Bu bir sitemdir

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  2. BF Okuru

BF Okuru Aktif Üye

Seviye:
    Geçen sene yolda yürürken ufak bir çocuk 7-8 yaşlarında bisikletinden inmiş bişeyler yapıyordu beni görünce "amca şu teli düzeltirmisin" dedi fren teli yamulmuş pedal çevirirken ayağını çiziyordu. teli kıvırdım yanımda isviçre çakısı vardı iyice sıkıştırdım çocuk aldı bisikletini banada teşekkür etti önümden gitmeye başladı babasıda arkadan geliyormuş beni geçtiler sonra durdular babası o teli söktü kendi birşeyler yapmaya çalışdı ben o sırada yanlarından geçiyordum çocuk babasına şöyle diyordu "baba amca ne güzel yapmışdı neden bozdun biraz emeğe saygın olsun." çocuk daha ilkokulda bu çocuklar çok harika şeyler ya.

F.Yıldırım, taner07 ve Klasikci bunu beğendi.
  3. Klasikci

Klasikci Kıdemli Üye

Adı:
    Yavuz.O.YILMAZ.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @A.Sinan Yaradanın şaka anlayışı çok manidar ve ilginç.

4. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu konuda ne denir bilemedim :) artık yardım etmeye korkar olduk. Bu gibi durumlarda insanın durup yardım edesi kalmıyor aynı tepkiyi alırmıyım tekrar diye. Yardımcı olmamı ister misiniz? diye sorsaydın sanırım bu kadar kırılmazdın. İnsanlık öldü mü dedirtecek düzeye geldik malesef

5. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Valla ben 2 3 gun once besiktas dolmabahce sarayı arasında bir abla yada teyze gordum yolun kenarın da oturmus elinde pompa on tekerleğine hava basıyordu durdum hemen yardım lazım mı dedım yok dedı ben yok yok yardım edım sıze dedım aldım aldım elıme pompayı basladım basmaya ama ya pompadan yada lastıkten pek bısı farketmedı sonra benzinciye gitmesini soyledim ama fazla bişi diyemedim vede cok yardımcı olamadım. Yanlıs anlasılırım dıye gecmiş olsun dedim yoluma devam ettiim.

6. pulka

pulka Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    - metroda kadın yanı boş,oturayım diyorsun,kadın diyor ki,benim yanıma oturamazsın!
    - metrobüste kadınların yanı genelde boş,kimseyi oturtmuyorlar.
    - yolda 2 - 3 m önünde kadın yürüyorsa yandın, erkek olarak sapıksın.kadın biraz sonra karşı kaldırıma geçiyor.
    - kapı çarpmasın diye bir yerde arkadan gelene kapıyı tutuyorsun,arkadan gelenden bir kısacık teşekkür bile demiyor.diyeni de duymadım,görmedim.
    - dolmuşta parayı soföre vermesini isteyenlerin büyük çoğunluğunda da teşekkür,rica hak getire.
    - yardım edeyim dersin,yemediğin laf kalmaz;arkadaş da olduğu gibi.

toplum toplum değil ki.çağdaşlık,medeniyet,görgü,ahlak,terbiye,incelik kalmamış bu toplumda.hangi biriniz gördünüz,sabahları insanların birbirine selam,günaydın dediklerini?
    gittiğim her avrupa ülkesinde en nazik şekilde insanlar birbirleriyle iletişim halinde.

trafikte yaya kaldırımdan geçiyorsun,araba kullanan seni ezmek istiyor.istiyor ki,yaya kaldırımından geçerken seni arabasıyla paramparça etsin.düşünüyor ki,altındaki makine ona bu hakkı tanıyor bu ülkede.
    minibüs şoförlerinin psikolojisini hepimiz biliriz.bu hastalıklı insanlar toplu taşıma aracı kullanıyorlar bu ülkede.

siz ve sizin gibiler bir hayli büyük geliyor bu topluma.imkanı olan 1 sn durmasın bu hasta ülkede.

öldürülen çocukların anneleri yuhalatılıyor bu ülkede.

ne yardımı allahaşkına !?

Berke1999 ve Klasikci bunu beğendi.
  7. Klasikci

Klasikci Kıdemli Üye

Adı:
    Yavuz.O.YILMAZ.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @pulka+1

8. Samet Arslan

Samet Arslan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @pulka İçinde ne var ne yok dökmüşsün hocam foruma. Ayrıca haklısın maalesef...