İnceleme B'Twin Ultra700 AF Yol Bisikleti

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
Merhaba forumdaslarim.Uzun bir sure Alur700u takip ettikten sonra stogu yakalayamadigim icin Ultra700 almaya karar verdim.Bugun elime gelen Ultra700u magazadan surerek ciktim ve yaklasik 60km yol yaptim.Surus esnasinda beni tek rahatsiz eden sey selesi oldu.Taytsiz bindigim ve 60km yol yaptigim icin rahatsizligimi seleye suc atarak belirtmek istemem acikcasi :)

Incelemeye gelirsek:

Vites-Fren sistemi Shimano 105 5800.Arka fren ayna kolun arkasi gizlenmis.
image.jpeg
image.jpeg image.jpeg
Ayarlari dogru yapildigi taktirde vites gecisleri su gibi,neredeyse hissetirmiyor.Frenleri yumusak ve saglam bir durus sagliyor.Arka frenin aynakol arkasina gizlenmis olmasi ayri bir guzellik katiyor.
-
Kadrosu 2kez kaynaklanmis ve inceltilmis 6061 Aluminyum.
image.jpeg
image.jpeg
Boya ve geometrisi cok karizmatik M bedende 9.1kg.
-
Vites-Fren telleri kadronun yan tarafindan iceriye verilmis.
image.jpeg
Bisiklete hos bir gorunus ve kolay tasinma kabiliyeti kazandirmis.
-
On masa karbon.
image.jpeg
Yolda giderken hakkini veriyor yurudumun yollari ne kadar bozukta olsa da on masa pek hissettirmiyor,bu yuzdendir ki taytsiz suruste arkadaki sarsintilari daha cok hissedip popomuz aci cekmeye baslayabiliyor. :D
-
Lastikler ve jantlar Btwinin kendi urunu.
image.jpeg
Lastikler islak asfaltta biraz fazla kayiyor,ama jantlar onde 20 arkada 28 tel olmak uzere cok akici,hub sesi muzik gibi dinlendirici.
-
Selesi yine Btwinin kendi urunu.
image.jpeg
Ergofit adinda bir model.Gorunusu ve dokusu gayet yeterli ama her bisiklet gibi taytsiz yada kilifsiz binilirse 20-25km sonrasinda biraz rahatsiz etmeye baslayabiliyor.
---

Ozet gecicek olursak 3400₺'e kurusu kurusuna hakkini veriyor bence.M bedende 9.1kg agirligi,cok karizmatik durusu,ruzgar gibi gidisi ile 10/8 lik bir bisiklet.Sikayetci oldugum bir diger tarafi boyasi.Boyasi cizilmeye biraz yatkin o yuzden biryere yaslarken dikkat etmek gerekiyor.

Hatirlatmam gereken birsey de bikeradar ve cyclingweekly'de ovulup begenilen bir bisiklet oldugu.Bu arada yaninda hediye gelen On-Arka isik (gorulmenizi saglayacak kadar aydinlatiyor),120₺ degerinde spd-sl pedal ve 1 cift kalde cabasi.

Eve donmeden son bir poz ;)
image.jpeg

Scudo

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
Güzel bisikletmiş bir yol alasım var da cesaret edemiyorum :D Şu af alfine kısaltımı mı?

Karbon mu o

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Zen.eren hayırlı olsun dostum. Hem de Antalya'dansın :) Tam bir bisiklet şehri. Bisikleti tam manasıyla deneyebileceğin birçok güzergah var. Şimdiden keyifli sürüşler. :)

• Beğen
Tepkiler: Zen.eren

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun @Zen.eren ! Güle Güle kullan.

Sele ayarlarını düzeltmeni öneririm. Bana önü biraz fazla yüksek gibi geldi. Prostata baskı yapabilir. Hissettiğin acı bunun habercisidir. Dikkat.

• Beğen

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@Groims Ayni fikirdeyim selenin onu kalkik ama indiremiyorum yukari asagi vidasinda ilginc bir sistem var ama cok sert oldugu icin acamadim vidayi ozel bir anahtar gerekli sanirsam :/image.jpeg

• Beğen

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
Benim de hayalimdeki bisiklet. Özellikle görünüşünü çok seviyorum. Güle güle kullanın. Kazasız belasız sürüşler diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Zen.eren

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@kutsaruzgar halletim ve 40km yol yaptim cidden cok onemli ayari.Cok rahat hissettim yol bisikleti olmasina ragmen.

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
@Zen.eren o vida önemli. Ağzını bozduysan hırdavatçıdan yenisini alıp değiştir. Bir de ağzı tam ona göre tornavida edin.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@kutsaruzgar Yok hocam önce seleyi söktüm sonra alcalttım geri taktım.Çok güzel oldu.

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
Kazasız belasız kullanmanız dileği ile. =)

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin :harika:

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
Hepinize çok teşekkür ederim.Aramızda antalyada olanlar varsa buluşup tur yapmayı çok isterim.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez Sagol dostum.O kadar alur kovacalamasindan sonra bununla ciktim :koptum: Ileride sehirler arasi turlara baslamayi dusunuyorum belki Ispartada o sehirlerden birisi olur.Bu yaz olympos-fethiye-aydin taraflarina gidicez..