Boynuzlara Fren Takılır Mı ?

Tepki
8
Bisiklet sürerken belim ağırdığı için yıllardır sürmüyordum artık yeni bisiklet alıp sürmek istiyorum fakat ayriyetten boynuz alıp bisiklete taksam freni boynuza monte edebilirmiyiz ?

Scudo

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
boynuz yerine bullhorn veya kelebek gidon tercih etseniz daha iyi olabilir sanki. Boynuzada fren takılabilir tabi ki neden olmasın :)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
olabilir. ama aşağıda görülen türde gidonlar var, bu gidonlarda kullanılan fren kolları da kibar ve hafiftir. tavsiye ederim.

17662_vision_bar_end_time_trial_brake_levers[1].jpgprofile-t2-wing-handlebar-400mm[1].jpg

• Beğen
Tepkiler: mrjoney1str

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@mrjoney1str
ikinci resimdeki bar end'lere fren takacaksanız bence kullanışsız olur. görüntü olarak da kötü olur.
ilk linkte verdiğiniz örnekte ise aslında bence ergonomik bir duruş mevcut.

• Beğen

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Ben çocukken bir arkadaşımın bisikletindeki fren kollarında şuna benzer bir aparat vardı boynuzların hizasında ve boynuzlardan fren yapmaya olanak sağlıyordu, başka da hiç bir yerde görmedim böyle birşey. Sanırım böyle birşey soruyorsunuz.
Ekran Alıntısı.JPG

• Beğen

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@Can Yoltar
ben de öyle düşündüm de arkadaş triatlon gidonuna fren takmayı düşünüyor. olmaz.
sıfır hakimiyet. riskli.

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
birsürü modeli var kimi yarış tipi fren kolu uyumlu kimi normal fren kolu uyumlu.Uygununu aldıktan sonra 1 alyen ile sizde takabilirsiniz. :)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@mrjoney1str
onu takmak kolay da dostum benim, triatlon gidonu hız esnasında yatarak aerodinamiği sağlamak amacıyla geliştirilmiş. fren olursa yol hakimiyetin biter. bol bol takla atarsın.
denemeye kalkma. bizde denenmişi var :D

• Beğen

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
@Gökhan BİROL barentleri oraya takmasından daha iyi bence hiç değilse dirsekleri gidonda olmuş olur.

zaten aerobar dinlenmek içindir yön vermek pek mümkün olmaz :) ancak düz yolda iş yapabilir genede riskli. 2 şer fren koluna gidebilirsiniz en sağlıklısı da o olacak gibi.

• Beğen
Tepki
8
@Can Yoltar@Gökhan BİROL hazır sizin gibi proları bulmuşken bir soru daha sorayım :)
Carraro Sportive 225 250km yapmış garantisi bitmiş 500tl alınır mı ?

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@mrjoney1str
herhangi bir kırık çatlak yoksa, boyada aşırı bir kozmetik kusur yoksa, jantları yamuk değilse, viteslerde frenlerde sorun yoksa evet alınır.
ancak yanlış hatırlamıyorsam 225 disk frenliydi. disk freni biraz hassas kullanmak lazım. hassas kullanmamışsa sıkıntı doğurabilir.
bence bir bisikletçiye götürüp göstermeden sakın alma derim.

• Beğen

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@akndgl

96 da STX-RC donanım kullanıyordum. Bir ara öyle bir ürün kullandım. Çok etkin bir ürün olmadığını hatırlıyorum. Fren kolları esnediği için kavrama azalıyor ve etkili fren yapmayı engelliyordu. Fazla kullanmadım ve çıkardım. onun yerine boynuza (Barent) fren kolu takılabilir. Genelde yol bisikletlerine kullanılan tipte bir ürün vardı. Gidondan da frenleme yapmaya olanak tanıyor. Düşünülebilir gibi geldi. Gerçi kafamda canlandıramadım ama.. :D

inline.jpg

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@giyotin_1982 Hocam siz tam olarak şu resimdekini istiyorsunuz sanırım ama bulabileceğinize emin değilim o_O
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQqv_Rx92c3T7Kfj8KTsyCKwgJ0AwE7mRvEWT1WO61hC8yjipHAdA

Ama sanırım şu tarz birşeyi daha kolay bulabilirsiniz.
içerik.jpg

Barend fren kolları ya da barend brake levers diye aratabilirsiniz.

Tepki
5
@akndgl hocam ilk resimdeki sanırım tek parça ama bana lazım olan fren koluna vidalanan uzatma parça.2.resimdeki yarış bisikleti için heralde.nette aramadığım site kalmadı ama bi türlü satış yapılan bi yer bulamadım.parasındanda geçtim ürünün ismi yok cismi var :D onu istememin nedeni ağrılıklı olarak turlara katıldığım için ellerim genelde barand üzerinde oluyor,fren yapmak lazım olunca barend den elciğe geçmek riskli oluyor.yani mantık ilk resimdeki gibi bişey ama üst uzatma ayrı bi parça olarak satılıyodu 1-2 sene önce ama şimdi bulamadım çıldırıcam.bnm için çok önemli.son çare demirciye gidip eğreti bişey yaptırcam.

• Beğen
Tepkiler: akndgl