Brooks sele bakımı

Scudo

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Meehabalar yine ben 🙃.
B17 carved seleyi 3 gündür kullaniyorum yaklaşık 90km ve 3 saat civari kullandim toplamda. Şimdilik her sürüşten sonra ağrı ve acılı oluyor umarım böyle devam etmez 😷.
IMG_20210105_123337.jpgIMG_20210105_123324.jpg
Proofide kremim geldi bugün, kapağı açtığımda haznede krem ve kapaktada rengi farkli bir krem vardi fotoğrafta da görüldüğü gibi. Bu kremler farklı mi acaba anlayamadim,yoksa kapağa akmış mı?

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin

dercan

Üye
Tepki
612
İsim
Deniz E.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@oguz169 Kremler farklı değil, kapağın içindeki koruyucu kağıt/plastik rengi yüzünden farklı renkmiş gibi gözüküyor. Aynı krem.

Selenizin ileri/ geri konumunu ve açısını doğru ayarladığınıza emin misiniz? Brooks sele ilk oturulduğu andan itibaren ağrıyı tamamen keser gibi bir şey söylemiyorum ama bu açıların yanlış olması size ekstra ağrı veriyor olabilir.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dercan evet 3 gündür birçok açıda denedim ama rahat edemedim malesef, alışma sürecinde olduğu için yapıyor diye düşünüyorum umuyorum saniyorum şimdilik. 😐

• Hahaha
Tepki
137
İsim
Ömer AYVAZ
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Meehabalar yine ben 🙃.
B17 carved seleyi 3 gündür kullaniyorum yaklaşık 90km ve 3 saat civari kullandim toplamda. Şimdilik her sürüşten sonra ağrı ve acılı oluyor umarım böyle devam etmez 😷.
253001 dosyayı görüntüle253002 dosyayı görüntüle
Proofide kremim geldi bugün, kapağı açtığımda haznede krem ve kapaktada rengi farkli bir krem vardi fotoğrafta da görüldüğü gibi. Bu kremler farklı mi acaba anlayamadim,yoksa kapağa akmış mı?
Selenizin bisiklet üzerindeki yan profilden fotoğrafını atar mısınız? Uç kısmı çok yukarıda olduğu zaman ağrı yapabilir. Alışma sürecinde biraz ağrı olur.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisikletmaceram uc kısmı aslinda düz duruyordu ben bugün bir tık kaldırdım ama değişen birşey yok. Sanırım alışma süreci uzun olacak

• Beğen

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bisikletmaceram uc kısmı aslinda düz duruyordu ben bugün bir tık kaldırdım ama değişen birşey yok. Sanırım alışma süreci uzun olacak
Daha önce söylemiştim acılı olacaktır diye. Kesinlikle değiyor kardeşim. Dert etme ben 800 km de rahat etmiştim. Brooks yorumlarına baktığımda 500 km ile 1000 km arası değişiyor diyor. Acı oluyor ama tahriş yada yara bere hiç olmadı bende. Daha önce kullandığım seleler bazen 20 km lik mesafelerde pişik dahi yapıyordu.
Ben aldığım günden bu yana ne gergi ayarı ve nede vida ayarıyla hiç oynamadım. 4 defa yağladım hala kazık gibi. Sele kemik şeklimi aldı ve eğildi. Pes etmek yok. :harika:

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.149
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
brooks' a alışana kadar eczaneden "hiroduid" ilacını alıp kullanabilirsiniz. popo acısını iyi kesiyor.

• Beğen
Tepkiler: oguz169
Tepki
137
İsim
Ömer AYVAZ
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Daha önce söylemiştim acılı olacaktır diye. Kesinlikle değiyor kardeşim. Dert etme ben 800 km de rahat etmiştim. Brooks yorumlarına baktığımda 500 km ile 1000 km arası değişiyor diyor. Acı oluyor ama tahriş yada yara bere hiç olmadı bende. Daha önce kullandığım seleler bazen 20 km lik mesafelerde pişik dahi yapıyordu.
Ben aldığım günden bu yana ne gergi ayarı ve nede vida ayarıyla hiç oynamadım. 4 defa yağladım hala kazık gibi. Sele kemik şeklimi aldı ve eğildi. Pes etmek yok. :harika:
Yoğun tempolu ve sıcak havalarda yapılan sürüşlerde iç çamaşırı pamuklu olmasın veya hiç giymeyin. Yeni aldığım zamanlarda 250 kmlik bir tura çıktım ve pişik olmuştum. Sonrasında araştırarak öğrendim ve daha sonra hiç iç çamaşırı giymiyorum veya çok soğuk havalarda koşucu boxerları giyiyorum.

Tepki
71
İsim
Türker
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba seleyi yağmurdan güneşten korumak için aynı marknın sele kılıfını kullanan var mı? Biraz pahalı geldi de .

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tabi su geçirmez olmalı ve ayarlanabilir olmalı sanırım değil mi ?
Yağmurda üzerine binip kullanacaksanız.

Benim bütçe seleyi ilk aldığımda yetmediğinden bildiğimiz market poşeti kullanmıştım; zaman içerisinde brooks sele kılıfına yükseltme yapmıştım.

Aldığım kılıf ince polyester, haliyle su geçirmiyor, branda gibi. Su geçirmez ince bir kumaştan yapılabilecek kılıf hayli iş görecektir.

(link) .

Son düzenleme:

uguruyaniker

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu selenin bakimiydi, korumasiydi; bu kadar derdi varken ne artisi var da kullaniyorsunuz? Bilmedigimden soruyorum, yanlis anlasilmasin.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu selenin bakimiydi, korumasiydi; bu kadar derdi varken ne artisi var da kullaniyorsunuz? Bilmedigimden soruyorum, yanlis anlasilmasin.
Kalça kemiklerine göre şekil aldığından konfor düzeyi çok yüksek bir sele. Ne uyuşma ne ağrı sızı oluyor. Özellikle erkekler için testis bölgesini rahatlatması ise gelecek nesiller için önemli.

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teoride ortopedi ve konforu birlikte sağlayan en iyi sele diye geçiyor.(Kullananların azınlık bir kısmı rahat edemiyor. Tahminimce açı ayarı ve dik oturmamaktan kaynaklanıyor.)
Brooks'un uzun süredir varlığını sürdüren bir marka olması nedeniyle kullananlara BMW sahibi olmak gibi bir hava yaşatıyor.
Bir ton uğraşı nedeniyle boş vaktimizin bir kısmını dolduruyor.
Ama işin özünde yalnızca üstüne oturmana yarıyor. Yine de seviyorsun mereti.

Elma Yeşili B17 Kullanıcısı UA

• Beğen
Tepkiler: Samet M. ve Erix

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Siyah standart Brooks selemin bazı yerlerinin rengi çıktı, istenmeyen bir sebepten dolayı maalesef. Şimdi bunu deri boyama işi yapan bir yere versem düzgün bir iş olur mu sizce? Daha önce boyatan var mı seleyi?
Hani ceketi boyuyorlar sorun yok da , sele üzerine oturup tahriş ettiğimiz için çok daha dayanıklı bir boya olması lazım ki tekrar çıkmasın. Faydası olur mu acaba

• Beğen

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Siyah standart Brooks selemin bazı yerlerinin rengi çıktı, istenmeyen bir sebepten dolayı maalesef. Şimdi bunu deri boyama işi yapan bir yere versem düzgün bir iş olur mu sizce? Daha önce boyatan var mı seleyi?
Hani ceketi boyuyorlar sorun yok da , sele üzerine oturup tahriş ettiğimiz için çok daha dayanıklı bir boya olması lazım ki tekrar çıkmasın. Faydası olur mu acaba
Ben çizik ve ezik yerlerini boyattım. Benim sele bal rengi. Görünüşü bir nebze düzeldi. Ayakkabı tamircisine gitmiştim. Boya kalkabilir demişti usta, fakat şimdilik kalkmadı. Boyadan sonra badem yağıyla evde yağlama da yaptım. Onunda etkisi oldu sanırım. İlk güzelliği olmasada ,yapılan işten sonra çirkinde durmuyor. :harika:

• Beğen
Tepkiler: ratm