Btwin triban 3 2014

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Merhabalar (link) linkte ki btwin triban 3 ü almayı düşünüyorum 999 TL, üniversite öğrencisiyim ulaşım ve spor amaçlı almak istiyorum bu bisikleti. bir ara xrs 030 tiagra almayı düşünüyordum ancak bütçem yok.
bu bisikletin sınırları nedir ? bu kadar ucuz olmasının altında bir numara var mıdır? yoksa 1000 lirayı bi kenara koy üstüne 1000 lira daha ekle bir kaç ay sonra xrs 030 al mı dersiniz? bir de iş para yükseltme noktasına gelince sınırı yok gibi hadi 2000 lira vermişken 500 koyup apex al apex e 2500 koymuşken üstüne 1000 koy şunu al bu kadar koy bunu al diye ömrüm bitecek :D

bu microshift hakkında neler düşünüyorsunuz decathlon ayrıntılı bilgi vermemiş. yardımcı olursanız minnettar olurum. şöyle birşey var 1000 liraya bu bisikleti alırsam 350-400 koyup ihtiyacım olan hatta ihtiyacımdan daha fazla aksesuara sahip olmuş olacağım.

Scudo

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@ilkerbilgin 1000 tl altı önerebileceğiniz ince tekerli bisiklet var mı

nazo

Aktif Üye
Tepki
16
2. el düşünürsen ben satmayı düşünüyorum. Özel mesaj attım.

• Beğen
Tepkiler: erencaner

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
2014 modelini inceleyen oldu mu nasıl bir bisiklet ? avrupa sitesinde ki yorumlar fena değildi ancak sizlerin yorumlarını da bekliyorum.

Tepki
7
microshiftten memnun olanlar var galiba decathlon kadroya ömür boyu garanti veriyordu.Ama bisikleti inceleyen arkadaşlar malzeme kalitesini pek beğenmemişlerdi.

rdrx

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Gezi amaçlı ise güzel bir bisiklet fakat 1000 tl ile ikinciel sora veya tiagra donanımlı bir bisiklet alınabilir.
Salcano XRS030 Tiagra (Bayilerde 1700 lira)(2.el 1000-1200 tl arası)
Salcano XRS040 Sora (Bayilerde 900-1000 lira)

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@Burak ÇUNKUR eğer tiagra bayilerde 1700 civarı bulunabiliyorsa çok iyi ancak btwin i yakından inceledikten sonra kesin kararımı vereceğim sanırım.

@Mert Dönmez shimano vites kollarından çıkan kablolar beni çok rahatsız ediyor komik geliyor belki ama gerçekten tahammül edemiyorum birde simetrik durmazsa o kablolar hayatta süremem bisikleti :D

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
eğer imkanın varsa, triban almayıp biraz daha yukarılara çık. gördüğüm kadarıyla imkanın var. biraz daha bekleyip xrs30 alman daha temiz olur bence

tribanı tek koşulda öneriyorum, bin liradan fazla para veremiyosundur bir bisiklete, tamam ozaman al. ama bütçeni yukarı çıkarabiliyosan tribana uğrama.
triban kötü mü, hayır değil. ama o bisikleti 1 yıl kullanınca anlayacaksın hamallık yaptığını. 10 kilo yol bisikleti olmaz.. olsa da sadece adı yol bisikleti olur

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@Serkan Mıstınoğlu o zaman xrs030 da kesin karar kılmış olduk yeşil bisikletten alırım herhalde. çok teşekürler.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Burak ÇUNKUR
Kusura bakmayın da bu fiyatlar hangi bayide acaba?
*
xrs030 tiagra bayilerde 1700 tl demişsiniz bir arkadaş başka bir konuda yk bisiklet in xrs030 tiagra yı peşin alımda 1800 tl ye vereceğini söylemişti. yk bisiklete gelmiş bu model indirimli peşin fiyatı 2030 tl. İkinci elini 1000 1200 tl ye bulmanızda mümkün değil neredeyse.
*
xrs040 sora modelinin liste fiyatı 1400 tl peşin alımda indirim %10 yapıyorlar. Yani peşin indirimli fiyatı 1260 tl yapar. siz 900 1000 tl demişsiniz. Hani nerede 900-1000 tl.
Bir çok kişi sıfır xrs030 tiagra 1900tl 1800 tl hatta sizin gibi 1700 tl ye kadar düştü dedi. apex setlisi içinde 2000 tl ye düştü falan dedi. Hiç bu fiyata alınmış bir bisiklet görmedik daha. Yanlış anlamayın ama biraz piyasayı araştırmanızı tavsiye ederim. Söylediğiniz fiyatlar ütopya gibi bir şey gerçeği yansıtmamakta. Bilgi verirken biraz daha dikkatli olalım lütfen.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Mert Dönmez
Bisiklet üzerine yorum yapmayacagim. Fakat Avrupa' nin en büyük bisiklet mecmuasi " Tour Magazin" de Microshift üzerine yapilan testlerden aklimda kalan bilgilerle yorum yapacagim.
Dergide test yapilan Microshift modeli Arsis; Shimano' nun 105 Ultegralarindan daha iyi sonuclar vermis. Hem agirlik olarak, hem de vites degiostirme hassasiyeti olarak daha iyi. Sadece cok daha fazla güc gerekiyor. Sebep olarak arka aktaricidaki sürtünme kuvvetlerinin daha fazla ve buna bagli olarak daha sert yay kullanilmasi!
Microshiftleri üreten AD-II Engineering Inc. , Storck firmasinin kendi adi altinda piyasaya sürdügü donanimlari da üretiyor. Ayrica Dia_compe, Sun race, hepsi Microshift' ten baska bir sey degil!
Kadroya da ömür boyu garanti verildigine göre, hic uzun boylu düsünülecek bir sey degil. Hic cekinmeden alabilirsiniz bisikleti o fiyata!

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Microshift arsis set benimde kullanma imkanım oldu. Çalışmaları gayet iyiydi bence. Hatta 2 tuşlu sistemle çalışıyor olması da güzel. Oldukça da hafif. Ama Türkiye piyasasında nadir bulunan parçalar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2013 beyaz modelini kullanıyorum ve verdiğiniz lintekinden bir farkı yok. Ayrıca kullanırken hiç de hamallık gibi gelmiyor. Gayet akıcı ve çabuk hızlanan bir bisiklet. Yeni başlayanlara tavsiye ederim.
Benim mantığıma göre önemli olan bisikletin ağırlığı değil, benim ağırlığım. Kendimi ne kadar hafifletirsem o kadar çabuk hızlanırım.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Türkiye sitesinde bu ibareyi göremedim ama hem Macaristan hem de UK sitesinde günlük 45 mil (72.5 km) limit koymuşlar bu bisikletin kullanımı için. Triban 5 için ise 3 saat. İlginç bir pazarlama stratejisi. Bu limitleri aşınca garanti dışı mı kalıyor, dağılıyor mu bisiklet, kadro mu aşırı esniyor, Decathlon'a bir sormak lazım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Decathlonda ürün açıklamalarında hedef müşteri bilgisi yazar. Bu bilgilerde de uzun süre koşacaklar için tasarlanmıştır ya da şehir içinde seyahat için tasarlanmıştır gibi şeyler yazar.
UK sitesindeki açıklamayı görmedim ama bu tarz bir yaklaşım olabilir diye düşünüyorum. Mesela; Triban 3 günlük 45 mile kadar sürecekler için tasarlanmıştır, gibi...

Tepki
7
Hocam ben vites sistemine bişey demedimde geriye kalan kompanentlerin malzeme kalitesi beğenilmemiş.Bu arada btwin triban 3 modelindeki sistem arsis mi ben tam olarak bilmiyorum.Eğer arsis ve dediğiniz kadar iyiyse 1 dk durmam.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@Mert Dönmez arsis değil R8 imiş (link) R8 shimano da sora ya filan denk geliyor sanırım ya da claris e.

Tepki
7
Bence r8 in yeri 2300 ve claris arası belki claris den biraz daha iyi olabilir.Fakat sora dengi olduğunu düşünmüyorum.1000 tlye alınabilecek 0 en iyi yol aletlerinden biri ona lafım yok ama.

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba,
Birkac saat once marmara forumda triban 3 beyaz modelini inceledim.
fotograf cekemedim fakat izlenimlerim son derece olumlu.
oncellikle , marmara forumda bisikletle çok rahat 10dakika tur attim.
insanlar surekli kullaniyor diye plastik kelepceyle kitlemislerdi. Satıştaki arkadaşa yaklaşıp bilgi almak isteyince biraz da muhabbet edince abi açayım birkaç tur at dedi. Sağolsun, Bende doya doya bindim desem yeri.

izlenimlerim soyle,
1.aluminyum kadro son derece hafif.benim gibi amator kullanicilar icin aliminyum kadro bence muhtesem. 54cmlik kadro boyu da benim icin yeterli gozuktu.boyum 1.73
ama sanki daha buyuk kadro da alsam fena olmaz gibi geldi. :) bisiklet son derece hafif.
decathlon btwin son derece guzel bisikletler getirmis..

2.olarak microshift vites sistemi son derece mukemmel sesizlikte calisiyor ve akici gecisleri var. arka on degistiricileri sonuna kadar denedim ve cok begendim. gecisler son derece sesisiz tikirtisiz ve guc
gerektirmiyor. hele hele vitesi ağırlastirmak mouse tıklatmak kadar kolay. abartmıyorum. Yol bisikleti olarak geçen shimano sora yı gerçekten beğenmedim. Vites geçişleri arada kalıyor gibiydi. Tıkır tıkır sesler çıkarıyordu. Microshift bizim gibi amatör kullanıcılar için süper bir vites değiştirici geliştirmiş bence.
3. frenlere gelirsek biraz ayarsız buldum ama teshir üründen kaynaklanıyor sanırım.
4.Lastikler yol lastikleri klasmanında. Çok bilgi ve tecrübe sahibi değilim. Bu nedenle lastik standartı nedir çok bilmiyorum ama bana güvensiz geldi. Daha iyi bir yol bisikleti lastiğiyle değiştirilirse fena olmaz. Fakat , Son derece ince ve akıcılığı var. Pedallayınca hızlanışı son derece iyi.mağaza içinde de olsa rüzgarı yüzümde hissetmek güzel geldi.. :)

Son olarak görünüm olarak ta çok hoşuma giden bir modeldi..Diğer markaların abudik gubidik renkleri yerine son derece sade ve güzel tonda bir beyaz renk e sahip. Üstündeki yazılar da güzel kaliteli bir bisiklete bindiğini hissettiriyor. Zira tipografinin ne kadar önemli olduğunu anlatmama gerek yok.
Şimdi ne alakası var diyenler olabilir ama ben dizayna ve detaylara önem veriyorum. Diğer insanları tabi ki anlayışla karşılarım.

Gidon manevralara oldukça iyi tepki veriyor.Çok hassas.
Teşhir ürünü haricinde yoktu. Ama ilk fırsatta mutlaka alacağim.

Son olarak Decathlon btwin bisikletleri piyasadaki gerek yerli gerek ise ithal ürünlerle yarışacak kalitede ve fiyatlarda.Özellikle fiyatlar oldukça ama oldukça iyi..
Diğer bisiklet türlerinde veya spor ile ilgili herhangi bir ürün aradığınızda uğramanızı tavsiye ederim.
Şiddetle herhangi bir decathlon mağazasına gidip ürünleri dilediğiniz gibi incelemenizi tavsiye ederim.

Selamlar,

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi