Boyası kayarmı kadro erirmi?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Abdullah T. tarafından paylaşıldı.

 1. Abdullah T.

  Abdullah T. Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  184
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Arkadaşlar tatile çıkacağım.Bisikletim güvenlikli büyük bir kapalı alanda saklıyorum.Eve çıkarmak istiyorum.Tatile çıkmama daha 3 gün felan var.Eve bu gün çıkarsam(normalda son gün çıkarıp antreye koyucaktım)yıkayıp balkona koysam sabahları evimin balkonu feci bir güneş alıyor örtü ile örtsem kadrosu vb.parçaları etkilenirmi
   
 2. ozan aktürk

  ozan aktürk Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2013
  Mesajlar:
  202
  Beğeniler:
  106
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Siz yine de dikkat edin güneş alüminyumu eritir falan halı berbat olmasın.
   
 3. MeTaLioNs

  MeTaLioNs Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2012
  Mesajlar:
  340
  Beğeniler:
  204
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  balkona koyacağınıza evin içinde kalsın. daha güvenli. ben de öyle yapıyorum. ayrıca güneşin olası zararlarından da korumuş olursunuz.

  Not: Umarım kedilerim bisikleti tırmalama tahtası niyetine kullanmamışlardır :)))))))
   
 4. SerkanH

  SerkanH Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2014
  Mesajlar:
  4.103
  Beğeniler:
  4.636
  Şehir:
  Türkiye
  Adı:
  Serkan
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:
  Şaka yaptığınızı düşünüyorum!..
  Yoğunluğu 2,7 olan hafif maden. Aynı hacimde demirden üç kat daha hafiftir. 660 derecede erir.

  Alüminyum, boksit denilen bir maden filizinden çıkartılır. Boksit adı, 1821′de bu filizin ilk bulunduğu yerin adından gelir (Fransa’da Provence iline bağlı Baux [Bo] köyü). Boksit, içinde biraz demir bulunduğu için kırmızı, daha doğrusu pas rengindedir.

  Boksitten elektroliz adı verilen bir yöntemle alüminyum elde edilir; bu yöntem çok fazla elektriğe ihtiyaç gösterir; bir ton alüminyum elde etmek için 17 000 kw/saat elektrik gerekir. Bu nedenle alüminyum özellikle A.B.D., Kanada, S.S.C.B., Japonya ve Fransa gibi önemli elektrik kaynaklarına sahip ülkelerde üretilir.

  Alüminyum üretimi hızla gelişmektedir: 1945′ten beri hemen hemen her 8 yılda bir üretim iki katına çıkar.

  Alüminyum, demirden sonra en çok kullanılan madendir, çünkü sanayi açısından pek ilgi çekici özelliklere sahiptir: hafiftir, ısıyı ve elektriği iyi iletir, atmosfer aşındırmasına karsı dayanıklıdır. Bununla birlikte, saf alüminyum birçok yerde kullanılamayacak kadar yumuşak olduğundan, «hafif alaşımlar» denilen birçok alaşımda, silisyum ile, magnezyum ile, bakır ile karıştırılır. Hafif oldukları için bu alaşımlar hafif malzemeyi gerektiren her yerde, özellikle uçak ve otomobil yapımında çok kullanılır (kullanılan alaşıma Dür alimin denir)

  Alüminyumdan en fazla otomobil yapımında yararlanılır; hafif olduğu için piston, karterler ve karoserlerde, iletken olduğu için blok silindir ve üst kapaklarda, süsleme amacıyla far ve ayna çerçevelerinde, kapı kollan v.b. yerlerde çok kullanılır. Alüminyum veya hafif alaşımlar bina yapımında, elektrikli araçlarda, kap-kacak yapımında v.b. yerlerde kullanılır. Alüminyum oksit başka doğal kimyasal elementlerle karıştırılınca safir ve yakuta dönüşür. Aynı oksit, toz haline getirilirse zımpara olur; bu da yüzeyleri aşındırarak düzlemeğe yarar.

  Kısacası balkonada koyabilirsiniz. Üzerini örtebilirseniz daha iyi olur. Nedeni ise "belki" boyası solar. Saygılar iyi bayramlar..


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. SerkanH

  SerkanH Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2014
  Mesajlar:
  4.103
  Beğeniler:
  4.636
  Şehir:
  Türkiye
  Adı:
  Serkan
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:
  Şaka yapmışsınız affedersiniz yanlış okunuşum..


  Sent from my iPhone using Tapatalk