Bu bisikletin muadilleri nelerdir?

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
http://i.imgur.com/kwkG7d1.jpg
fotoğrafta özellikleri yazmakta, acera 27v set, xcm v3 hrl maşa, xcr aynakol vs. bulunmakta.
fotoğrafları linkte mevcut: (link)

bu bisikletin seviyesinde, az alt ya da üst seviye donanımlı hangi modeller bulunmakta diğer markalarda?
örnek markalar: ghost-mosso-scott-kron-merida-carraro-cube-focus-cannondale-whistle-sedona

salcano haricinde bir markada bu özelliklere sahip bir bisiklet almak istediğimizde gereken para ortalama ne seviyededir?

alacağım zaman kısa süre araştırdım ancak bulduğum en uygun buydu, merak ettim gözden kaçırdığım daha iyi bir alternatif var mıydı diye. :rolleyes:

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru

iyi anlamda söylediniz sanırım bir başka salcano kullanıcısı olarak :)

aynı paraya bulmak zaten zor farkına vardım bunun. ancak diğer markaların en yakın donanımlı modellerinin fiyatlarını merak ettim.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@yasin çalış

belki ikinci elde daha iyisi bulunurdu ancak prensip olarak ikinci el tercih etmiyorum. :rolleyes:

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
@Mert C.

prensip meselesi ama bisiklette keşke esnetseydiniz biraz

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@yasin çalış

bisiklet hakkında hiç bir bilgim yoktu alırken, hurda halde bir bisiklet gelse önüme onu bile anlamazdım kolay kolay.
önemli olan memnuniyet, şuanki bisikletimden fazlasıyla memnunum... ilk aldığımda ince lastik düşünmüştüm ancak ona da gerek olmadığını düşünmeye başladım, yeterince hızlanabiliyorum bunlarla da.
üst sınıf bisiklete geçecek olursam ya da yanına yol bisikleti almayı düşünürsem belki o zaman esnetirim prensipleri :)

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
@Mert C.

memnun olmanız en önemlisi zaten hayırlı olsun güle güle kullanın

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
KADRO: MOSSO ALU 7005 TRİPLE BUTTED
AMORTİSÖR: 26 MASA SUNTOUR SF-11 XCM-V3-DS-RLO
GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:31.8 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:31.8 E100+7 SSABK
SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE: VELO VL-1205
MAŞA YATAĞI: AHEAD VP-A41AC
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M391
FREN: SHIMANO HİDROLİK DİSC M446
PEDAL: ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA RD-390
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA FD-M390
VİTES KOLU: ACERA SL-M390 9X3
ARKA DİŞLİ: ACERA 9’LU CS-HG30-9
GÖBEK SETİ: ACERA RM-66
JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK: MOSSO 26
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: BEYAZ MAVİ, SİYAH KIRMIZI
AĞIRLIK: 12,9 Kg.

Benim kullandigim bisiklet olabilir. Liste fiyatı 1.150,00.-TL ama ben kredi karti kampanyasi vb. 900,00.-TL mal ettim. Sozkonusu salcano'ya gore one cikan ozellikleri Shimano M446 hidrolik disk fren, Acera M390 vites kollar, FC-M391 aynakol (44-32-22 dişli)
Salcano'nun kadro uretimini kim yapiyor bilmiyorum ama Mosso dunyaca bilinen guvenilir orta ve ust seviye kadro ureticisi.
Bu arada yuceltmek veya kotulemek icin soylemedim bunlari. 22 yil Bianchi Metapro kullandim bu arada aldigim daha iyi ozelliklerde 2 bisikletim calindi. Iyi bakilirsa her bisiklet iyidir ve sizin elinizdekide piyasada bazilarinca giris seviyesi dense dahi guzel bir bisiklet. Gule gule, kazasiz belasiz, arizasiz keyifle kullanin :)

Bu arada kadro agirliginizi biliyor musunuz? Salcano kadrolarin ozelliklerini merak ediyorum ve hicbiryerde bahsi gecmiyor...

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@suat akman
kadro ağırlığı hakkında fikrim yok ne yazıkki, söküp birleştirmekle de uğraşamam ancak bir ara tam sürüş ağırlığını tartacağım.

bu giriş seviyesini ben de anlamadım :D bildiğim giriş seviyesi hector-efes gibi modeller, çelik kadrolu çift amortisörlü olanlar filandır. :D bu bayağı aşmış gitmiş ya da bana öyle geliyor daha iyisini kullanmadığımdan.

aynakol benim de 44diş en büyüğü diğerleri de aynı sanırım ama saymadım. hidrolik diski gereksiz gördüm, ağırlık yapıyor ve fiyatı yukarı çekiyordu, şehir içinde v yeterli benim için.
vites kolu ise ST-EF65, ancak farkı nedir bilmiyorum.

bisikleti tarttığımda unutmazsam size de özel mesaj atarım ağırlığını :) oldukça yakın sanırım bisikletlerimiz :D
ağırlık da çok farklı değildir bu durumda herhalde...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mert C.

Valla olctugunuzde mesaj atarsanız sevinirim. Hidrolik fren V frene gore agirlik yapiyor ve bakimi uzun araliklarla yapilsa da zor. Ancak avantajlari da var. Bende ilk kez V frenden farkli bir bisiklet kullandim ve bocaladim ama su an iyi bir tercih yaptigimi dusunuyorum. Bir kere cok guclu frenleme yapiyorsunuz. Fren kollarina asilip sıkı sıkı tutmaniz gerekmiyor. Parmaginizla dokunup hafifce cekmeniz yeterli. Inanilmaz sesssiz. Jantta kucuk ayarsizliklar oldugunda surtme vb. gibi bir etki birakmadigindan jant ayarlarini surekli olarak duzeltmeniz gerekmiyor, arada tembellik yapabiliyorsunuz yani :p

Vites attiricilarda cok yakin modeller aslinda. ST-F65 V Fren sistemi ile tumlesik. ACERA SL-M390 ise sadece vites kolu. Fren elcikleri ile baglantili degil...

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@suat akman

baskül almam lazım öncelikle, aldığımda kendim tartılmadan bisikleti tartacağım zaten... :evil: