Bozcada - Çanakkale - Gökçeada Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Birol AKTÜRK tarafından paylaşıldı.

1. Birol AKTÜRK

Birol AKTÜRK Üye

Seviye:
    19 Mayıs Çarşamba - 23 Mayıs Pazar tarihleri arasında yaklaşık olarak 165 km bisiklet kullanım mesafesi olan (araç destekli bir tur düzenliyorum.) İstekli arkadaşların benimle bağlantı kurmalarını rica ederim.max katılımın ben hariç 3 kişi olmasını planlıyorum.
    Mayısta doğanın uyanışına adalarda görmek isteyen, gerçekten keyifli ve eğlenceli bir bisiklet deneyimi yaşamak isteyen arkadaşları bekliyorum.
    Teşekkürler.

Kısaca Tur Planı;
    _19 Mayıs Çarşamba 00:30 civarı istanbul dan araç ile çanakkaleye hareket edip Çanakkaleden 09:00 hareketli Deniz Otobüsü ile Bozcada 19 Mayıs Çarşamba toplam mesafesi 35 km olan bozcada parkuru ( Bozcada kalesi - Akvaryum Koyu - Ayazma Plajı - Rüzgar türübünleri ) ardından akşam 18:00 da tekrar Çanakkale dönüş ve 19 Mayıs Çarşmba Çanakkale konaklama
    _20 Mayıs Perşembe Ecaabat - Kilitbahir-Alçıtepe-Abide (Şehitler abidesi) parkuru toplam uzunluğu 64 km akşam 18:00 Kabatepe - Gökçeada vapuru ile Gökçeadaya geçiş ve Gökçeada Merkezde konaklama (20 Mayıs Konaklaması)
    _ 21 Mayıs Cuma Gökçeada Merkez den - Eşelek - Aydıncık - Kayamezar-Şirinköy-Uğurlu - İnce Burun (Türkiyenin en batı ucu) parkuru ile akşam Uğurlu Köyünde konaklama toplam mesafe 32 km
    _22 Mayıs Cumartesi Uğurlu köyünden Dereköy-Şahinkaya-Tepeköy-Zeytinliköy Gökçeada Merkeze ulaşım merkezde konaklama toplam mesafe 30 km
    _23 Mayıs Pazar Kaleköy - Bademli (Eski-Yeni) Üzerinden Kuzu Limanı Ulaşım ve 12:00 seferiyle 13:15 Çanakkaleye ulaşım.toplam mesafe 12 km Çanakkale merkezde aynalı çarşı gezisi ardından 14:30 sularında araç ile istanbula hareket
    Engeç 20:00 istanbula ulaşım

Notlar: Konaklamalar güzelgah üzerinden bulunan temiz güzenli ucuz butik otellerde olacağından tüm konaklama + diğer maliyetlerin kişi başı toplam 400 - 450 tl arası olacağını düşünüyorum. Tüm katılımcılar kendi ödemelerini kendileri yapacaklardır. Bu organizasyon ticari amaçlı değildir.

Teşekkürler.

Cihan ÜRÜT bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-7-17_11-24-19.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
image.jpg
Arkadaşlar yaptığımız turlarda güzel yerleri resmetmek, yeni yerler keşfetmek istiyor insan ama gerekli tedbirler alınmadığı taktirde zor durumlara düşebiliyor insan. Son turum çiseli şelalesi...