Bu 2. El Tribanlar da Ne?

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Decathlon'da satılan Triban modelleri çok seviliyor ve sürekli övülüyor. Pek çok arkadaş ta aldı, ben de almayı düşündüm fakat karar veremedim.

Bu konuyu açma sebebim ise dikkatimi çeken 2. El Triban ilanları. Sahibinden.com mesela, açın yol/yarış bisikletlerini Triban 3 ve Triban 5 ten geçilmiyor. Face deki sayfalarda da mevcut. Bunca övgü, olumlu yorumdan sonra sizce neden, yolunda gitmeyen bir şey mi var? Bilen ya da fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

Scudo

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genelde kullananların yol bisikletine alışamaması, nakit ihtiyacı ya da daha üst düzeye geçme amacıyla satışlar oluyor...

Bir de ben baktım, hepi topu 3 ilan buldum triban 3 :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sahibinden.com'da şuan 2 tane Triban 5, 5 tane Triban 3 ilanı var abartılacak kadar değil bence. :)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Evet 5 tane Triban 3, 3 tane triban 5 var. Tekerleme gibi oldu. Face sayfalarda da vardı. Bence bir terslik var. Ya bisiklet önerileri, ya yorumlarda bir heyecan ve acelecilik var ya da bisikletin performansı; belki de daha üst modele geçme isteği. Hepsi bir memnuniyetsizliği anlatıyor gibi.

Ben de bu bisikleti düşünüyordum ama vazgeçeceğim galiba. Alıp ta 3 ay sonra satmaya çalışmak çok sıkıcı ve zor olur benim için; anlamsız olur.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Bana kalırsa bisikletin ikinci ele düşmesi bir memnuniyetsizlik belirtisi değildir.Yukarıda da yazıldığı gibi birçok sebebi olabilir.Ayrıca sıfır satışı fazla olanın ikinci eli de fazla olur doğal olarak.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Belki de dediğiniz gibidir. Bir de memnuniyet kişiye ve hatta kişinin içinde bulunduğu zamana, beklentilere göre değişir. Bu yüzden '' gibi '' demiştim.