Boy uzatmak ve bisikletin boy uzamasına faydası, zararı?

HarryBlade

Daimi Üye
Tepki
46
Boyumun uzamasını istiyorum neler yapmalıyım ?
Bisiklet sürmenin buna zararı olur mu sele hep yüksekte oluyor ayaklarım uzasın diye yapıyorum bunu..

180 im şu an 185 üstü olabilmek gibi bir hayalim var..:D

Önerileniriz nelerdir..

Scudo

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@HarryBlade

bisiklet hakkında bir şey söyleyemem ama yaş gereği bolca sütlü gıdalar alabilirsin...peynir süt yoğurt vb..şeyler...basketin uzattığını söylerler ama ben hiç oynamadım..yaşım 19..3 sene önce boyum 167 civarlarındaydı süt ve biras uyumak ( yer çekimine karşı durulduğu zaman kemiklerde biras sıkılaşma olurmuş yani sabah kaltığınızda akşama göre boyunus biras uzun olacaktır) beni 183 yaptı dersem yalan olmas....:D

şuda var ailenin genetik yapısı.....

daha vaktin var..doktorların didiğine göre 20-21 yaşına kadar kemiklerde boyca uzamayı sağlayan kemik uçlarında ki kıkırdak doku sertleşmemmiş olur...yani 20-21 kadar boyca önün açık olacaktır...merank etme bence sen 185 bulursun....

genede bisikleti boyca uzamak için kullan derim...faydasını bilmem ama bisiklete binmek için mana arayanlara tavsiyem olur :D...

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ya benim de 176 15 yaşındayım bende 1,85 istiyorum günde net bir litre süt içiyorum ve sebze ağırlıklı besleniyorum(daha sağlıklı oluyo) vde süt ürünleri bolca tüketiyorum basket oynuyorum ama halen 1,80 olamadım acba bu kadar mı olucaktr boyum???

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
HarryBlade sele boyunu uzatmakla boy uzamatazsın.O bir hurafedir.
Bisikletin boy falan uzattığı yoktur.Boyun uzaması için en öenmli etken genetik faktördür.
gvenc_mtb yaşın henüz çok erken ve yaşına görede zaten uzunsun.Boyun daha uzar gibime geliyor.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Bisiklet boyu uzatmaz uzatmak için süt ve süt ürünleri ile beslenmek gerekir.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Evet beslenmende kalsiyum içeren ürünler tüketmelisin.Fakat dediğim gibi en önemli etken genetiktir.

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
boyum 1.87 ne süt içer nede spor yaparım(isiklete yeni başlasım).senelerdir boş boş oturdum hala uzyorum durduramazmıyız:D anneme tepeden bakıyorum(1.60)

lord

Üye
Tepki
23
ne basket nede baska birsey boy uzatmaz genetik die dusunuyorum.cinliler surekli baske oynayarak 3 4 cm uzatabiliyorlarmiş

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Arkadaşlar hepiniz doğru söylüyosunuz yani genlerle alakalı bir durum bu.Ben 10 senedir bisiklet sürüyorum şu anda boyum 1,90.Geçmişe dönüp baktığımızda ailemde genelde herkez uzun boylu.İlk başlarda bisikletteb diye düşündüm ama sonra anladım ki genlerle alakalı:)

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Growth hormonunun etkilerinden faydalanmak için saat 10 da yatıp sabah 7 de falan kalkmak.

Growth hormonu boy uzamasında en buyuk etkendir.

saygılar.

HarryBlade

Daimi Üye
Tepki
46
Olanla yetinme daha fazlasını iste :p

(link) böyle şeyler birşeye etki ediyor mu?

Satogrowth Basic 2 Aylik 140 Euro
Satogrowth Advenced 4 Aylik 190 Euro
Satogrowth Maksimum Growth 8 Aylik 270 Euro
Satogrowth-PRO 18 Aylik 580 Euro

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Sakın ha, ergenlik çağında boy uzaması üzerinde en kuvvetle etkili olan hormonlar aslında sex steroidleri yani testosteron vesairedir. Bunları da dışarıdan alamayacağına göre yapacağın en iyi şey fiziksel aktiviteye devam etmektir.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Yaş 16 boy 180 yeter adam daha ne olsun!!!
Ben 16 yaşımdayken boyum 160 civarıydı