Boya sökücü!

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Arkadaslar ben kadromun rengını degıstırmeyı dusunuyorum ve bunula ılgılı bıkac konu var ama benım ogrenmek ıstedıgım sey boyayı zımpara dısında baskabır boya sokucu kullanabılırmıyım;bole bır sıvı varmıdır?Boyasını da kesınlıkle fırın boya dusunuyorum:)Yapmayı dusundugum rek ıse bu ornektekı gıbı:)
http://img72.imageshack.us/img72/8210/imgwrapperaspxuw4.jpg

Scudo

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Bildiğim kadarıyla boya sökücü sentetik boyayı söküyor. Kadro elektrostatik boya ile boyanmışsa su zımparayla, bulabilirseniz sulu kumlama ya da çok çok ince olmak şartıyla normal kumlama ile sökülebilir. Tabi krank göbeğinin dişlerini korumak şartıyla...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
freerider kadronda zımpara ve türevlerini kullanmanı pek önermem. Çünkü zaten incecik olan boruları biraz daha aşındırmanın bir anlamı yok. O nedenle bol miktarda boya sökücü ile kadrondan boyayı sök, daha sonra kalan ufak noktalar için de ince su zımparası kullanarak işlemi tamamla ;).
Büyük yapı marketlerde "remover" adı ile boya reyonlarında bulabilirsin boya sökücüyü.

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Pardon, bu arada kadro aluminyum ise kumlama işini direk unutmakta fayda var. Zımparadan hiç bir zarar gelmez, incelme gibi bir sıkıntı olmaz yani. Zımparayla boya bile uğraştırıyor, aluminyumu inceltmek gerçekten özel uğraş gerektirir. Kadro çelik ise zımpara ve sulu kumlamadan herhangi bir incelme olmaz. Ama normal kumlama kum tanelerinin iriliği ve atış basıncıyla alakalı olarak riskli olabilir. Boya sökücü malesef her boya türünde sonuç vermiyor.

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Arkadaslar dedıgınız gıbı boya sokucuyu kullandım,sonuc mukemmel
Once bol mıktarda surdum rengını aldım daha sonra ıkıncı kat kullanarak altındakı astarı soktum ve son olarakta bulasık telı(orta sertlıktekı)ıle komple elden gecırdım sıfır gıbı oldu!
Yardımlarınız ıcın tesekkur ederım forum dostları

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@ehumehu

Daha boyadan almadım,boyacının ıslerı yogun oldugu ıcın 10 gunu bulacak.Aldıgım zaman fotoları mutlaka paylasacam:)

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
evet kardeş boya sökücü sprey ler ve lt halinde bulunuyor
nalburları bir dolaş ha tiner kullanacaksan sentetik tiner boyayı sökmez selülozik tiner boyayı ve bir çok şeyi söker boyayı çürütüyor
saygılar

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bülent abi boya bitti galiba çok merak ediyorum nasıl olduğunu bir ara fotoğrafları yükleyiver...

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@d.berkay

Berkaycım boyadan bugun yarın cıkacak,topladıgım zaman mutlaka fotolarını buradan sızlerle paylasıcam hatta onunlada kalmayıp senın yanına getırecem bı tadına bakarsın artık:D

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@freerider

hobaaa :eek: :eek:
Bak böle anlatıyosun hevesleniyorum...getirdiğinde fazla hırpalamak istemem:p

(sanki ne kadar hırpalayabileceksem:D)

• Beğen
Tepkiler: Bülent Onutkan

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bu arada 1500. msjımı göndermişim yeni farkettim:) hayırlı olsun hadi:)

• Beğen
Tepkiler: Hurdacıi

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@freerider

hocam halile katılıyorum da bu kadronun fiatını bilen varmı :D

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Arkadaslar kadrom bugun boyadan cıktı:D
Tamamen toplanmıs halı olmasada ve fotolar tam rengını gostermesede dayanamadım bırkac foto cektım,ben bayıldım bu halıne:D :D :D
http://img463.imageshack.us/img463/7123/dsc00018qd7.jpg
http://img212.imageshack.us/img212/6655/dsc00019cf7.jpg
http://img212.imageshack.us/img212/1210/dsc00020ar1.jpg
Yarın bıtmıs halıyle bırcok foto eklerım,daha ıyı olacak ozellıkle renkler

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
bulent abıcım ıkımızde bırbırımızın yenı bısıkletlerının hallerını cok merak edıoruz sanırım bu aralar gorussek ıyı olcak gercekten guzel durdu bu renkler kadroda tabı canlısı daha can alıcı olduuna emınım.bu arada su bebek senın mı werde oynayalım bıraz yaa:D:p hadı abıcım optum en kısa zamanda goruselım

• Beğen
Tepkiler: Bülent Onutkan