Boyun, bel ve diz ağrıları, geometri sorunsalı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@anti panik
Pedal ve seleyi ölçtüm 41 cm çıktı. Göbekler arası mesafe 107cm. paralel üst boru 54-55 cm. Sizce durum nedir acaba?

#Tapatalk

Scudo

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğru bir sürüş deneyimi için eklem açılarının uygun olması önemlidir.

14524972_1128709437215104_1692181410429486368_o.jpg

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam herkese..
İki ay önce sol diz arkada menisküs yırtılma tedavisi..zor yürüme..ve ağrılı bisiklet sürüşü vardı.
Önceki mesajlarda yazdığım disiplinli tedavi sonrası iyiyim çok şükür..:)
Artık günlük 40 dk lık turlara başladım ve haftalık 6,5 saate ulaştım son iki haftada.
Ama henüz yokuşa pek bulaşmıyorum. Yada en fazla 3-5 dk ve yavaş tempo.
11-40 lık ruble ile 3-5 dklık yokuş dizleri üzmüyor.

Tedaviye başlayalı iki ay oldu.
Sanırım böyle dikkat edersem bir ay sonra tamamen eski tempoma dönerim.
Ayrıca yürürken herhangi bir sorunum kalmadı..:)

Vur tahtaya..:D
Darısı tüm dostların başına.:)

Şunu tecrübe ettim.
Koşu bandı tam bir felaket ve çok zararlı.
2,25 kalınlıkta lastik bence dağdan iniş (downhill) uygun olabilir ama günübirlik kullanmak için iddialı.
Kas yırtılması riski büyük.:)

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
(konu açtım lakin 24 saattir yayınlanmadığı için birde buradan şansımı denemek istedim.)
Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra İstanbul'dan aldığım bisikletimi Fethiye'ye getirdim. Pek fazla deneme fırsatı bulmadan aldığım bisikletimle 30km ve 20km olmak üzere 2 sürüş yaptım. bu kısacık deneyimimde el bileklerim biraz ağrıdı, bunun üzerine acaba bu bisiklet bana ufakta ben mi farkında değilim diye bir soru oluştu kafamda...
2 foto 1 video olmak üzere durumu paylaşıp fikirlerinizi almak istedim.
Bir diğer kafamda ki konuda acaba bir kelebek gidonla bilek ağrısı sorunu çözebilirmiyim?

20171014_164451.jpg 20171014_164457.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@caner1405 scott in kolaylıkla ulaşabileceğiniz bisiklet boyları tabloları var. Google dan scott bike size veya scott bisiklet bedeni olarak aratirsaniz bisikletinizin modeline göre boyunuza uygun ölçüleri bulabilirsiniz. Böylece bisikletinizin küçük mu büyük mu olduğu daha teknik olarak bilinebilir.

Eger kadro ölçüsü size uygunsa forumdan veya google dan bike fit le ilgili bilgi alip bisikletin değiştirilebilir ölçülerini kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Agri varsa çare olacaktir diye umuyorum.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@caner1405 sele sanki birazdaha yukselecek 1, 2 cm kadar el bilek agrilari yuvarlak gidon elciginden kaynaklanir..cozum yayvan elcilerden almak, brend diyorlar ondan..baskada problem varsa deneyimli arkadaslar yazar.

• Beğen
Tepkiler: caner1405

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
çok teşekkürler arkadaşlar scott bedenlerini aratmak hiç aklıma gelmemişti. benim boy 182 bisiklet ise M beden aşağıdaki tabloda da görünüyor. çok sevmiştim lakin birbirimiz için yaratılmamışız deyip kendime yeni bir yol arkadaşı bulmam gerecek :(
Scott Bikes.jpg

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
Fotograflara bakınca kadro ölcüsünün ufak olduğunu düşünüyorum.

Dizleriniz nerdeyse gidona deyecek.

Bu bisikletin kadrosu size bir beden küçük benece.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle sele boyunuz doğru değil. Pedal yere en yakın konumdayken diziniz tamamen düz olmalı.

Fren kolunu sıkarken bileğiniz yukarı ya da aşağı eğilmeden düz bir hat şeklinde ilerlemeli. Bana da kadro küçük gibi geliyor ama gidon boğazını daha uzunuyla değiştirip seleyi biraz geri çekerseniz sorununlarınız azalır.

Bilek ağrınız için çok güzel elcikler var ama 60-70 lirayı gözden çıkarmak gerek. Şahsen bilek ağrınızın elcikten kaynaklandığını düşünmüyorum.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayrıca ayağınız yere rahat basıyor buda sele boyu oldukça düşük olduğuna işaret.ayağınız pedal en alt seviye konumunda iken basparmaklardan geriye kalan kısım pedala basarken 15 derece kadar kırık bir konumda olması gerekir..

Edit:Mustafa Zeybek benden önce olayı anlatmış

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek