in maşası çizik salcanoda hiç çizik yok neredeyse.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
ya bu cannondale ın ikinci el biraz da aksesuarlısını 2000 liraya satıyorlar. ne 500 ü 500 liraya ng650 alamıyor insanlar cannondale nedir :D
Berksan sende kendini çok fazla tehlikeye atma bunların napıcağı belli olmaz

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@rahmi kocaman

benim dediğim bisiklet buymuş. ama olsun genede sıfır gibi. birde bu bisikleti bence bisikletçilerden flnda araklıyor olabilirler

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
@murataslan

Ben, gözümle gördüğüm durum üzerinden değerlendiriyorum. Adam 850 istiyordu ve bu fiyat bence normal :) Beş yüze kadar düştüyse eğer elbette var bir pislik bunun altında. Bir şey diyemem, ben şahit olmadım öyle bir şeye.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
Tabi 850 normal fiyat :D Birde bu bisikletleri internet aracılığıyla satmamalarıda ayrı bir konu. Bence başka şehirde çalıp. Kocaeli de okutuyorlar. O bence sizden çekinmiştir o yüzden normal fiyat vermiştir :D

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@rahmi kocaman

Saat farkından bana düşük fiyat vermiş olabilir.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Adamların tezgahında yok yok. Hepsini internete koymaya kalksa, adet bazında olmasa da çeşit olarak hepsiburada.com'a rakip çıkar öyle diyeyim ben size :)

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Berksan
arkadaş ne saatmiş bisikletin fiyatı yarıya iniyor. bundan sonra bisikletçilere akşam kapanmadan gidicem :D

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
@Berksan

Pek tabii ki olabilir. Pazarlığı çok sert yapıyordu, bu fiyatlara düşmesi oldukça şaşırttı beni sadece.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@rahmi kocaman

Parçada satıyorlar gördünüz mü?