B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eyzerkan
yol bisikleti frenleri biraz daha değişik oluyor. daha çok durmak için değil de yavaşlamak için sanki. alışma süreci oluyor biraz alıştıktan sonra çok rahat geliyor. Bu arada fren pabuçları fabrika çıkışı fren pabucuysa onlar güven vermiyor. değiştirmeni tavsiye ederim aynı sorun bende de oluyor

• Beğen
Tepkiler: eyzerkan
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu devam ediyorken bende sorayim, Uzun bir tempoda vede hızda bisiklet atlama yapıyor neden olabilir. Akort bozuklugundan kaynaklanabilirmi?

sargon

Üye
Tepki
87
İsim
sargon46
Bisiklet
b'Twin
Tura hazırlık sürecinden fotolar atacağım. Bu son hali değil. Burada ruble 11-34 ile değiştirdim.sorun olmuyor. Oldukça rahat rampa çıkılıyor. Btwin portbagaj taktım( max 10kg), matara olarak Quechua matara kullandım. Lastik, gidon boğazı ve seleyi de değiştirince tura hazır.

Dosyalar

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
@eyzerkan bende de triban 500 var, fren pabuçlarini baradine 471c ile değiştirdim. Bariz bir iyileşme oldu. Tabii sizin için yeterli olur mu bu iyileşme bilemiyorum..

• Beğen
Tepkiler: galen

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.251
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@mervan kızıl

+1 diyorum. Bisiklet toplamda 2.855,6 kilometrede. Baradine 471C'leri takalı 273.3 kilometre oldu takalı ve gerçekten fark hissediliyor. Bakalım dayanıklılık ne düzeyde olacak. Tabi daha iyi karşılaştırma yapmak için daha çok mesafe geçmek lazım o da bir gerçek.

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar selam. Ben de triban 500 var. Ve uzun tura çıkmak istiyorum. O yüzden lastik değiştireceğim. Bisikletteki maşa en fazla kaça kadar lastik ölçüsünü destekliyor. Bilen var mı?

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl

Reneli

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Whistle
Bir adet Btwin Triban 500, 2017 model faturalı 50(S) kadro boyu olan 650x23 uyumlu dış lastikler zırhlı sıfır gibi, maşa karbon maşa değil, bir önceki modeli. Yanında 5 adet sıfır kutusunda kaliteli iç lastik de vereceğim. Ufak tefek kozmetik sorunları haricinde tertemiz olan toplam 200 km anca binilmiş bu yaz 2-3 gün kullanılmış bisiklet bana biraz küçük geldiği için satıyorum. İsteyene detaylı foto yollanır. Takas 52-53 kadro değerlendirilir. 1475 tl ye bırakıcam. Yer Balıkesir. Ayrıca ikinci el bölümüne de ilan açacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar selamlar , Triban 520 modelini satın almak istiyorum , boyum 183cm ve iç bacak boyum 80-81cm , XL kadro bana uygun mudur ? Yoksa bir küçük modeline mi yönelmeliyim ? Bir de XL cm olarak sabit 57cm midir yoksa daha büyükleri de var mı ?

Teşekkürler

Son düzenleme:

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr
En garanti yöntem bir dechatlon a gidip denemeniz, ama tahminim size olacaktır.

• Beğen

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@galen

Sanırım 32 takan çok , sorun olacağını sanmam , 28 de kurtarıyor turları bildiğim kadarıyla.

Arkadaşlar ben de "YOL" lu olayım diyorum Triban 520 ile , yukarıdaki soruma birkaç fikir daha alabilir miyim ? Decathlonda denetmiyorlar doğru düzgün sadece üzerine çıkıp bakıyorsun , üst boru tam sınırda nerdeyse değecek apış arasına XL boyda , bu yeterli mi ? Elleri gidona uzattığımda eski bisikleti,mdeki kelebek gidon yan taraflarına uzatmış kadar oluyorum.

L boyu zaten ikinciel de yok Antalya 'da . Sıfır veya ikinci el XL var

Bu arada düzeltme yapayım , iç bacak boyu ölçümünde , tam kemiğe dayanıp ölçtüğümde 85cm iç bacak boyu çıktı.

Bu durumda L mi XL mi diye düzelteyim soruyu :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: galen

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar ,

Konuyu Triban serisi başlığı altında sordum ancak , ikinciel 'de hep XL kadro boyu karşıma çıkıyor L boyuna hiç denk gelemedim. Şöyle sorayım:

(link)

Sitesinden yaptığım 1/2cm oynayacak ölçümler sonucunda çıkan tabloyu aşağıya koyuyorum . XL veya L kadro hangisi Triban 520 için bana uygun olur ?

204448

48 dakika önce - otomatik olarak birleştirildi

Bu da Decathlon Triban520 boyları:
204450

Son düzenleme:

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@sargon

Ruble değişiminde sorun çıktı mi? Orjinalinde sunrace ruble var . (Kaset mi değil mi bilmiyorum.) Göbek değişimi yaptınız mi?

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi soruma kendi cevabı vereyim belki fikir paylaşınca büyür.

XL kadro büyük bana göre bile, L hatta başka markalarda çeviklik için M bile olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@TatanQa_tr

Ölçülerim senden küçük, L kullanıyorum. Hatta bir tık küçük bile geliyor, gerçi triban kadro geometrisine göre küçük hissettirmesi normal sanırım. L den aşağı gitmeni önermem, mağaza da XL deneyip olmazsa L ile devam etmeni öneririm.

Ek; Önceki editlerini yeni gördüm, 79 cm bacak arası ile L kullanıyorum. Kadro 52 oluyor. XL ise kadro 53, yani 1 cm fark var. 85 cm bacak ile XL gitmen gerekir diye düşünüyorum. Mağazaya tekrar uğrayıp dene, içerde sürmeye müsade ediyorlar, etmezlerse yetkili ile görüşmeyi talep et, tatsızlık çıkarmazlar.

Ben mağazada inceleyip sürüp internetten sipariş ettim, çünkü mağazada açıktaki ürünü verip gönderiyorlar depoda yoksa. Varsa bile yarım yamalak kurup gönderiyorlar, güvenmiyorum açıkçası. İnternet sitesindeki yorumlara bakılırsa hep kurulum hatası yüzünden yolda problem yaşayan var.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@TatanQa_tr Bacak boyunuza istinaden L kadro öneririm. M kadrodan ziyade L'de çok rahat etmiştim. Boy 178cm iç bacak 83cm.

• Beğen

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turcudede

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.

Bugün denedim XL kadro var mağazada , apış arası testte hafifçe dokunuyor ayaktayken ama asıl sorun (belki ben alışkın değilim) ama üst boynuzlardan tutup fren/vites kollarına da ikişer parmağımo koyduğumda epey ileri uzandığımı farkettim bu rahatsızlık verecek gibi geldi bana yoksa neredeyse alıp çıkacaktım geri kalanı güzel -sele hariç- . Hafifliği çok hoşuma gitti tek elle tüt kaldırır gibi kaldırabildim.

L boyu olsa hiç direkt alabilirdim. Yabancı sitelerde 195 - 200cm lik adamlar XL kadro önermiş, 185 ve aşağısındakiler L kadroda rahat etmişler (gerçi Türkiye ve diğer ülkeler arasında kadro farkları var mı bilmiyorum)

@Thranduil

Katılıyorum tık küçük olmasını tercih ederim limitleri zorlayıp bir boy büyük kadronun avantajı yok ayrıca uzun süre zarfında sağlık sorunlarını da getirebilir.

Mağazaya sordum TR de XL den başka boy kalmamış ve gelmeyecekmiş :(

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
182 boyum, 87-88 iç bacak boyum var, triban 500de XL aldım. Kadro yüksekliği oldukça iyi gibi düşünüyorum. 5-6 yıldır bisikletliyim, ama ilk yol deneyimim, bunu da belirteyim..

"üst boynuzlardan tutup fren/vites kollarına da ikişer parmağımı koyduğumda epey ileri uzandığımı farkettim" dediğiniz durum, gidon boğazı değişimiyle giderilebilir sanıyorum..

• Beğen

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
Selamlar bende triban 500 alarak yol bisikleti deneyimine başladım. Burada deneyimli üstadların görüşleri takip ederim artık. Daha önce diğer türleri kullandım ama yol bisikleti farklıymış gerçekten. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin herkese. İyi akşamlar :)

doyle35

Üye
Tepki
26
İsim
Gürsel
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar herkese ben de yaklaşık 1,5 aydır Triban 520 sahibiyim. İlk yol bisikletim oldu. Daha önce mrb türü kullanmıştım. Bu bisiklet gerçekten harika ?. Bu da ilk mesajım oldu ve yeni üye oldum az önce. Herkese kolay gelsin. Kazasız belasız keyifli sürüşler...