Bu bisiklet amacına uygun mudur?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gerçekten görüntü olarak hoş bisikleti göründüğü gibi 800 tl ye pazarlık ettim birincisi bu fiyat uygun mudur arkadaşlar sizce? ikincisi ise öncelikle istanbul içi kısa turlar, istanbula komşu illere seyahat ve sonrasında ilerisi için illerarası seyahat düşünüyorum. Bu bisiklet benim işimi görür mü, maşası, kadrosu dayanıklılığı, bildiğiniz ne varsa paylaşır mısınız görüntü olarak çok beğendim işimi görür derseniz de alacağım inşallah.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

3553 dosyayı görüntüle

Scudo

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
bisiklet güzel ama 800 tl edermi çok bir bilgiye sahip değilim forumdaki arkadaşlara sormak lazım ama 800 tl verdikten sonra size bir 1500tl ye felan sıfır yol yarış bisikleti öneririm tabi hız tutkunuysanız

sorunuza gelince amacına uygun tabikide

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@DincerZ
Teşekkür ederim cevap için. Ben acaba bu bisiklet ileride sorun olur mu ekipman açısından merak ediyorum. Maşa, kadro ve diger ekipmanlar beni ne kadar götürür, bu tarz bir bisiklet kullanan arkadaşlar ne gibi sorunlar yaşamakta bilen duyan varsa merakla cevap bekliyorum :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
1989 yilinda aynisini 1600 marka yeni almistim ve yaklasik 10 yil hic sorunsuz kullandim, sonra yeni bisiklet alinca yaklasik 13-14 sene bakimsiz bir sekilde garajda durdu. Tekrar elime aldigmda hic bakimsiz oldugu halde vitesler yinede tikir tikir calisiyordu az bir temizlikle tekrar saglam bir bisiklet olabilirdi ama ben restore ettim.
Yanidemek istedigim sorunsuz ve ömürlük bir bisiklet.
Almak istediginiz bisikletin üzerindeki parcalar nekadar orjinal bilemiyorum. Fotograflarda gördügüm kadar Cantilever fren bacaklari V-Break bacaklarla degismis ve frenkollarida orjinal degil. (Be adam madem frenleri degistiriyorsun hic yoktan ön frenin kablosunu biraz uzun birakta isini dogru yapmis ol.

NOT: Bu bisiklet türkiye üretimi degi, Orjinal Italyan üretimi ve almaya kesin deger.

Benimki buydu....
(link)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
800 TL biraz yüksek geldi ama bisiklet güzel. Dünyayı dolaşırsın bununla.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez
Cevap için çok teşekkür ederim size yine danışır parçalarını değiştiririm inşallah satılmaz da ben alırım. Sele sevdiğim bir sele. Bisiklet de çok çok hoşuma gitti, para açıkçası sıkıntı ben bir aya kadar toplarım ama satılır belki.

@can onur
Pazarlık edeceğim artık umarım iner. Seleyi de almak istiyorum 150 sele 650 de bisiklet. Aynı bisikleti bulamam. Ne dersiniz Brooks b17 daha ucuza bulunur mu?

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Murat Cömez'in yorumu her şeyi anlatıyor aslında. :)

Eğer bu haliyle rahat sürülebiliyorsa zaman içerisinde istediğiniz parçalarını değiştirirsiniz. Ben bu tür gidonla şehirler arası tur yapan görmedim ama bu almaya engel değil.

Şahsen ben olsam sırf kadrosu için alırdım bu bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tahir Keskin
İşte kilit nokta bu değil mi :) kadro için bile olsa alınır bu fiyata demeniz benim için çok çok önemli. Belki şöyle düşünür isem daha mantıklı: kendimi bu komponent ile uzun turlara hazırlık babında hazırlayabilirim. İleride elime para geçince de uzun tura uygun çevirebilirim. Bu mümkün ise işimi görür anladığım kadarıyla.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Alınca daha ayrıntılı foto paylaşırsınız umarım.

Şimdiden hayırlı olsun. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tahir Keskin
Cumartesi bakacağım nasıl durumda bisiklet :) buradan iyi duruyor ama gidip görmek lazım, teşekkür ederim :) Uzun tur için uygun bir hale de çevirebilirim. Farklı bir sele ile birlikte 550 de iyi bir fiyat olmalı. Orijinal İtalya üretimi çünkü. Dünyayı insanlar ne bisikletler ile dolaşıyor görüyorum duyuyorum ama benim için önemli olan sizin deneyimleriniz ve bilgileriniz. Zira sözünüzü dinlememişliğim ve ağzımın yanmışlığı da yok değil.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@yldrmesut, Cumartesi günü gidip bakabildiniz mi bisiklete?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tahir Keskin Merhaba :) bisikleti o gün gittim aldım foruma girme şansım olsa da fotoğraf çekme şansım olmadı; havaların kötülüğü, işlerimin yoğunluğu vs. bir kaç bahanem var :) Kısa bir zaman içinde ayrıntılı fotoğraf yükleyeceğim yeni bir konu açıp :) İlgilenen büyük küçük herkese teşekkürlerimi sunuyorum :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Allah kaza bela vermesin. Keyifle bininiz inşallah.
Çok memnun oldum size güzel bir bisiklet nasip olmasına. :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Enfes bir bisiklet. Kadrosuna hayran kaldım.
Kırk bin kere maşallah.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@yldrmesut Bu bisikleti almak çok iyi yapmışsınız,eğer uzun tur gibi planlarınız varsa 1 Schwalbe Maraton+Deore lx setle dünya turuna bile çıkarsınız :) Hayırlı olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de marathon düşünüyorum ama şimdilik (+param yok :)) ) bu lastikler ile istanbul içi turlara devam edeceğim, yanına da brooks sele fena gitmez diyeceğim ama şu anki sele de yaylı ve büyük; iyi sayılır.

@Tahir Keskin Teşekkürler, benim de hayranlık kat sayım aynı oranda devam ediyor :) Tahir bey istanbul, güneşliye yolunuz düşerse birlikte pedallamak isterim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Efe Cycler Klasikliği de ayrı bir hoş. Vites sistemi, akıcılığı vs diye diye bitiremem :) Dediğiniz parçalar ilk alacağım parçalar en başından beri düşünüyordum bu parçaları da biraz tuzlu :)