Bryton Rider 530

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye'de satışı olmayan fakat internette satış sitelerinde ve sporcularda gördüğüm bir cihaz. Gerek kullanım, fiyat gerekse tasarım olarak muhadillerine (igpsport 618, garmin 500..vs) oranla daha ön planda gibi duruyor. Kullanıcı olarak yorum yapabilecek ve tavsiye edebilecek bir arkadaş var mıdır ?

185857

Yüklenen haritayı oynatma ve navigasyon olsun, aldığı verileri grafikleme olsun güzel arayüzler içeriyor gibi...

185858

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
185862185864185863Beni yanlış anlamayın tamamen zevk meselesi elbette ama sizce hangi görsel daha tatmin edici. Bence igs618 daha güzel durmuyor mu?

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim. Birinin beğendiğini başkası beğenmeyebilir tabiki... Ben genel görselden bahsetmiştim. Kullanıcı olmadığım için (her iki cihazı da) doğru yorumu yapabilmek adına kullanan kişilerin yorumlarını merak ediyorum. Zaten fiyat olarak byrtonla igps sport aynı bantta ve bir çok özelliği ortak barındırıyor. Garmin fiyattan ötürü direkt kapsam dışında yada o kadar farka değmeyecek bir kısımda diyebiliriz.

Tek gördüğüm igps sport kullanıcıları çoğalırken, aynı oranda bryton Türkiye'de yaygınlaşmadı.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
tasarımından ötürü bryton rider 310 kullanmış ve garmin e geçmiş biri olarak bence de bryton tasarım ve renkleri bakımından daha şık duruyor. 530 mu alsam diyip 2. el garmin edge 810 aldım. Açıkçası kullanan varsa merak etmiyor değilim.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bryton Rider 100, 310 ve en son şu an 530 kullanıyorum. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Herşeyden önce tercih meselesidir saygı duyarım ama bryton cihazlarının tasarımı ile ipsport cihazlarını kıyaslamam bile. Özellikle 530 tasarım olarak son derece şık bir cihaz. Özelliklerini saymak için çok uzun bir yazı gerekir.

Mennun olduğum özellikleri ile tarif etmeye çalışayım;

• Tasarımı harika,
  • Gps bulma hızı bence inanılır gibi değil. Evde trainer kullanırken bile start tuşuna bastığımda neredeyse 1 saniye içinde gps sinyali aktif oluyor, ki evin içinde olmama rağmen.
Bir çok garmin kullanıcısı arkadaşım ile test ettiğimizde zaten bryton cihazlarının daha hızlı bağlandığını da görmüş olduk. (Özel not; amacım garmini kötülemek değil, haddim de değil zaten, sadece başlığa uygun olarak cihazın özelliklerinden bahsetmeye çalışıyorum)
  • Işık olayı memnun olduğum özelliklerden. Ekran ışığı için saat sınırı yok, dilediğiniz zaman açabiliyorsunuz.
  • Rota yüklemek çok kolay. Herhangi bir yerden gpx dosyasını cihazın içinde bulunan klasöre atmanız yeterli. Bir çok kez rota özelliğini denedim ve son derece başarılı.
  • Bildiğiniz gibi strava'nın özellikle firefox'ta çok iyi çalışan stravix adında bir uygulaması var. Sürüşlerinizde daha fazla dataya ulaşabiliyorsunuz. Bu cihazda buna gerek bile yok ki 310 için de aynı şey geçerli. Kendi app'sinden veya bilgisayar üzerinden çok detaylı verilere ulaşabiliyorsunuz.
  • Ekran çözünürlüğü ve netliği bence yeterli, hiçbir şikayetim yok.
  • Pil ise bambaşka bir güzellik bence. Garmin de dahil hiçbir cihaz bryton modellerinin pil ömrüne yaklaşamıyor. Bazen ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum. Sadece pili yüzünden Garmin'den vazgeçip bryton alan tanıdığım kişiler var.
  • Cihazda wifi olması da ayrıca güzel. Sürüş sonunda bulunduğunuz noktada wifi olmasa bile telefonunuzdan hotspot (ortak erişim noktası) açarak sürüşünüzü saniyeler içinde strava'ya aktarabiliyorsunuz. Ayrıca cihaz sürekli güncelleme alıyor. 2-3 günde bir muhakkak gps dataları ve haritaları güncelleniyor. İlgi konusunda da bryton çok başarılı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, cihazdan fazlasıyla memnunum ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Turgay bey çok açıklayıcı bir yazı olmuş öncelikle teşekkürler. Yine yanlış anlaşılmayacağımı umarak yazayım. Cihazının o kadar iyi pil ömrü olmasının sebebi digital saat tadındaki görselleri büyük ihtimalle. Bir konuda daha bilgilendirme yapayım igs618 de de istediğiniz zaman arka ışık aktif hale getirilebiliyor ve % de olarak ışık ayarı yapabiliyoruz.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soulless
Turgay Bey verdiğiniz geri dönüşler için çok teşekkür ederiz. Özellikle iç mekan trainer aktivitesi kafamdaki ikinci konuydu bunu da yanıtınızla birlikte almış oldum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle bir noktaya parmak basayım yanlız iç mekan tranier aktivitesi için GPS sinyaline ihtiyacınız yoktur. Sensörlerin olması yeterlidir.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bryton530 un kabuk tasarımı benim de hoşuma gitti yazılımı da iyiyse alınabilir bir cihaz olarak görülüyor kullanıcılarına iyi günlerde kullanmalarını dilerim

İgs618 e gelince, bi kere ekranı renkli karşılaştırmayı igp50e ile yapsaydınız pil ömrü vs daha insaflı olurdu. Saygılar.
185921

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimse beni yanlış anlamasın tercih meselesi elbette konunun içine etmiş gibi olmayayım. Tasarımı çok şık bir yol bilgisayarı. Alan güle güle kullansın.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Rica ederim. Bir yanlış anlaşılma olmayacaktır. Forum bu gibi durumlarda maalesef insanı tedirgin ediyor ve fevri çıkış ve yanıtlar her daim olabildiği için bazen yanıt yazarken insan çekiniyor haliyle...
Pil ömrünü sadece digital saat tadındaki görseller ile sınırlamak çok gerçekçi mi bilemedim zira en büyük pil sömüren gps ve özellikle rota ile birlikte kullanımı. Bu arada trainer için sensörlerin yeterli olduğunu biliyorum, sadece evin içinde bile anında gps aktif oluyor bunu belirtmek istemiştim :)

Size de cihazınızı keyifle kullanmanızı dilerim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trainer açıklamasını konuyu açan beyefendi için yaptım. Kendisinin kafasındaki ikinci konu olduğu için. En çok pil harcayan özellik ekran çözünürlüğü ve ekran renk özellikleridir. Uydu bağlantısı olduktan sonra GPS çok fazla pil tüketmez (Bağlantı kaliteliyse eğer) Mesela igs10 da kullandım daha önce igs618 in neredeyse 2 katı pil süresi sunuyordu ki ekran aynı bryton da olduğu gibiydi. Ebat olarak igs618 den küçük olmasına rağmen. (Pil boyutu olarak)

Jest ve mimikler yazıya aktarılamadığı için insan okurken karşısındakini nedense en olumsuz surat ifadesiyle kuruyor kafasında. :):)

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Katılıyorum. Forum kültürünü bilmek kolay değil. Bir çok değişken var ve yönetmesi de ayrı bir zorluk. Neyse, konumuz bu değil...

Bu arada bahsettiğim özelliklerde unutttuğum bir detayı da paylaşmak istiyorum;

Anlık eğim ölçümlerinde bryton 530 garmin kullanan arkadaşlarımın cihazlarına oranla daha anlık tepkiler veriyor. Yine belirtmekte fayda var, amaç garmin ile ilgili olumsuzluk paylaşmak değil, cihazla ilgili bilgi paylaşmaya çalışmaktan ibaret.

Belki bir çok cihazda vardır ama mesela; o ana kadar ne kadar tırmanmışım, rota bitmeden, strava'ya aktarmadan görmekte bu cihazda beğendiğim özelliklerden.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir yıldan fazladır kullanıyorum. Çok memnunum. En ufak bir sorun çıkartmadı. Hız-kadans-nabız sensörleri sorunsuz. Ekranı dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Mobil uygulamayla bağlanıp ayar yapabiliyorsunuz. Wifi üzerinden strava verileri senkronize edebiliyor. Güneş altında ekranı rahat okunuyor. Akşam olunca ekran ışığı otomatik olarak devreye giriyor. Kendiniz manuel olarak da aç*kapa yapabiliyorsunuz. Hafif, hem uzatmalı hem de doğrudan gidona takılan aparatlarla beraber geliyor. Ben kadans sensörüyle beraber bin liraya sıfır olarak almıştım. şu anki fiyatlar nasıl bilmiyorum.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yegah
Şu andaki kurlar ile fiyat full paket 1100 TL civarına geliyor. Kadanslı olan paket 900 sizdeki duruma göre bir nebze fiyatlar düşmüş. bunda igpsport'un fiyat seviyesi etkili olmuş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bryton'ın sürüş raporlama ve yazılım / analiz kısmı igpsport'tan bir tık üstte diyebilirim rahatlıkla. Fiyatının hakkını veren, memnun kalacağınız bir cihaz :harika:
Garmin'le kıyaslarsak aradaki fiyat farkı için garminin pedalı kendi çevirmesi gerekiyor sanırım. Bryton yeniden bağlanma, gps bulma ve yükseklik ölçümü konusunda Garminden ve İgp'den daha iyi durumda.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bryton yanında İgpsport yeni bir firma, elbette tecrübeleri onlar kadar olamaz. Ama kendilerini geliştiriyorlar bence
186157
Sercan bence 530'un tüm özelliklerini iyice incele, sonra bizim sayaçları da canlı incele, öyle karar ver.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.
En yakın turda senin cihazı kurcalarım Özcan abi :) Ama yurtdışı sitelerini de hafta sonu takip etme fırsatım oldu. Kullanan bir çok arkadaş her iki cihazdan da memnun kalmış. 750 TL çıplak cihaz fiyatı, bu seviyedeki ekipman için gayet makul.

Tepki
92
İsim
Umut
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Bryton Rider 530'da strava segmentleri sürüş sırasında anlık olarak bildirimlerde bulunuyor mu? Ben de CATEYE Padrone Smart+ kullanıyorum, onu eşime verip, Bryton R530 almayı planlıyordum, hatta sepete de atmıştım, bu başlığı görmem faydalı oldu.

Herkese selamlar.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@imumutkilic
Merhaba Garmin'den tek eksiği bu sanırım, navigasyon kısmı önceden yüklenen rota üzerinden yapılıyor. Anlık bir yönlendirme yok. Bu iki eksik haricinde eşlenik olarka değerlendirlebilir.

Hatta TR'de incelemesi bile yapılmış. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: imumutkilic