Bu bisiklet fiziğime ve yapacaklarıma uygun mu?

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Boyum: 1.84
Kilom: 110-120 en fazla en kötü 130 diyelim ( bayadır tartılmadım :) )

Yapacaklarım: Kilo verebilmek için şehir içi dolaşmak elbette şehrimizde toprak, taşlık yerler çukur yerler var bunlarda karşıma çıkacak bu yüzden dağ bisikleti olarak tercih ettim bisiklet seçimi mi ve bir kaç abilerim arkadaşlarım önerdi.

Bisiklet şu: (link) özellikleri sol altta yazıyor fiyatı modeli de aşağıda.

Benim için uygun mudur? mesela hızlanabilmek için ayağa kalkıp sırf pedale yüklenip pedal çevirmeye çalıştığımda kırılır mı? :rolleyes: düşüncelerinizi yazarsanız mutlu olurum, iyi forumlar herkese.. :)

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Eray Tunçer
sana dedıgım bısıklet buydu abı.
(link)

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
bende 115 kiloyum 2 ay önce 800 liraya aldığım bisikletin 2 haftada orta göbek dağıldı değişti aradan 2 hafta sonra bir daha dağıldı yeniden değişecek
aynakolda hafif bir eğiklik var ama şimdilik sürüşü engellemiyor
akort bozuk lastik 8 çizmekte
amortisör işlevini yerine getirmiyor sanki düz gidon olarak kullanıyorum

ayaktan sürersen pedal kırılmaz ama yamuluyor ve göbek dağılmakta
yani anlayacağın ya bisikleti nazik süreceksin yada çok çok daha iyi bir model alcaksın

Tepki
0
@harun tınas

deme ya :eek: peki modeller aynı mı idi yani bu daha iyisi olamaz mı?

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Eray Tunçer

Dayanıklı bir bisiklet istiyorsanız kesinlikle TREK alın derim. Taş gibi bisiklet yapmış adamlar.....:alkis: :in:

Tepki
0
arkadaşlar ben sadece öncelik olarak bu bisiklete yorum istiyorum bana uygun olmadığını kendimce kanıtladığım da başka bir bisiklet arayışına geçeceğim

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@harun tınasHarun bey, bakın bu başlıkta da aynısını yapmışsınız: (link)

(link) demenize rağmen, kendi bisikletinizin bilhassa çok kalitesiz olduğunu bilmenize rağmen, tüm 29er bisikletler çürük gibi yazmışsınız. Şimdi de aynısını yapıyorsunuz. Sizin Paxton bisikletiniz kötü diye, Salcano'yu neden kötü ilan ediyorsunuz?

Tepki
4
Bisikletim yok, 110 kiloydum 3 ay öncesine kadar. Şimdi 90 kiloyum, diyetisyene falan da gitmedim.

1-Beyaz ekmek yemiyorum.
2-Şeker kullanmıyorum.
3-Günde en az 40 dakika (sabah veya akşam) tempolu yürüyorum. Ortalama 5 km ye denk geliyor mesafe.

Yürüyüşü 3 haftaya yakındır bıraktım ve 1 kg. aldım.

Yapabiliyorsanız önce biraz kilo verip sonrasında bisiklet alın. Ben şimdi katlanır peşindeyim, model stoklarda yok ama gelecekmiş. Bekliyoruz bakalım [emoji5]

Tepki
0
@Kenan SALMAN

teşekkürler fakat ben zayıflamayı zevkli hale getirmeyi istiyorum yani bisiklet sürerek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
o kadar bütçen varsa ng serisi yerine salcano astro al maşası ve kadrosu daha sağlam olur ve 26 cant al daha sağlam olur.

Tepki
4
@Eray Tunçer
Yani evet yürüyüş belli bi noktadan sonra sıkıyor dolap beygiri gibi döndüğünüzü düşünüyorsunuz. Bazen kaptırıp mahallemde araçla bile gitmediğim yerlere yürüyerek gittiğim oldu :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@melih tunalı

Doğru ama 184 boy ve 110 kg civarında birine o bisiklet yakışmaz. Neden 29 bakmasın?

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
(link)
bunada bı bak abı

Tepki
4
@Eray Tunçer
Yani evet yürüyüş belli bi noktadan sonra sıkıyor dolap beygiri gibi döndüğünüzü düşünüyorsunuz. Bazen kaptırıp mahallemde araçla bile gitmediğim yerlere yürüyerek gittiğim oldu :)

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@Berke Kazankaya
Yakışır yakışır. Benim de bisikletim 26" ama kadro L beden. Boyum 1.80, kilom 67

Bisikletle arkadan takip arkadaşlarım "dev gibi görünüyosun oooloom" diyorlar.

İlla 26" al demiyorum. 29" daha iyidir, alabiliyorsanız ondan alın. Ama amaç zayıflamaksa, 26" daha iyidir.

Neden? Çünkü 10km'lik bir yolu 26" bir bisikletle 2000 tur pedalla aşabiliyorsanız, 29" bir bisikletle 1500 tur pedalla aşarsınız. Yani sizin için daha çok pedal çevirmeniz yararlı olacaktır. Siz turcu değilsiniz, amacınız yol almak değil, etrafı keyifle seyrederken olabildiğince çok pedal çevirmek. (Sayılar ve oranlar temsilidir.)

* 29" bisikletlerin aşırı yükte zarar görüp görmediklerini bilmiyorum.

Ama 26" size küçük gelmez. Yeterki kadro boyunu doğru seçin.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkesin fikri kendinedir benim boyum 1.75 kilom 65 olmasına rağmen 26 jant bisikletin oldukça küçük geldiğini görüyordum şimdi yol bisikletine geçince esas jantın 28" olduğunu gördüm. 2000 tur ya da 1500 tur bisiklet süren insan her türlü ter atacaktır kilo verecektir.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Onur O.Hocam bu yanlış. "Büyük lastikli bir kamyon, küçük lastikli spor arabayı geçer" gibi bir şey demişsiniz. Her bisikletin vites transmisyon oranları o bisikletin teker çapı ve kullanım amacına göredir. Teker çapı kadansınızı etkilemez yani.