Boyun ağrısı?

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Flat bar kullanıyorum.
İki saat ve üzeri suruslerde sol omuz boyun bileşim yerinde ağrı oluyor (sağda yok)
Kendimi kullanırken hep omuz başlarımı yükseltmiş ve boynumu omuzlarım arasına gömülmüş kollar dik buluyorum(maalesef resmimi çekemiyorum) . Sık sık kendimi kontrol ediyorum ve serbest bırakmaya çalışıyorum.Yine de az da olsa ağrı oluyor.
Bu bir istemsiz refleks mi yani kendimi kasiyorum mu ? Uzun suruslerde daha çok dikkat ve çalışma ile geçer mi ?

Acaba kadro boyu büyük veya küçük olunca mi olur bu ?

Son olarak bisiklet te açılı stem var. Hafif pozitif yönde açısı var. Sorun bu mu biraz açıyı indirmeli miyim ?
IMAG0078.jpg

Scudo

Ahmet.S

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
Kadro boyu biraz buyuk olabilir boyunuz kac

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetcan05

Kadro boyu 48 cm. Boyum 1.72 falan , iç bacak boyu 71-73 falan çıkıyor

Ahmet.S

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
Benim kadro boyu 51 cm boyum 183
Bana tam geliyor. sizin bisiklet biraz buyuk gibi

• Beğen
Tepkiler: x-rayted

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tolga kandur
bisiklet sana büyük mü deniyor ya . Bildiğim kadarıyla sürüş pozisyonunda dizin en ön noktasından inen dikme krank kolunun pedala bağlandığı en ön noktayı geçmemeli . Oysa bu bisiklette bende neredeyse 6-7 cm önde kalıyor. O yüzden sele pozisyonunu en geriye almıştım.

Tepki
33
Bisiklet
Canyon
@x-rayted diz kapağından pedal miline inen düz çizgi yöntemi doğru evet.bacak boyu önemli ama üst gövde boyu da muhim.bu demek oluyor ki üst boru üst gövdenize göre biraz uzun kalıyor.daha kısa bir gidon boğazı ile fazla uzanma sorununuzu çözebilirsiniz.

• Beğen

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Bir beyin cerrahına gidip boyun fıtığın var mı yok mu bisiklet senin için doğru mu değil mi bunları araştır derim. zamanla bisiklet kullanırken avuç içlerinden başlayan uyuşmalarda görünürse işte bu durum tehlikeli olabilir, erken teşhis çok faydalı olabilir.

• Beğen

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Ayrıca sağ elinizi kullanıyorsanız sol kolunuz daha az kuvvetlidir bu durumda sadece sağ ve sol kolun Eşit yük taşıdını ama sol kol zayıf kaldığından kemik ve bağ dakuya daha çok yük bindiğini düşünebiliriz.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Bisikleti ilk aldığımda direk seleyi ayarladım. İlk başlarda rahat gibi gelse de seleyi biraz daha yükseltme ihtiyacı duydum. Bir müddet sonra bacaklarımda sorun olmamasına karşın sırt ve boyun ağrısı ile karşılaştım. Gidonu da yükselttikten sonra hepsi kesildi.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Sele acisi bircok sorunun sebebi. One dogru egik olursa vucut one kayiyor, kol ve ayaklarla dengelemeye calisiyorsunuz ve bu sefer de agrilar, uyusmalar basliyor.

• Beğen

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@x-rayted ne kadar doğru bilmiyorum ama gidonu yukarı kaldırırsanız belki sorun düzelir.Aynı sorun bende de vardı gidonu üst sınıra kadar çektim seleyide biraz öne aldım,ensede uyusma ve kasılma kesildi,ek olarak benim kullandığım kaskın önünde rüzgarlık vardı,doğal olarak kasın üstüne kask inince görüş azalıyordu bu yüzden boynu 90 dereceye yakın kasmak zorunda kalıyordum.öndeki rüzgarlıgı cıkardım faydası oldu.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@(link), arkadaşımızın dediği gibi gidonu biraz yükseltirseniz sorun çözülecektir. Kadro size büyük olmuş olsa bel ve sırt bölgenizde gerilmeden dolayı ağrılarınız olur ki bu tür bir şikayetiniz yok. Boyun ve omuz ağrısı denilince akla ilk gelmesi gereken sele ve gidon ayarları olmalı. Sele çok yukarı da, ya da gidon çok aşağıdadır.

• Beğen

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Hort! :) Sedona 410 bisikletimi kullandığım iki hafta boyunca boyun, sırt, el, sele ağrısı çektim, çözümü açı ayarlı boğaz ile buldum, en yüksek açıya getirdim, tüm sıkıntılarım azaldı, eğer bu sıkıntıları yaşadıysanız, öneriyorum :)
IMG_20160722_162850.jpg

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kuşlar gibi özgür
Boğazı nerden kaça aldınız...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@C.Koc

(link)

@C.Koc Ama gidon kalınlığına dikkat edin, benim gidon 31.8mm lik sizinkini bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@kuşlar gibi özgür Nasıl açılı gidon boğazı bende değiştirmeyi düşünüyorum. Benim 410'da bana hafif küçük geliyor kadrosu o yüzden hem açı ayarlı takacağım hem de kelebelek gidon. Nasıl memnun musunuz XLC'den. Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Hasan Ç.
Oldukça memnunum. Bir ay boyunca en üstte kullandım , sanki koltuğa oturuyormuş gibi rahat oluyor. Vücut uyum sağlayınca açıyı azalttım , şu anda 40 derece. Tavsiye ederim , ben beğendim :) Fiyatı da güzel

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ç.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Boyun ağrısının bir sebebide terleyerek çıktığınız rampadan süratle inerken boynunuzun rüzgara maruz kalması bir balaklava kullananızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: inceyasar