Btwin FC500 Sonunda karar verebildim

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
Başlık FC5 olmalıydı çift sıfır yanlış oldu kusura bakmayın

Merhaba,

Geçen seneden beri yol bisikleti için fikir sorup duruyordum. Sonunda ani, bir karar ile decathlon dan saat 21:45 itibarı ile Btwin FC5 bisikleti ve ekipmanları alıp çıktım. Bisikleti biliyorsunuzdur, full karbon bir bisiklet, shimano ön ve arka arttırıcı, shimano kilitli pedallar ile birlikte, frenler btwin marka ama iyi çalışıyor gibiler, en kötü beğenmezsem değiştiririm diye düşünüyorum, Jantlar Shimano Shimano RS-10 lastikler Michelin Pro-3 (nasıl lastiktir bilmiyorum umarım iyidir) elbette 10'lu kaset ikili aynakola sahip. Sele prologo ve tartmadım ama sanıyorum 8-8,50 kilo ağırlığında. (ya da bana öyle geldi) Kışlık uyumlu kıyafetler aldım tek eksiğim spd bir ayakkabı almak kaldı ki önerilerinize açığım. Şimdi İstanbulda yağışlar bitsin de yola çıkiyim diye dua ediyorum. Bu arada üstatlardan karbon bisiklet kullanırken nelere dikkat etmem gerektiği konusunda gelecek tüm uyarı ve önerilere çok memnun olurum.
Karbon bir bisiklet hayal ediyordum 57 cm kadro boyuma uygundu (183 cm. boy-83 kilo) fiyatı bütçeme uygundu, mağazada da baktım gönlümde beğenince aldım, eminim çok daha iyi bu fiyata alınabilir alu bisikletler de vardır ama dedim ya sevdim bir kere. Herneyse buyrunuz resimler, inşallah en kısa zamanda yolda fotoğraflarım.

IMG_20150215_230132.jpg IMG_20150215_232937.jpg IMG_20150215_233040.jpg IMG_20150215_233209.jpg IMG_20150215_233237.jpg IMG_20150215_233300.jpg IMG_20150215_233319.jpg

Scudo
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
İyi günlerde pedallayın. Acaba fiyat ve mağaza bilgisi almam mümkün mü? Ben de 17 sinde triban 3 alacaktım fiyatı uyarsa bunu alabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Levent S.

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
sadece Merter mağazasında (Marmara Forum) 3 adet vardı 2 kaldı. Fiyatını özelden yazdım. Bu fiyata pedallar dahil.

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
@Ebubekir , yok FC700 kadronun kodu 700 kodlu karbon ya da FullCarbon700 bisiklet FC5 diye geçiyor.

@Emre O. , Decathlonda pazarlık yapılabildiğini sanmıyorum ama yok yapmadım. Ne biliyim övünmek gibi orta yere yazmiyim dedim ma nette var fiyatı haklısınız. 2.999 TL ama 3.000 değil yani :). 6 taksit ile aldım

• Beğen
Tepkiler: geloturikidakka

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
şu bisikleti neden internette satmazlar anlamış değilim hemde 57 beden tam boyuma (182) göre

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
@harun tınas , sadece Marmara Forum mağazasında, 3 adet kalmıştı. Gerçekten neden satmadıkları anlaşılır gibi değil net üstünden. 2 adet kaldı istiyorsanız bir mağazayı arayın belki kargoluyorlardır

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Geçtiğimiz perşembe decathlon forum İstanbul mağazasındaydım decathlon çalışanları toplantıya gitmişler çeşitli mağazalardan elemanlar geçici süreliğine getirilmiş stoklar tükenmiş ve raflar bomboştu 1 hafta içinde tekrar gelecek yeni türünler var dediler ve mart sonu nisan başı gibi yeni bisikletler gelmeye başlayacak takipte kalın dediler.İyi günlerde pedalla = ))

• Beğen

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
hocam pedallar spd-sl gibi gözüküyor. spd yazmışsınız da uyarı mahiyetinde dedim:) yanlış ayakkabı almayasınız. hayırlı olsun bisikletiniz:D

• Beğen

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
@Roux
Kallerini yanıma alıcam ayakkabı alırken uyarınız için teşekkür ederim.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam merhaba,
Zamanında bende bu bisikleti çok araştırmıştım
Benim boyum 181 bana büyük gelmişti, yada ben rahat edemedim.
O bakımdan almamıştım.
Güzel bisiklet, allah kaza bela vermesin inşallah.
Bu arada suluklar bisikletin yanında sönük kalmış :) (sanırım tüm ekipmanları da decathlon dan almışsın)
Daha yakışacak modeller bulabileceğine eminim.
İyi günlerde kullan.

• Beğen

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle güle kullanın bedeni olsa ben de alırdım bunu.
Yalnız şu jant reflektörlerini çıkarın derim naçizane.

• Beğen
Tepkiler: pilot ve Levent S.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bisiklet çok güzel, donanımıda gayet iyi... İyi günlerde kullanın... :)

• Beğen

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
@YÜCEL AYEZİR çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Boyun 183 cm. ve sele en altta rahat ettim bende o durumda bile yere parmak ucumla değiyorum ama zaten bu şekilde olması gerekiyor. Yine de SPD pedallara alışık değilim ve beni korkutuyor ama elbet alışırım bakalım bir yola vuralım kendimizi de :). Bu arada haklısınız girmişken suluk, forma, pompa vs. dechatlondan aldım zira çalışma tempom yüzünden pek fırsatım olmuyor dolaşmak için. Suluk daha iyi olabilir gerçekten artık onun için yurtdışı siteler ile forumun ikinci el bölümünü takip edicem.

@x-rayted, bisikleti saat 21:50 gibiydi ödedim, ardından arkadaşın arabaya atıp Sarıyere eve gelmemiz saat 23:00'ü buldu o saatten sonra uğraşamadım ancak o reflektörler gidici çok yaşamazlar ;) çok çirkin gerçekten bir de ağırlıkta yapıyordur onlar gereksiz yere. Ancak şu var ki lastiğin reflektör kenarları yok bunlar yerine janta ne önerirsiniz?

@M.Ozkul, teşekkür ederim iyi dileklerinize umarım çok daha iyileri sizlerin olur.

@Lemi Öztürk, çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Marmara forum mağazasında raflar epey doluydu ama haklısnız mart sonu gibi yen, modelleri gelecekmiş.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
bu fiyata gayet güzel bir bisiklet almışsınız güle güle kullanın

• Beğen

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
@Fırat Y. Teşekkür ederim en kötü karar kararsızlıktan iyidir bence. Umarım bisikletle birlikte uzun ve güzel bir birlikteliğimiz olur

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
hayırlı olsun bakalım.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim. Bu günlerde adından sıkça bahsettiren bir bisiklet. Herkes çok bahsediyor bu bisikletten banada karşıdan gayet güzel görünüyor ama bakalım kullanıcıları arttıkça yorumları duymaya başlarız forumda.