Bu bisikletin markası nedir?

mudo77

Aktif Üye
Tepki
434
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nette bu bisiklet karşıma çıktı ilginç bir kadro,markası nedir bulamadım.Bilen arkadaşlar mutlaka vardır.
Screenshot_2016-09-04-11-48-04_1.jpg

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Diğer fotografların olduğu ilan numarası da varsa kritik detaylar tespit edilerek marka/model ve yıl da dahil olmak üzere sınıflandırmak mümkün olabilir. Şuan için dikkat çeken noktalar, head-tube / down tube birleşim noktasındaki lug kısmında bir formsal bozukluk haricinde Fransa, belçika menşeili altenburger/simplex parçalar, esge bridge üzerinden bölgesiniaz çok çıkartabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

mudo77

Aktif Üye
Tepki
434
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar bu bisikletin markasını bilecek olan var mıdır buyrun resim

WhatsApp Image 2018-02-04 at 00.16.02.jpegWhatsApp Image 2018-02-04 at 00.16.04.jpeg WhatsApp Image 2018-02-04 at 00.16.07.jpeg

tek bildiğim benden bile yaşlı olduğu

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Benim çaldırdığım selesine 300 papel verdiğim Flamingo'ma benziyor :/

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Yakın zamanda boyandı Geçen yıl Adamdan alındı ve adamın dediğine göre sıfır almış galiba bisikleti :D
Evet 1. olasılık flamingo :D

Tepki
1
İsim
Efkan Yıldırım
Merhabalar, manevi değeri olan bir bisikletim var. Üzerindeki tüm sticker larda record yazıyor. Acaba markası ne olabilir?

DSC_0564.JPG.jpeg DSC_0606.JPG.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
25
Bisiklet
Carraro
Merhabalar,

Yakın zaman klasik görünümlü bir bisiklet satın aldım. Fotoğrafları altta. Kadroda Almanya'da üretildiği yazıyor. Ancak herhangi bir detay bulamadım. Bilgisi olan var mıdır?

Arka aktarıcı hariç diğer malzemeleri orjinal eski zamanından kalma. Jantlar ve frenler Weinnman, aktarma sistemi Simplex diye bir marka. Şimdiden teşekkürler,

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Dosyalar

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Aykut cancan
Ben size biraz yardimci olamya calisayim, arka bagaj ve fren plakasinda yazan made in germany yazisi sadece o plaka icin gecerli kadro icin degil, o plakalari zamaninda ESGE tüm eski tur, sehir bisikletleri ve melez kadrolar icin üretip dünyaya dagtim yapiyordu.
Kadro ise dünyanin heryerinde üretilmis olabilir ve markasinida malesef bulamasiniz cünkü donanimina, luglara ve detaylara bakinca ortaya zamaninda girisseviyesi olan ve ayni dizaynda üretilen bisiklet var karsimizda.
Seri numarasindan markasini bulabilirsiniz diyecek kisiler simdi türeye bilir buraya, sakin o kisilere aldanip seri numarsindan marka arastirmaya kalmayin cünkü seri numarasinda kesinlikle markasi yazmiyor ve bugüne kadarda hic yazmadi. Aksini iddia eden varsa bana lutfen hangi numaradan ne marka oldugunu göstersin ve nasil bulundugunu da anlatsin.

Yani bu bisikletin markasi malasef maziye karismis ve yine söylüyorum bulamasiniz.

• Beğen
Tepkiler: Aykut cancan
Tepki
25
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez

Dönüşünüz için teşekkürler. Degerli bilgiler

alperturan

Üye
Tepki
0
İsim
Alper Turan ipek
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Selamın aleyküm ihtiyaç gereği ikinci el bir bisiklet aldım çok anlayan biri değilim ama uzun araştırmalar ve bütçe konusundan dolayı ilk başlangıcı ikinci el bir bisikletle yapayım dedim asıl soruma gelirsek bisikletim tahminen boya görmüş markasını bilmiyorum kadrosu daha doğrusu cizgilerine bakarak bu bisikletin markasını anlayabilirmisiniz.

Tepki
37
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar selamlar.
Bu bisiklete denk geldim ancak marka ve modeli nedir anlayamadım, sizlere sormak istedim, yardımlarınızı bekliyorum.

Dosyalar

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yilmaz Sanli kettler alu-sportrad...bildiğimden değil, model yazısından aratınca çıkan sonuç..alman bisikleti..ustalar detayı yazarlar..

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Yilmaz Sanli alu nun başlangıç döneminden bir bisiklet bu. markayı daha önce duymamıştım. muhtemelen HKS dir çünkü adamın adı Heinz, Heinz Kettler :koptum:

ben ilk alu yol bisikletini ALAN yaptı diye biliyorum. sitelerinde kendileri yaptıklarını söylüyorlar. en üstteki fotoda soldaki Heinz Kettler muhtemelen :

(link)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bilgilendirme için teşekkürler, markayı anlayamadım, hks mi jks mi? 🤔
Markasi Kettler Alu Sportrad ve HKS ise Sahibinin isminin kisaltilisi (HKS = Heinz Kettler Selection) Sizin biskletin modeli ise Daxi olarak geciyor. Googleye Kettler Alu Sportrad Daxi yazin bulursunuz.
Mesela bu sizin bisikletin aynisi
(link)

Ekleme yapayim,

sayin @can_celik alu konusunda hakli. Alan 1972 de yani kurulusundan beri alu kadrolar üretiyor. Kettler Alu Sportrad ise ilk 1977 de alu üretmisti. Malesef Kettler 2015 de iflaz bayragini cekince bisiklet bölümü ZEG diye bir firma tarafindan alindi ve ismi Kettler Alu Rad olarak önceki ismine benzer sekilde devam ettirildi.

Dip Not: Yalniz aluminyum bisikleti ilk 1972 de alan cikarmadi ilk aluminyum bisiklet 1920 de cikti, mesela zamaninda taninmis markalar arasinda Carminargent vardi. Sonra 1930 Barralumin vardi yani alu bisikletler 1920 den beriye var.

Son düzenleme: