Brooks sele model tavsiyesi

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
Tur yapan arkadaşların malum sorunu olan sele sorunsalı sebebi ile kendime bir brooks sele temin etme kararı aldım. Ancak kafamı karıştıran brooks sele modelleri oldu. Zaten b17 standart modeli bile ülkemizde sınırlı sayıda kullanılıyorken diğer modelleri hiç görmemiş olmam acaba bunlar daha mı iyi olur düşüncesine sevk etti.

Mesela tur için hep b17 standart kullanılır. Alışana kadar biraz sabır gerekse de herkes kullanmakta ve tavsiye etmekte.
Halbuki az sayıda kullanan kişi yaylı modelinin daha rahat olduğunu söylemekte. Ben de o seleye o kadar para vermem halbuki, görüntüsü hiç cazip değil.

B17 standart: 260 TL (erdoğanlar)

Aklıma kurcalayan şu model:

ve

Hem kurcalayan hem de daha cazip gelen, ufak bir fiyat farkı olan : Tublar modeli

Yerli kaynaklarda bir şey bulamadım. Yabancı kaynaklardan bakıp da kısa bir açıklama yapacak olan varsa sevinirim.

Açıklama kısmında en son selenin uzun turlar için daha ideal olduğu yönlendirilmesi yapılıyor. Brooks kalitesi değişmez her türlü iş görür diyerek bunu alıp deneyebilirim :)

Kullanan varsa yorum alırsam çok sevinirim.

Brooks b17 alıp da kullanmayan, satmayı düşünen var ise görüşelim :)

Yok mu konuya bir el atacak?

Scudo

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
+1 diyeyim.

Ben de Brooks seleye geçmek istiyorum ve görüşleri takip etmek için konuyu izlemeye alıyorum.

Tepki
5
İsim
erkan
Bisiklet
Carraro
Ben de istiyorum arkadaşlar carraro 224 sportive var siyah aslinda seleedn cok sikayetci diilim ama bikac kere uzun gittim daha rahati okutsa daha iyi okur bir de goruntusu cok guzel bal tengi olanindan alicam b17 moddlinin farklı versiyonlari mi var acaba? Turkiyede uysal bisiklette falan var n11 dd de var 260 tl civari

bilgin b.

Üye
Tepki
272
B17 nin 3 farklı tipi var, standart, special ve titanium

Standart ile special arasında deri kalitesi farklı, ayrıca special percinleri bakır

Special ile titanium arasında deri kalitesi aynı, titanium daha hafif

Fiyatları da sıraya göre artış gösteriyor.

Ben special kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı çekmedim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
B17 Standart, Special veya Titanium, dünya genelinde turcuların tercihi bu 3 sele, hatta çoğunlukla Standart modeli. Üzerinde bu kadar uzlaşılan kesin bir yargı varken bütçe açısından da zorlayıcı olan bir ürünle ilgili fantezi arayışlarına gerek yok bence.
B17 Standart kullanıyorum ve şanslı kullanıcılar arasındayım sorun yaşamıyorum, hatta oldukça memnunum, bazı kullanıcılarda uyum sorunları okuyoruz forumlarda maalesef, fakat ben ilk kullanımım da bile 90 km yol yapmıştım.

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
@BF Okuru Hocam haklisiniz, b17 de pek fark olmayabilir de benim duymak istediğim en alttaki sele nasil? Alttan hava alıyor, pek fiyat farkı da yok.
İsmi ve şekli daha cazip geliyor. B17 uyum sorunu olanlar da oluyor. Bir de markanın en ucuz modeli olması da düşündürücü oluyor benim açımdan. Yoksa kalitesine lafım yok tabii ki herkes kullanıyor.

Bu arada Erdoğanlar da 244 havale ile alınabilir.

--
Erdoğanlarda stok bitmiş çoğu renkte. Gitti seleler uygun fiyata. Sanırım imperial modeli alacağım. Tr de bi bende mi olacak yani alirsam. :)

Hiç bilgi bulamadım. Alalım görelim o zaman :)

(link)

Lütfen İngilizce bilen biri genel bir çeviri yapsın :)

Tepki
16
İsim
Ömer
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Takibe alıyorum. Ben de almaya niyetliyim ama kararsızım.

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
269
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
Herkese merhabalar. Konunun üzerinden yaklaşık üç yıl geçmiş olsa da konuyu açan arkadaşın düştüğü ikileme ben de düştüm:)
Brooks B17 Standard ile Brooks Team Professional Chrome sele arasında kaldım.
Bisikletim Focus Planet. Şehir içi uzun turlar yapmak istiyorum ancak mevcut selem 50km'den sonra olmaz o iş diyor:)
Özellikle bisikleti bilenlerin yorumları benim için çok kıymetli. Bisiklet flatbar bir şehir bisikleti.
Brooks'un sitesinde B17 modeli Touring&Trekking kategorisinde, Team Professional modeli ise Road menüsünde bulunuyor.
Şimdi ben, bu adamlar işi bilir deyip B17 mi almalıyım, yoksa gözüme daha hoş geliyor deyip Team professional modelini mi almayılım?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yusuf Ziya Aktaş
Tabiki b17... Dusunmen bile abes sevgili kardesim. Herkesin bildigi derin geyik şu yönde= " B 17 dik oturuslar icin, team pro one egik pozisyonlar icin" sen yatmayacagin bisiklete yatman gereken seleyi takarsan hem frene hem gaza ayni anda basan gbi olacaksin, yada 35 cm uzunlugunda bir gidon bogazi takarak "ki oyle bir gidon bogazi yok" illa öne yatacaksin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Aktaş

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yusuf Ziya Aktaş
Kiyak insansin seviyorum seni. Fantazilere girmek hepimizin hoslandigi bir sey ama sonuclar mantar olacak, bunuda biliyoruz :D bende o b17 lerin yer sofrasi kivaminda genis genis, bir dede bisikleti tadında gorunumlerini sevmiyorum ama dik oturuslarda daha iyisinin olmadigina ben bile ikna oldum dostum :D b17 al sen al al :D

Machagi

Üye
Tepki
88
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
Merhaba sevgili forumdaşlarım.
Aşağıdaki bisikletime Brooks sele almak istiyorum.beraber pedalladığımız dostlar B 17 al geç diyorlar.biraz abes gibi olur diye arada derede kaldım.Brooksun başka hangi modelleri ile aynı rahatlığı konforu elde ederim ve bisikletin konseptini bozmam.şu an ki orijinal seleyi tayt ile idare ediyorum ama 100 km den sonra sıkıntı oluyor.değerli fikirlerinizi ve tecrübelerinzi paylaşmanızı rica ediyorum.
25E64603-B99C-40B8-9624-2FEC4585DDF3.jpeg

@Machagi
Pedli tayt ile idare ediyorum olarak düzelttim:)

Aerocycle

Eski sporcu, Yeni performanscı
Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
@Machagi

Sen 100 km yi o bisikletle 4-5 saatte yapıyorsun her sele 5 saate ağrı yapar. 5 saatlik araba otobüs yolculuğu bile insanda eklem ağrısı yapar. Ya daha dik bir pozisyonda oturcağın bisiklet alcan ki bunla ilgili bişimsel çalışma var daha dik pozisyonlar kıçındaki parsiyel Oksijen basıncı daha yüksek olur (mtbr.comda anlatılmış detaylıca) yada daha hızkı bir bisikletle sürüş saatini azaltıcan

Birde sele işi tamamen deneme yanılma işi şahsım tarafından selelere tonla paralar yatırdım ama hala mutlu değilim

Machagi

Üye
Tepki
88
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
@Aerocycle
Değerli bilgiler için çok teşekkürler