Böyle bir bisikletin maliyeti nedir?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Mesut D. tarafından paylaşıldı.

1. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar 4,5 ay kullandığım bir bisikletim var daha çook temiz.Torrini Rapid Özellikleri bunlar ;
    Maşa/Amortisör:kendi markasının (torrini)
    Arka arttırıcı:Sunrun index
    Ön arttrıcı:Sunrun 42T
    Lastik:Levorin
    Jant:Markasını bilmiyorum tek katlı :)
    Kadro:kendi markasının (torrini) "26"
    Kilo:18
    Tahminlerinizi bekliyorum :)

Yakın zamanda resmini koyacağım :)

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Resim görmeden tahminde bulunayım. 75-100 arası maksimum fiyat olabilir. :)

Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamam yarın resmini koyarım doğru tahmin olur :)

Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Resimler burada işallah olmuştur :)

5. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben olsam 150 den aşşağıya vermezdim. tamam ağır falan ama sonuçta sıfırları 300 den aşşağıya değil

Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir bisikleti olmayan arkadaşıma 170 veya 160 a vermek istiyorum fiyat iyimi ?

7. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    fiyat iyi 170 sat

Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sonrada Allah izin verirsede Kron XC250.
    İnşallah bu bisikleti alırımda sizin karşınıza bir stoppie ile çıkarım :)

9. Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek Bisikletkolik

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    Aynı soruyu kendi bisikletim için sormak istiyorum. Şimdilik satmayı düşünmüyorum ama biraz para biriktirip bunu satarak all mountain alma planlarım var. Benim harcadığım para totalde 2080 lira. Parçaların yanına aldığım fiyatı değil, piyasasını yazdım. Bisikleti 1080 liraya almıştım. Piyasaya göre ise kabaca 1800 lira değerinde parça eklemişim.

Benim hesabıma göre 1200-1300 ediyor ama 2.el gruplarında benimkinden kötü bisikletleri bu fiyata satıyorlar. Frenlerin sıfırı zaten bisikletin kendisi kadar. Jant seti de üst seviye olmasa da orta seviyede. Ghost bu jantı üst seviye Hard trail ve all mountain bisikletlerinde kullanıyor.

Kilo: 15.5-16 24 vites

Kadro: whistle Huron 1484 27,5 20' (kitabına uygun kullandığım için çiziği bol ama tek büyük kazası dışında atlayıp zıplamadan düz sürdüm. (ezik vs yok)

Gidon: xlc pro m 16 780mm 25mm rise ( piyasası 120 civarı)

Gidon boğazı furş takımı: byte
    Vites kolları: shimano Altus m310 (piyasası 110 civarı)

Frenler: avid elixir 7 (Türkiye' de sıfır fiyat bulamadım yurtdışında takımı 180-190 $)

Maşa: sr suntour xct v2 100mm ( piyasası 130-150 civarı)

Jantlar: ryde rival 21 çember ile deore m615 göbekler (ghost nila 3'ten çıkma, kaliteli olsa gerek. Arazide 100 kilo sürüyorum 3 ayda bir akort yaptırıyorum)

Diskler : ön shimano sm rt 54 160mm (40 lira) arka shimano sm rt 64 160mm (75-80 civarı piyasası)

Aynakol: shimano fc 171 tourney (büyük dişli biraz bitti)

Ön Aktarıcı: shimano tourney

Arka aktarıcı: shimano Acera rd m 360 8li (piyasası 80-85)

Ruble: shimano cs hg 31 12-32 (piyasası 60 civarında)

Sele borusu, sele: 35 liraya aldığım markasını bilmediğim 40cm sele borusu ve bisikletle gelen sele

Zincir: sram pg 830 (40 lira)

Lastikler: cst nin dandik lastikleri
    Çizik fotoğrafları DSC_1105.JPG DSC_1106.JPG
    Bisikletin güncel hali DSC_1072.JPG DSC_1070.JPG
    Sizce ederi ne kadar? Bisikleti bu haliyle mi satmalı yoksa parça parça mı? Çünkü her parça belli bir seviyede değil, her seviyeden parça var. Uzunca bir yazı oldu fikir belirtenlere şimdiden teşekkürler :D

Not: jant takımı kullanılmadan sökülerek 2.el alındı, frenler 2.el alındı kalan her şey sıfır.

Ekli Dosyalar:

venom09 bunu beğendi.
  10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Mustafa Zeybek düştüğün yanılgı bisikletin üzerine yapmış olduğun iyileştirmelerin satıştada oransal olarak karşılığını bulacağını düşünmendir ki yok böyle birşey. Ortalama bir alıcı senin bisiklet üzerine takmış olduğun parçaların değerine bakmaz. Bisiklet bisiklettir işte der. Çünkü bu bisiklet orta halli bir bisiklet (daha bugün miwok modeline bindiğimden oradan biliyorum) Sende ederi 1000 tl olan bisiklete oturmuş iki bisiklet parası harcamışsın. Açıkçası hiçte değmez. Onu alacak ortalama bir bisikletçi de huronun ikinci el ederini bilir. Yani yanlış bir strateji izlemişsin. Keşke bisiklete harcamış olduğun üç bin lirayı ilk anda daha iyi bir bisiklete verseydin şimdi satış kaygısı olmadan sürüyor olurdun.

Mustafa Zeybek bunu beğendi.
  11. specific

specific Üye

Adı:
    Harun
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Mustafa Zeybek
    Tabi ki parça parça satmak her zaman daha karlıdır. Ancak tamamını elden çıkarmak için bayağı zaman ayırmalısın ya da fiyatlarını çok kırmalısın.

12. Mustafa Zeybek

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    Zaten satış kaygım yok. Parçaları ihtiyacıma göre yükselttiğim için dengesiz bir makine oldu benimkisi. Açıkçası ailem sorun çıkarmayacak olsa satmayıp yanına 2.yi koyardım. Her halükarda en azından 1 yıl beraberiz :) söylediklerinizde de haklısınız sanırım. En iyisi frenlerle jantları satıp kalanı bir şekilde elden çıkarmak. Ucuz kadro denk getirebilirsem frenlerle jantları aktarabilirim aslında.

Bu arada baştan 3000 liralık bisiklet almayışımın sebebi bütçe ve böyle bir bisikletin yeterli geleceğini düşünmüş olmamdı. Hakkını verememe korkusu da vardı ama artık yok :)
    @specific satacağım vakit zaman sıkıntım olmayacak. Galiba parçalamak daha iyi olur çünkü bu şekilde hitap edeceği birini bulmak zor. Örneğin elixir 7 kullanacak kişi xct maşa istemez :D Sanırım totalde bisikleti aldığım fiyata satıp yarı yarıya zarara girmiş olacağım :rolleyes:

saglam.serdar bunu beğendi.
  13. specific

specific Üye

Adı:
    Harun
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aslında yüksek komponentli bisiklet alıp uzun yıllar kullanmak herkesin hayalidir de, herkeste bir seferde verecek o kadar para olmayabiliyor.

@Mustafa Zeybek
    Bisikleti yükseltirken orijinal komponentleri muhafaza etmek en mantıklısı olacaktır. Satma aşamasında, bisiklet standart donanıma çevrilip ederinde satılabilir, yüksek komponentler de yeni bisiklette değerlendirilme imkanı bulabilir.

14. Mustafa Zeybek

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    @specific standart parçalardan sadece sele borusu duruyor :D zaten işimi görmezlerdi.

Bisiklet toplamak sıfır almaktan pahalı olduğu için ve bu haliyle satmanın da kardan çok zararı olacağı için elimde tutmam en mantıklı olanı. Lastikleri değiştirip çakma tur bisikletinde çevirebilirim ya da şehir içindeki işlerimde kullanabilirim. Hatta hazır başlamışken aynakolu, kadroyu, maşayı da değiştirip ortaya yeni bir bisiklet çıkarabilirim :eek: zaman ne olacağını gösterecek :D 1000 liraya satmaktansa üstüne 1500 daha harcayıp yaptığım yükseltmelerden tam verim alabileceğim güzel bir Hard trailim olur.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-58-20.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2016-1-7_22-27-39.png
Dört yıl önce kalp ameliyatı olduğumda, hem ameliyat öncesinde hem de ameliyattan sonraki günlerde hemşirelerin düzenli olarak bende EKG ölçümleri yaptıklarını hatırlıyorum. Hastanede yattığım...
upload_2015-9-22_17-2-58.png
Fast After 50'de Joe Friel kiraz suyunun iyi bir uyku için faydalı olduğunu, çünkü kiraz suyunun uyku sırasında melatonin üretimini arttırdığını yazıyor. Tabii iyi uyku da şiddet antrenmanları...