B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

Scudo

küp

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba .

Bu ilkbaharda bisiklet almayı düşünüyorum ve bütçem maksimum 1500 TL . Şuan bende lisenin başında aldığım ortasında amortisör olan dandik bisikletlerden var . 8 sene oldu kullanıyorum yazın haftada 2 kere 60 km civarı yol yapıyorum ama ilk başlarda olmayan artık olan popo ağrısı yüzünden bu yaz bisikleti süremedim .

Bu yaz arkadaşımın salcanosunu sürdükten sonra anladım ki benim bisikletim bisiklet değil çünkü salcano ile pedal çevirirken hiç zorlanma olmadı ve kendi bisikletim de yaşadığım pedal çevirmeyi bıraktığımda bisikletin kendi kendini yavaşlatması sorunlarını yaşamadım . Aynı zamanda yaklaşık 80 km yol yaptık ve hiç popo ağrısı da yaşamadım .

Şimdi soruma dönersem dediğim gibi 1500TL bütçem var ve salcano-btwin arasında kaldım . Benim başlıca 2 korkum var biri o popo ağrısı diğeri otomatik fren mevzusu . Araştırdığım kadarıyla sele konforu kişiden kişiye değişiyor ona yapacak bir şey yok sanırım . Fren mevzusunda ise bisikleti aldıktan sonra dediğim sorunla karşılaşırsam disk freni kendim ayarlayarak bu sorunu düzeltebilir miyim ? şimdiden teşekkürler .

-Son olarak kullananların büyük çoğunluğunun memnun olduğu çok rahat bir sele var mıdır ? varsa fiyatı ne kadardır . Tekrar teşekkürler :)

-- Gönlüm Rock Rider 500 ' den yana --

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Herkese iyi forumlar, hep enduro, all mountain bisikletlere, hardtaillerden daha çok ilgi duymuşumdur, para toparlama aşamasındayım şuan elimde çöp denebilecek çift süspansiyon bsiikletle idare ediyorum, specialized hardrock düşünüyordum fakat tamircide benden 2-3 yaş küçük bir arkadaşın rockrider 500s ini gördüm, çift süspansiyon ön kilitlenebilir arka normal, dediğim gibi endıro all mountain yani çift süspansiyon merağımdan dolayı çok hoşuma gitti, sürmedim fakat kadro yapısı dış görünüşü çok güzeldi, 500s kullanıcılarından ricam, bana tecrübelerini, inişlerde hardtail kullananlara göre hangi avantajları sağladığını süren kişiler olarak özetlemeleridir, çıkışlarda bocalamaya razıyım, küçüklükten beri çift süspansiyon kuşlanıyorum alıştım artık, zaten önün kilitlenebilmeside iyi avantaj, falat 500s in amortisörleri, kadrosu, kadro geometrisi nasıldır, dayanıklı mıdır, Sert darbelerde zarar alır mı? Gerçi ömür boyu garantili diye biliyorum, topluluklara katılıp, turlara öıkmak istiyorum mtb tarzında arazi iniş çıkışları, dar patika sürüşleri, özellikle inişlerde bir hardtail sürücüsüne göre gönlüm daha rahat olsun bisikletimi daha güvenle eğime bırakabileyim, akışı sağlayabileyim istiyorum, şimdiden herkese teşekkür ederim, yorumlarınıza göre ya hardtail yoluna gireceğim, yada 500s ile start alacağım, fakat tüm hardtaillere göre 500s gibi enduro, all mountain tarzı bisikletlerin yapısı her zaman bende çok daha ilgi ve istek uyandırdı, umarım 500s beklentilerimi karşılayacak bir bisiklettir (rockrider 6.3 te aynı 500s gibi bu arada, ikisi arasındaki farktan da bahsederseniz çok sevinirim)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@JamesFord bende 6.3 var ve bundan Önce salcanomu kullanıyordum öyle dandik çift amartisörlü değil giriş seviyesin de bi bisiklet. 6.3 aldıktan sonra bi kere bile binmedim. Çünkü gerek duymadım. 6.3 bana göre güzel bi bisiklet şehirde kullanıyorum ( keşke arazi orman olsada orda sürsem ) kaldırımlardan atlıyorum tümseklere yavaşlamadan geçiyorum sert kullanıyorum bazen ama bi şey olmadı :) yani kadro sağlam. İkinci olarak turlara katılmak istediğini söylemişsin sen zaten ağır bi bisiklet kullandığın için bunu daha rahat sürersin yanı arkada kalmazsın zaten çok da hızlı gitmezler.son olarak 6.3 çift a. Olması çok konfor sağlıyor bazen abimin astro ya biniyorum 6.3 e alıştığım için çok rahatsız oluyorum ve onu kullanırken bi yerden sert inince. Acaba bi şey olmuşmudur diye düşünüyorum. 6.3 böyle dertlerim olmuyor. Ve 6.3 ün ön amartisörü 120 lik yani normalden uzun. Lafı biraz uzatmışım ama umarım işine yarar. Benim anladığım kadarıyla senin. Bisikletin 6.3 ( ama gerçek downhill bisikleti gibi kullanmayacaksan :) o kadar da değil :)

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@Ghost çok teşekkür ederim sizi de yordum ya, yok yok zaten öyle gerçek downhill gibi kullanacak tekniği toplamak 3-4 yıl sürer, benim amacım bir hardtaile göre araziyi daha konforlu ve içim rahat inmekti sadece, çok yardımci oldunuz sağolun

• Beğen
Tepkiler: Ghost

küp

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bana da öneride bulunabilirseniz çok sevinirim . Sanırım salcanodan vazgeçtim rockrider 500 serisini düşünüyorum . Bütçemi 560'a zorlayabilirim ama bu zorlamama değer mi ? 500 ile 560 arasında çok ciddi fark var mıdır o paraya değer mi ?

Şimdiden teşekkürler :hhhhhh:

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@küp öncelikle btwin bisikletleri genelde her zaman f/p ürünü oluyor onun yerine alabileceğin az bisiklet olur. Yani 500 ü alabilirsin bi sıkıntı da olmaz ( inş) yanlış bakmadıysam 500 ile 560 arasında 1000 lira fark var yani tabii ki aralarında ciddi fark var zorlamaya değer. 520 Modeli'nde de bakabilirsin

• Beğen
Tepkiler: küp

küp

Üye
Tepki
0
@Ghost Teşekkür ederim cevap için . Önümde 6 ay kadar zaman var ve kenara para atarak zamanı gelince 560 almak daha iyi bir seçim olacak galiba :)

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
rr340 alıcam önerisi olan varmı

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
520s lerin fiyatını bilen var mı acaba internette bulamadım da

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
@JamesFord
(link)

stalker

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
Rr8.1 kullanan arkadaslara teknik bir sorum olacak.2015Ocak ayindan beri Rr8.1 kullaniyorum son bir aydir ic lastiklerim oldugu yerde patliyor"diken vs. ile alakasi olmadigi halde" bu problemi yasayan arkadaslar varmi, jant bantiylami alakali acaba kendi banti deforme olmus olabilirmi? Yenisini almakmi gerek yoksa iclastik parcasi veya elektrik banti mi kullanmaliyim? Teşekkürler.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@stalker açıp baktınız mı? Daha önce patlayıp da içinde diken kalma olasılığı da var.
Jant lastiğini kontrol ettiniz mi? Deforme olduysa mümkündür, yenileyin ya da bitmiş bir iç lastikle yamayın.

Aklıma şimdilik bunlar geliyor.

• Beğen
Tepkiler: stalker

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar benim rockrider 5.2 ye dün decathlon'dan (link) şu lastiği aldım. (link) şu iç lastikle beraber. Gidonu negatif açıyla taktım.. yol bisikleti gibi.. Elcikleri değiştirdim.. Sürüşü çok tatlı şehir bisikleti tadında bir yol bisikletine döndü.. Dün 62 km sürdüm.. Yeni bir bisiklet almış kadar mutlu oldum..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@amoush00 Aynısını bende yapmıştım. Rubena yol lastiği ile ciddi fark oluyor. Yol konforu muhteşem artıyor. Hayırlı olsun.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Asusmune Şık ta bir bisiklet oldu.. 5.2 nin kadro tasarımını beğeniyorum zaten..! Gri üstüne mavi beyaz renkler güzel duruyor.. Bir foto çakarım.. :harika:

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/30/73689ffe7afc158fc231c88d25e5dd49.jpg Bu duruma geldi. :) ;)