Brelis'ten bu senenin ilk kadrosu

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Ellerinize sağlık, gerçekten sanat kokuyor. Kaynak noktaları boya derinliği muhteşem, insanın oturup izleyesi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Burçak Erbil
Scudo

Acedia

Aktif Üye
Tepki
794
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kaynak birleşimlerinin en büyük sorunu çatlaklardır. Çatlak kontrollerini yapıyor musunuz? Ya da çatlakları engellemek için hangi adımları izliyorsunuz?

Ayrıca ısı girdisinden dolayı malzeme deformasyonlarını nasıl kontrol altında tutuyorsunuz?

Başarılarınızın devamını dilerim.

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vay be çok iyi :)

• Beğen
Tepkiler: Burçak Erbil

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Hepinize yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar!

@Acedia

Çatlak TIG/MIG kaynağında görülebilen bir problem, brazing'de karşılaşılan birşey değil. Brazing genel olarak kaynağa göre daha emniyetli bir yöntem.

Evet, kaynak veya brazing sonrasında bir miktar deformasyon olması normal; hem kadronun hizası biraz kaçıyor hem de furş yatağı, BB yuvası, sele borusu çapı gibi noktalarda ovalleşmeler yaşanabiliyor. Kadronun hizası cold-setting denilen yöntemle; bir miktar düzeltilerek yerine getiriliyor, yataklar vs de herbirine özel takımlarla işlenerek son ölçüsü veriliyor.
Ancak önemli olan, kaynak sırasında mümkün olduğu kadar az deformasyonla kurtarmak. Bunun için boruları birbirine olabildiğince iyi uydurmak ve belli bir kaynak sırasını takip etmek önemli. Bunlara dikkat edince ben bu konuda fazla bir problem yaşamıyorum.

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Önceki çalışmalarınızla ilgili konularda söylenenleri düşününce, bu harika kadroları övmek için söyleyecek bir şey kalmadı sanırım. Her çalışmanızı heyecanla seyrediyorum ve sadece seyretmesi bile büyük keyif veriyor gerçekten. Ellerinize sağlık...

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
Ulkemizde boyle ustalıklı isin cıkması...Emeginize saglik.Gurur duydum gercekten..

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Söylenecek fazla bir söz yok.

Bende herkes gibi Burcak bey'i gönülden tebrik ediyorum,başarılarınızın devamını dilerim.

Umarım daha geniş ve fonksiyonel bir atölyede seri üretime geçeceginiz günlerde gelir.

Bu kadrolardan bende istiyorum bir tane:krnz:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Harika tasarim olmus Burcak hocam. Kadro agirligi nedir acaba.cok merak ettim :)

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Ben yerli ve milli diye buna derim iste. Yerli malinin, ozellikle de el isciligiyle yapilan mallarin cop kalite olmasina o kadar alismisiz ki boyle kaliteli isler gorunce sasiriyoruz.

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni gördüm konuyu, gerçekten harika olmuş, elinize sağlık

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.129
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika olmuş emeğinize sağlık.

Albatros_65

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Mert Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Brelis Cycles'a 90mm 31.8mm uzunluğundaki mavi renkli gidon boğazını kaça yapabileceklerini sordum.250euro dediklerinde ben şok.Sonra dedim gidon boğazımı size yollasam maviye boyasanız kaça yaparsınız.500tl dediler.Ben de herhalde 100tlye felan boyarlar dedim kendi kendime.😂😂Öğrencilerin yakınından geçmemesi gereken bir yer😂Ama harbiden güzel yapıyorlar.Haklarını yememek lazım

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burçak Erbil yine harika bir işçilik, renk kombinasyonu müthiş, ellerinize sağlık, bir gün bunlardan bir tanesi için mutlaka kapınızı çalacağım, yani bence çalmalıyım, umarım çalarım :harika: Kendi markanızı yaratma noktasında umarım yolunuz açık olur zira bu tür bir işçiliği uluslararası arenada da görmek keyifli olacaktır.
Hmmmm birsey demiyorum. Neden cunku döşüme gül takan bir insanim.
Photo_1623400885912.jpg

• Hahaha
Tepkiler: specific