Boy Uzatma.

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Merhaba Arkadaşlar.
Şu An Boyum 1,68 ve Yaşım 17.
Boyumu Min. 1,70 Yapmam Gerekiyor.
Boyumu Uzatmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Scudo

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
sabır, spor , sağlık beslenme , düzenli uyku şart . sigara içiyosan uzamayı unut.

daha vaktin var 21 yaşına kadar yukarıdaki sölediklerimi yaparsan 1.75 e kadar uzarsın.

uzamasanda kafana takma.. dünyadaki bütün zeki ve özel insanlar kısadır :) donanım,bilgi birikimi , kültür ve sağlık 3 5 cm den daha değerlidir :) unutmaki devede de boy var :)

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´ ve 42FY

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Kişisel fikrim çok da birşey yapılamayacağı yönünde

Bence bu yaşlarda kilona da dikkat et. Zayıflığını koruyabilirsen emin ol uzun da gözükebilirsin.

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Sigara we Alkol Yok Hayatımda.
Polislik İçin 1,70 olmak istiyorum.
Yoksa Çok Şükür Boyumla Fazla Bir Takıntım Yok.
Dediklerinizi Uygulamaya Başlıyacagım.İnş 1-2 Santm Uzarım.

Hasan Ulu

Üye
Tepki
42
Merhabalar
Boyunun uzaması genlere bağlıdır.Tam kesin olmamakla beraber ailenizde aşırı uzun birisi yoksa babanızdan biraz daha uzun ya da onun kadar olursunuz..

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Boy uzatmak icin uygulanan tedavi proglamlari da mevcut, ancak surec uzun ve sancili oluyormus, bastan hazirlikli olman lazim...

Tepki
4
yaşım 17 demişsin, bildiğim kadarıyla boy uzama hızı genelde tam 17 yaşında çan eğrisinde tepe noktasıdır, uzama genetik ve sigara gibi etkenlere bağlı olarak en az 21 yaşına kadar devam eder. merak etme 1.70i kesin geçersin. kendimden biliyorum.

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
benimde boyumun kısalması gerekiyor istediğim mesleğe girebilmek için
15 yaşındayım boyum 193cm
maksimum 190 cm olması gerekiyor
3 cm bisiy deil ama günden güne uzuorum :(

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Emirhan Atasöz

bunun ,kilo verme,alma,antrenman programı,yemek tarifi gibi bir listesini arama sorma ,çünkü yok.öncelikle anne ve babana bak,sonra 7 kuşak geriye 1. derece akrabalarını incele bir ortalama çıkar,tabiki,en başta ,doğum öncesi anne karnınıda beslenme düzenli bir hayattan başlıyor iş ,sonrası da aynı şekilde beslenme,çevre koşulları,yaptığı spor,vs etkili ama sanıldığı gibi çok değil,yıllardır insanlarda yanlış bir kanı var basketbol oynayarak o gördüğün uzunluklara ulaşmak,evet fizyolojik olarak etkili ama sanıldığı gibi değil,o uzun basketbolcularda okadar oynadıklarından değil ,zaten uzun olduklarından oradalar,anne ve babalarına bak boyları 1.60 değilleri en az annesi 1.75 ve üzeri babası 180ve üzeriler.uzama kaburga kemiklerinde 24 yaışna kadar devam edebiliyor,bazı kişiler 16-17 sinde bazıları 19 a kadar uzyabiliyor,bekleyip göreceksin tabi bu arada spor ve beslenmenede dikkat et.

berk öndül

Aktif Üye
Tepki
50
Pilatesinde düzgün omurga yapısını sağlayarak boy uzattığına şahit oldum araştırırsan insanların 2 -3 cm uzadığını görebilirsin :)

berk öndül

Aktif Üye
Tepki
50
Boyum kısa’ diyenlere, müjde! Yeni sporunuz ‘Pilates’ sayesinde, boyunuzu 3 haftada 2 santimetre kadar uzatabilirsiniz…

ABD’de son yıllarda adından en çok söz ettiren spor dallarından biri ‘Pilates.’ Bu yeni moda sporun dersleri ülkemizde Planet Spor Merkezi’nde Amerikalı Judy Ataman ve Nükhet Eczacıbaşı tarafından veriliyor.
Ataman, bale yaparken iki dizini incittiğinde tanışmış bu sporla. Amerika’da üç yıl çalıştıktan sonra da sertifika alarak uzman seviyesine gelmiş.
Yoga’dan esinlenerek ortaya çıktığı belirtilen Pilates için şunları söylüyor Ataman: “Bu sporda 5 değişik alet kullanılıyor. Önce ders almak isteyen kişinin vücuduna bakılıp uygun hareketler saptanıyor. Amaç vücudu forma sokmak ve duruşu düzeltmek. Hareketler genelde çok ağır. Yoga ve stretch de içeriyor.”

Devamlılık şart
Pilates’in en önemli özelliği, tüm vücudu esneterek omurların arasını açması. Böylelikle vücutta zamanla meydana gelen yığılmaları yok ediyor ve boyu uzatıyor.
Haftada en az iki kez Pilates yapan bir kişinin boyu, 3 haftada 2 santimetre uzuyor. Omurganız ne kadar açılabiliyorsa o kadar uzayabiliyorsunuz. Formunuzu korumak ve tekrar yığılmayı engellemek için bu spora devam etmek gerekiyor.

Şöylede bir katkı sağlayayım :) Umarım uzarsın

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@berk öndül

dediğiniz yöntem boy uzatmıy omurların arasını açarak var olan boyunuzu kullanmanızı sağlar,boy uzaması,kemiklerin uzundaki epifiz denilen kıkırdak denilen katman sayesinde olur ,bunlar yaşla kemikleştikten sonra büyüme durur.eğer hipofiz hormonunuzda bir problem yoksa.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ulu

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Sülalem'in Geneli Uzun.
1. Dereceden Amca'mın Oğulları ; 2,03 - 1,95 - 1,87 Olarak 3 Kişiler.
Dayılarımda Uzun.
Babamda 1,75 Civarı.
Ama Gel Gelelim Annemin Teyzesi 1,50 Gbi Annem de 1,60 Civarı.
Baba Tarafım Çok Uzun Anne Tarafım Bayana Göre İdeal , Erkeğe Göre kısa Boydalar.
Bende Çeke Çeke Anneme Çekmişim ; ))
Pilates'i Denemeye Başlasam İyi Olacak.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
(link)

Mavi göz geni veya kızıl saç geni bile bulunmuşken ; boy ile ilgili çok ilerleme sağlanmadığı söyleniyor. Boy ile ilgili 20 gen bulunması ihtimalleri artırıyor. Ayrıca boyun gelişmesinin ne kadarı genlerle ,ne kadarı çevre ile ilgili o bile bulunamamış.

Adları kısaya çıkan Japonlar , son 150 yılda ortalama 16cm uzamışlar.Bilimadamları, bunu dedelerinden daha çok protein almalarına bağlıyor.

(link)

Türkiye ortalama erkek boyu 1,73 ; bayanlar için 1,61 civarı

Dünyanın ortalama en uzun milletleri ise Balkanlarda Dinar dağları çevresinde yaşayan Sloven ,Hırvat , Boşnak , Sırp ve Kosovalılar olduğu iddia ediliyor.

Ortalama erkek boy 185cm ,bayan 171cm

Bu arada Napolyon 1,50 mt boyunda imiş.

Birde çok uzun boylularda 1,80-1,85 üstü omurga problemleri yaşanma sıklığı daha kısa olanlara göre %70 daha fazlaymış

Benimde tanıdığım bütün uzun boylu insanlar bu sorunu yaşıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Boyum 1.99
Yaş 18
Zamanında basketbol oynuyordum 3. lig'de ve maçtaki talihsiz bir sakatlık hayatımı bitirdi ve basketbolu bırakmak zorunda kaldım ve şimdi it gibi pişmanım desem yeridir boy uzunluğu emin ol zarardan başka hiçbirşey değil herşey sorun boyunun uzun olmasında güzel kardeşim boşver kısa kal en iyisi bu ben senin boyunda olabilmek için neler vermezdim bu hayatta hattta herşeyimi alsınlar sırf senin boyunda olim gene gene razıyım yani ama bunun birkaç metodu var boy uzatmanın eğer halen istiyorsan söliyeyim mesaja teşekkür et ben dönüp bakarım konuya ne cevap vermişsin diye ama emin ol çok pişman olursun ileriki hayatında...

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
2 Mt. Fazla Zaten , benm Amacım Standart Ölçülere Gelebilmek.
1,70 - 1,75 Arası Türkiye'de İdeal.

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
fitness hocam hep doğru bir duruş pozisyonuyla boyunuzun daha uzun olacağını söyler. aslında zaten var olan ama duruşumuzdan dolayı belli edemediğimiz bikaç santim.

Tepki
14
Bende senin gibi 17 yaşındayım arkadaşım :) boyum 1,82 ve 15 yaşından beri sigara kullanmama rağmen bu hale geldim :( Sigarayı Allah'ın iniyle bu hafta içinde bırakıyorum. Ama benim babam 1,93 . Bu işin Gen ile çok alakası var.Şöyle birşey vardı galiba . (tam emin değilm ) Erkek çocukları anneden 15 cm uzun , kız çocukları ise babadan 15 -10 cm kısa olurlarmış diye birşey . Sen birdahaki seneye kadar 1,75 olmassan benimde adım emre değil :) .. Çünkü bu zamana kadar bu kadar çok ve çabuk uzamamıza aklım ermiyor ve uzamaya devam ediyoruz . Boyu kafana takma hem kızlar kısa boylu erkeklerden daha çok hoşlanıyorlar ;) :) esenle kal

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Sen kardeşini dinle.Elin,ayağın sağlam ise yeter.Basket oynarsanda faydası olur.Uzmasanda sağlıklı bir yaşamın olur..

• Beğen
Tepkiler: Eren AYDIN