B'twin Çelik Güvenlik Zinciri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında adamCliff tarafından paylaşıldı.

1. adamCliff

adamCliff Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    http://www.decathlon.com.tr/celik-bisiklet-guvenlik-zinciri-id_8249564.html
    Decathlon.com.tr'de satılan bu zinciri almayı planlıyorum fakat uzunluğuyla ilgili bir bilgi yazılmamış. Resimlerden anladığım kadarıyla 70-80cm civarında olabilir ancak bu da yeterli uzunluk değil.
    Fransa sitesinde ise ürün başlığında 1.50 m ibaresi yer alıyor: http://www.decathlon.fr/antivol-ch-3-chaine-nue-150-m-id_8249564.html
    ''ANTIVOL CH 3 CHAINE NUE 1.50 M B'TWIN'' (1.50 metre olabilir mi? 1 metre olması bile yeterli benim için)
    Türkiye sitesinde kullanıcı yorumu yok, Fransa sitesinde ki yorumların bir kısmında uzunluğunun tatmin edici olduğu söyleniyor.Bu zinciri alırsam da şu tip kilit kullanmayı planlıyorum :
    Malum hırsıza kilit dayanmaz.Bisiklet gece evin içerisinde gündüz dükkanın içerisinde duruyor, bunu kullanma amacım ise 15-30 dakikalığına market alış verişi sırasında kilitlemek için.Ağır olması ve yer kaplaması problem değil.Kablo kilitlere nazaran bu tip kilitler bana daha güvenilir geliyor.

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bunu geçen dekatlona gittiğimde görmüştüm elimle tartmıştım ama uzunluğuna bakmamıştım.
    gerçi yarım metre bile yetiyor bana.
    gidip bakarsan daha iyi olur.

adamCliff

adamCliff Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Maalesef Konya'da Decathlon mağazası yok, öyle olsa sık sık uğrar mutlaka bir çok ürünü incelerdim.

En az bir teker ve kadronun mutlaka kilitlenmesi lazım.Bazen kilitlenecek direk vs. uzakta kalıp zincir yetişmeyebiliyor.

4. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İngilizce sitesinde de 1.50 metre diyor: http://www.decathlon.co.uk/15m-ch3-bike-lock-chain-id_8249564.html

Ürünlerin kodları da aynı. (Referans numarası : 8249564)

Dün mağazada yanlış hatırlamıyorsam bu kilit dikkatimi çekmişti gayet uzun diye. 1.5 metre olma ihtimali çok büyük. Yine de herhangi bir mağaza aranıp bisiklet reyonuna bağlatılıp teyit ettirilebilir bence.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

kısa süreli kilitleme için bu tip kilitler bence gereksiz.
    zaten bu çelik zincir makasla anında kesilir.
    kalın taş motoru ile kesilen zincir + gösterdiğiniz kilit alsanızda nerdeyse 2 kiloyu geçer ağırlığı.

tavsiyem : http://www.amazon.com/Master-Lock-8200D-Street-12-inch/dp/B0019RLL0G

sanıyorum testlerde 10 üzerinden 8 almıştı.

adamCliff

adamCliff Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    İnternet mağazasıyla görüştüm, uzunluk 50cm ağırlık 400-500gr şeklinde teyid ettiler.Keşke konu açmadan arayıp sorsaymışım.Neyse insanlar bilgilenirler konudan.

Öncelikle ilginiz için teşekkür edeyim.Bahsettiğiniz ürün daha çok motor kilitlemek için ideal görünüyor.Benim bir teker ve kadroyu zincir içine alarak kilitlemem lazım (Tekerler QR). Nasıl kilitlersem kilitleyim aklım bisiklette olacağından kilite o kadar para vermek istemeyebilirim.

Bisikleti biraz özgürce kilitleme imkanı sunsaydı bu masterlock cuffs gerçekten canavar bir kilit gibi duruyor.Biraz araştırayım şunu.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

8. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    yada granittenmi granit alaşımlımı artık herneyse öyle kilitler. eski katlanır cetveller vardı inşaat ustalı kullanırdı. şekli aynı onun gibi katlanıyor. büyük demir makaslarıyla bile kesilmiyormuş. ancak pahalılar.

İlginizi Çekebilir

tyres.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
upload_2016-10-26_10-22-10.png
Emre Üçüncüoğlu geçen yılın Aralık ayında 2016 hedefleri başlığıyla bir konu açmıştı. 2016 hedefleri Kışa doğru yaklaştığımız bu günlerde, 2017 hedeflerimizi şimdiden belirleyip, buna göre plan...
upload_2015-9-22_17-2-58.png
Fast After 50'de Joe Friel kiraz suyunun iyi bir uyku için faydalı olduğunu, çünkü kiraz suyunun uyku sırasında melatonin üretimini arttırdığını yazıyor. Tabii iyi uyku da şiddet antrenmanları...