Btwin ultra 700 için tavsiye lütfen 3500 bütçem var

Erkandet

Üye
Tepki
37
İsim
Erkan O.
Bisiklet
Bianchi
Ultra 700 kendi sitelerinde çok övülmüş beğendim ve inandım açıkcası.alsam mı yoksa carraro,salçanı yada Missouri modellere mi baksam.lütfen yardım ediniz

Salcano ve mosso olacaktı kusura bakmayın

Scudo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Alan bir arkadaş var, alur alacaktı 400 lira daha verip bunu aldı, çok memnun. Fiyatına göre çok iyi alet bence.

• Beğen
Tepkiler: Erkandet

Erkandet

Üye
Tepki
37
İsim
Erkan O.
Bisiklet
Bianchi
Çok teşekkür ederim Hasan Hüseyin bey

Bu fiyatlara full Carbon'lar var
Acaba tercih etmeli miyim İstanbul için uygun mu full Carbon'lar ayrıca bu 8,8 kg makul mu? Bu arada btwin under19 takımı yarış ve antremanlarda bu makinedeki jantları kullanıyor ve çok memnunlarmış bu beni çok bağlıyor. Birde kadro boyu l ve m uygun l büyük gibi sele borusu neredeyse 5 cm falan kalkıyor ayrıca bacak boyuma büyük gibi boyum 178 kasıklarım kadroya oturuyor ve ayaklarım sadece ayakucu değecek kadar yere temas ediyor m bedende ise sele borusu yaklaşık 15 cm kalkıyor ve ayaklarım yere değiyor kasık bölgem kadroyla aşağı yukarı ne oturuyor ne oturmuyor vaziyette hangi kadroyu almalıyım. Rüzgarı hangi kadroda daha çok bertaraf ederim ve Hido'n Boğaz'ına ayar yapmam gerekir mi sizce? Teşekkür ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
3300 liraya alacağın full karbon bisiklet ya komple eski malzemedir,kadro dahil.Yada karbona pişman edecek derecede kötüdür.Bence bu bisikleti kaçırma.Gayet yeterli ve rijit bir kadroya sahip.

Erkandet

Üye
Tepki
37
İsim
Erkan O.
Bisiklet
Bianchi
Çok teşekkür ederim Erkin kardeş.sen bu bisikleti inceleme fırsatı buldun mu ve bana hangi kadro boyu uygun olur

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence de bu bisiklet bu fiyatın karşılığı. İnceledim ama test etme imkanım olmadı. Eli yüzü düzgün full carbon bir bisikleti 3-4 bin liraya veren bir yer varsa hemen alalım...

• Beğen

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Ultra 700 incelemesi.

(link)

Ozetle bu fiyata alinabilecek en iyi bisikletlerden birisi demisler. Bunu diyenler Ingiliz. Adamlarin sayisini bilemeyecegimiz kadar bisiklet markasi ve modeli var.
Ultra 700, bu kadar genis secenek arasindan bile one cikmis. Bizim gibi uc tane markanin bes tane modeli arasinda kalmis olsalar ne derlerdi acaba.

Bu fiyata full karbon ne var acaba? Mosso'nun karbon modelleri 5-6 bin lira civarindaydi.

Alacagin kadro boyu kesinlikle M. Bu kadronun geometrisi biraz degisik. M boyunun sele borusu 56cm. L sana cok buyuk olur ki zaten bu durumu deneyip gormussun.

Simdiden guzel gunlerde kullan diyorum.

• Beğen

Erkandet

Üye
Tepki
37
İsim
Erkan O.
Bisiklet
Bianchi
Çok teşekkür ederim Çelik kadro

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Erkandet Abi ben bu bisiklete Aydın/Söke de arkadaşımda kalırken bindim.Şansıma ben oradayken kargosu geldi.Beraber kurduk,kablolama,arka fren gibi detaylar çok cezbedici ve mükemmel bir kadro estetiği var,jantların tel sayısı 36-32 falan değil,hatırladığım kadarıyla arka 24 ön 20 tel idi,gayet zarif ve akıcı.Yaklaşık 1 gün binebildim sıfır bisiklete orda kaldığım süre boyunca,kadro çok rijit,tepkiyi aynen iletebiliyor,105 zaten bildiğimiz 105,temiz seri geçişlere sahip ve dayanıklı.Ben çok beğendim şahsen..Boyunuzuda iletirseniz kadro boyunu söyleyebilirim.

Ayrıca Nacizane tavsiyem şu an indirimde olan B'twin SPD SL ayakkabıları ve yanında bir çiftte Look Keo pedal alırsanız Kilitli Pedal derdindende ucuza kurtulmuş olursunuz :)

Yol bisikleti için mutlaka olması gerekli olan malzemeler(Öznel görüşlerim)

Kask
Gözlük (Ucuz çin malı olanlarından değil,en azından bir 3 lensli XLC olsun,gözlerimiz değerli)
Eldiven Kısa Jelli
Eğer saçlarınız benim gibi omuzlarınıza iniyorsa :) Buff veya şapka :)
SPD Ayakkabı ve Pedal
Jelli Pede sahip kısa tayt-ve forma.Mümkün olduğu kadar pamuklu giysilerden kaçınınız.
Sezona göre değişkenlik gösterenler

Kış için Ayakkabı kılıfı
Uzun Forma takım
Uzun Eldiven
Softshell ceket

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sorunuz olursa cevaplarım :)

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Yazmayi atlamisim. Ultra700'u biraz denedim. Bir sey dikkatimi cekti. Shimano 105 5800 seti takarken masraftan kacmayip

(link)

sayfanin en altindaki kablo ayar parcasini da koymuslar. 105 setli bisikletlerin cogunda bu parcayi goremezsin

(link)

• Beğen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu paraya daha iyisi mümkün değil zaten.Düşünmeyin alın.Ben bunu B'twin'i market markası olarak gören herkese diyorum inatla da devam ederim demeye: B'twin'in bisikletleri zamanında Ag2r altında TdF koşmuş bisikletler.Spd ayakkabılarından da Türkiye'de olmayan ama yurtdışında bulunan en üst model daha bu sene yine Ag2R takımında bazı sporcular tarafından giyildi.Ne demeye çalışıyorum? Bu adamlar bisiklet ve bisiklete dair şeylere önem veriyorlar ve önemli yerlere gelecek kadar iyi mal yapıyorlar.Bu bisikleti alın hiçbir şekilde diyorum pişman olmazsınız.Bence başka seçeneklere düşünmeniz bile hata.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hasanalparslang Ben kıyaslamaya girmedim yanlış anlaşılma olmasın :D herkesin bisikleti kendine güzeldir sonuçta.Sadece bence bu paraya bu en iyisidir diyorum :D

• Beğen

oguzturkol

Üye
Tepki
49
İsim
Oğuzhan TÜRKOL
Bisiklet
Salcano
ultra 700 endürans için uygun kadro diyor açıklamalarında bunun ne gibi bir avantajı var?

• Beğen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@oguzturkol Endurance tarzı bisikletler drop bara sahip olup, Şehir ve Yarış arası bir yerdedir.

(link)

Bu arada Belçika'da yaşamış biri olarak Flanders (Flemenk) Bölgesi, bisiklet tutkunlarının yoğun olduğu bir yerdir. Yoğun bisiklet kullanımı vardır. bTwin bu bölgenin markasıdır. Decathlon ile stratejik iş birliği vardır. Aluminyum kadrolarına ömür boyu garanti verebilecek bir güvenilir bir firmadır.

Parçaları ne kadar ucuz olsa da bisiklette kadro seçimine ve bütçesine önem verenlerce tercih edilir.
Vites grubu ve parçalar değişebilir ama asıl olan kadrodur.

Üstünde iyi hissettiğiniz bisikletin adı A olsun B olsun fark etmez, hangisinde kendiniz olabiliyorsanız o sizin bisikletinizdir.

• Beğen

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Ben dağ bisikletçisiyim ama ne zamandır yola kayıyordu aklım. Dediğim gibi arkadaşa aldık bundan, biraz sürdüm, aklım çıktı.

Bu fiyata karbon eski ürün vardır anca. Ne şartlarda beklemiş, üzerinde nasıl bir set var bilemem.

Ha ben gözümü karartıp canyon'a kaydım, yapmasaydım bunu almıştım şimdiye.

• Beğen