btwin count 14

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Btwin count 14 modelini kullanan varsa artıları eksileri neler acaba açılayabilirler mi? 8 ve 14 modeli arasında kaldım 100 ₺ fark ediyor sadece kadans ve ekstra fonksiyon için değer mi? Kalp ritim için sigma saat kullanıyorum zaten yanı kardiyo kemerini alıpta kullanmama gerek yok.

Scudo

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Bence gerek yok 8 al :)

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Kullanıyorum ve memnunum. Kadans ve aydınlatma için fiyat farkına değer bence. Üstelik PC'ye bağlayıp sürüş verilerinizi görebilirsiniz, üstelik çok kolay bir programı var.

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Count 4 alma da hangisini alırsan al , ben olsa count 8 alırdım.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Evet ama farkettim ki yere çok yakın baz istasyonu gibi yerlerde oluyor. Mesela sahilde Migros'a yakın, deniz tarafta, galiba Marmara Yelken tesislerinin kenarındaki virajda neredeyse her geciste kopuyor. Ama yine farkettim ki pedal çevirmeye devam edince birkaç yüz metre sonra kendine gelip geçen mesafeyi toplama ekliyor. Sorunsuz kullanıyorum yani..

• Beğen
Tepkiler: çağatay_çankaya

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
kesinti yapması beni ayar edicektir kesinlikle aydınlatma çokta aradığım bir özellik değil açıkçası. eski km saatim topeak panoram di ışığını kullanmadığım desem yeridir. olmazsa sigma bc 16,12 kadansli alıcaz gibi duruyor. zaten mesafeyi ve hızı arka janttan alması düşündürmüştü beni. ilgine çok tşk ederim @Kaan.Özçelik

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
hocam en düşük versiyonunu al, 49 tl olanı. b'twin 4 galiba 8 modeli ile pek farkı yok, eğer bütçen çok sağlamsa sigma 16.12 sts modelini al

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
@fatih berber
Count 4 almayın,ortalam hız,max hız falan yok.Sadece saat, anlık hız, km , ve toplam km var.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@İsa Yavaş

evet bende fonksiyonu az olduğunu görünce count 4 den vazgeçtim. count 8 de max hız ve ortalama hız ozelliği var sanırım. açıkcasi bütçe sınırlı ama almışken bi kere alayım sonra tekrar tekrar masraf etmeyeyim diyorum. zamanında 16,12 sts modelini 150-160tl ye satan arkadaşlar vardi kaçırdık firsati. 16,12 sts modelinde pc ile baglanti yapıp bi program aracılığı ile performans takibi yapılabiliyor mu?

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Count8 var bende güneş altında uzun süre kullanınca kopuyor bilmiyorum Count8'in genel problemi mi yoksa sorun benimkinde mi. Decathlon'a gidip söyledim "Normaldir uzun süre kalmasın güneş altında benim arkadaşlarım var profesyonel bisikletçi onlar da sürüyor ama kopmuyor bağlantı" dendi.
Sırf bu yüzden seneye Sigma almayı düşünüyorum.
Ekleme: Bir de geçen -2 -3 gibi bir sıcaklıkta 50 km'yi ne zaman geçsem ters çalışmaya başladı çok komikti 35-40-45-49 diyor sonra düşmeye başlıyordu :D Bilmiyorum belki bendeki arızalıdır veya pili zayıflamıştır (6-7 ay oldu)

• Beğen

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@Batuhan Köksal

valla iyi ki bu konuyu açmışım yoksa körü körüne gidip alıcaktım. bakalım daha neler çıkacak...

arkadaşlar (link) belirmiş olduğum sitede daha önce alışveriş yapan varmi acaba ?

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
Count 8 kullanıyorum bence gece sürüşü yapıyorsanız arka ışığı olan bi model bakmanız daha iyi olur

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Kadans bilgisi olması iyi bence. Bende 8 var kadans da olsaydı güzel olurdu.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Abiler kardeşler kafa paket oldu benim iyice.. Bi kısmınız ii diyo bi kısmı tırt diyo

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Yani fiyat farkına değer mi değmez mi daha çok size bağlı. Count 8 ortalama hız anlık hız vs. bilgileri bana yetiyor ama kadans da olsun isterdim ki henüz ihtiyaç değil benim için. Ayrıca Ekren'in belirtiği gibi gece gösterge görünmüyor o cidden can sıkıcı.

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Count 14 kullanıyorum, arkadaşların dediği gibi spesifik lokasyonlarda (misal İnönü stadının önü) kopma problemi oluyor, onun dışında gayet güzel. En önemli özelliği (nedense hiç bahsi geçmemiş olan) ANT+ desteği. Böylece telefonum ve saatimle de sensör verilerini kaydedebiliyorum.

100 lira fiyat farkına değer mi? Hayır. Ben aldığımda bu kadar pahalı olsaydı gider sadece ANT sensörü alırdım.

• Beğen

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Almanya dan sıgma 16.12 sts cad getirtmeye çalışacağım olmazsa count 8 alırım. Count 8 de max hız özelliği mevcutmu