Bu bir hastalıkmış

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Herkese merhabalar.

Gelelim konumuza ; 2013 mayıs ayında bisiklet maceram başladı.
Trafikten yana artık delirme arifesindeyken aklıma bisikletle işe gidip gelmek geldi.

Tam olarak 15 ayda 2500km yaptım bisikletle işe gidip gelirken..
(günde ortlama 7km ve 70 kilodan 63'e düşüş)
ilk başlarda gayet normaldim taki anormal olduğumu bisikleti satınca anladım.

15 gün önce bisikletimi sattım kasımda askere gidicem diye ama rüyalarımda bisiklet görür oldum.
Herşeyi denedim (katlanır , mtb , fitness) bu sefer kafamda single speed projesi vardı.
Ve olan oldu askere gitmeme 2 ay kala single speed'e dönüştürülebilecek bir vintage yol bisikleti için bugün kendimi satıcıya eft yaparken buldum.

Resmen gözüm kararmış.
Ne ara toplayacağımda ne ara binicem ...

Siz siz olun bisiklete ya hiç başlamayın,yada hiç bırakmayın dostlar..

Scudo

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
:D
1 hafta binmesem elim ayağım titremeye başlar.
Askerliği nasıl geçireceksin merak ediyorum. Sevgiliden çok herhalde bisikleti özlersin :))

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Bende Nisandan sonra forumu takıp etmeye başladım.YGSye hazırlanıyordum.Nerden google görsellerden bulduysam bu forumu ders te çalışamadım :D .YGS ye 6 hafta kaldığında okuldan izin almıştım.Forumda 6 hafta bayağı ders çalıştım. Şimdi Uludağ ikt kazandım.Pişman değilim ama benim bağımlılık, biraz foruma oldu.Burdan yeni üyelere sesleniyorum.Fazla takılmayın fena sarıyor :D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aztek olursam ev tutup kışlaya bisikletle gidicem :)
birde konu açıcam askere bisikletle gidenler diye :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben STX-RC donanımlı bisikletimi 2000 yılında çalındığında üzülmüştüm. Nereden bileyim en sonuncusunun bu sitede 450 TL gibi düşük bir rakama satılacağını. Ara ara bulamadım o donanımı. Sonra şahibinden de buldum aynı donanımı adam 1600 TL istedi. Ne kadar konuşduysam da ikna edemedim..[emoji30]

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Aha benim konu açılmış. Fena sarar bu konu şimdi.
Ben de Kıvılcım ile aynı zamanda başladım bisiklete. 2900 km olmuş şimdiye kadar aldığım yol. Ilk defa bugün yağmur sebebiyle ise bisikletsiz gittim. Içim karardı bütün gün.

@Kıvılcım: Sen askerdeyken senin Fixie'ye binerim ben merak etme. Kaç haftadır afixie bakıyorum zaten. :p

Berker K.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Kivilcim merhaba , askerdeyken cantana filan da ben goz kulak olurum skma canini (:)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Binmesem bile o bisiklet gözümün önünde olacak yoksa içim rahat olmuyor :D

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Al bende de o kadar. An itibariyle kızları uykuya hazırlamam gerek ama "Baba 5 dakika daha" sözüne pek yapmadığım gibi "Olur" cevabı verip neler oluyor diye foruma bakınca bu başlığı gördüm :)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
sadece işe gidip gelebiliyorum, uzun turlar için maalesef zamanım yok, sadece bir kere k.çekmece-polonezköy yaptım o bile topu topu 50 km.. yol bisikletlerine hasta oluyorum, kullananları kıskanıyorum, uzun tur makalelerini kaç kere okudum bilmiyorum, turlara çıkanları da kıskanıyorum. bisikleti alalı 1,5 sene bile olmadı ve 7500 kilometreyi devirdim ama çok daha fazla olmalıydı. artık dört tekerleklilerle giderken sıkıntı basıyor, sanki bir kafesteymiş gibi hissediyorum kendimi hele toplu taşıma tam bir eziyet. sağlığım elverdiği sürece bisikletten kimse koparamaz beni.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
bende kasımda askere gıdıcem askerde çarsı ızınlerınde çarşıyı komple arıcam tarıcam kıralık bısıklet veren bıyer var mı dıye.:)haftada bı kaç km olsada bınıcem bısıklete:):)

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet hastalığı banada internetten bulaştı.Tam 2 yıl boyunca aşırı derece bilgi aldım bisiklet konusunda :D.Artık öyle bir yere geldi ki bisikletsiz kaldığım her an kuduruyor gibi bir şey olmaya başladım.En sonunda gidip aldım.Eğer size de bulaşırsa hiç telaş etmeyin :),benim gibi 2 yıl içinizi yeseniz bile (almamak için değil yanlız bu 2 yıl :) ) illa ki bir noktadan sonra insan istediği modeli alıyor.Ha sadece bisikletle bitmiyor bu meret :).Kaskıydı matarasıydı taytıydı var oğlu var :D.

Not: Bu konuda kimsenin kimseyi bisikletten soğutma amacı yoktur :D.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Güzel bir konu açılmış, bende askerdeyken telefonumun duvar resmini bisikletimin resmi yapmıştım, telefonumdan idare edip bakıyordum. Çok şükür kısa dönemdim, astek olmak için bende başvuruda bulunmuştum, iyikisin de çıkmamış dedim, askeriye çok farklı biryer, aklı başında insan sayısı çok az. Astek'lik falan tavsiye etmem arkadaşlar, kısa dönem yapıp hayata dönmek çok daha iyi bence. Askeriye'ye girmeyen biri bu psikolojiyi anlayamaz, bende basite indirgediğim için asteklik istemiştim.

Biraz içimi dökeyim :) ; Kısa kesmeye çalışıcam. Askerliğimi yaparken iyi koşu yapan bir komutanla sprint attık, tecrübeli arkadaşlar boşuna peşinden gitme dayanamazsın dediler, tabiki de dinlemedim, başladım koşuya nede olsa bisikletçiyim peşini bırakırmıyım hiç :). Ben tabi baya baya zorlandım, koşarken artık komutanın rüzgarına girmeye başladım bir süre sonra oda durdu arkasında beni görünce şaşırdı, bende anlattım bisikletçi olduğumu. Daha sonra askerde takma adım bisikletli men oldu :). Birde üsteğmenimiz vardı, kendisi baya soğuk biriydi, anlaşamazdık, yıllarca askeri yaşamın içinde kaldığından olmalı, normal insanların içindeki sevgi sıcaklığından mahrumdu, işin tuhaf yanı kendisi bisikletçiydi, arada yol bisikletini getirirdi, bende sadece bakıp iç geçirirdim, şurda bir tur atsam neler vermezdim diye :). Çarşı dönüşü askeriyenin önünden yol bisikleti sürenler geçmez miydi ah ahh. Şimdi kendim askeri bölgelerin önünden bisikletimle geçerken düşünüyorum acaba birileri beni görünce seviniyor mu yada iç geçiriyor mu diye.

Kısacası bisiklet biraz sevgi sporudur, onun için hastalık yapar. Anısı çoktur unutulamaz. Bağımlılık yapar yan etkisi yoktur ;)

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Kıvılcım zaten bisiklet satış konunu görünce bu adam nasıl bisikletini satıyor dedim, çünkü o kadar üzerinde oynadığın emek verdiğin makineni satmak "bisiklet delisi" için hiçte kolay bir şey değil.

Virüsü yemişiz bir kere yapacak birşey yok. Bu virüs bize çok parada harcattırıyor ama geri dönüşü sağlık olarak geri geliyor.

Bu arada yeni bisikletin şimdiden hayırlı olsun, fotoğrafları en kısa zamanda bekliyoruz :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Hakikaten Kıvılcım, şu Single Speed için de bir konu açmalısın. Çatlayacağım meraktan. :)

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
Bende de bisiklet yok ama şimdiden sık kullanılanlara bir ton aksesuar ekledim. Performans lastikleri, ortası boşluklu jel seleler, geceyi gündüze çeviren ön farlar vs. şeklinde liste uzayıp gidiyor... Peh... ))

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@kivilcimb

Bu tarafa gelirsen hafta sonu turları yaparız zaten. Kaçarı yok. :)