Bolu'da Devir Bisiklet Devri projesi hayata geçiyor

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.814
  Beğeniler:
  4.741
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Devir Bisiklet Devri projesi hayata geçiyor


  Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Devir Bisiklet Devri” projesi kapsamında yapılan bisiklet yolunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz deneme sürüşü gerçekleştirdi. Bir kızın kullandığı bisikletin arkasında bulunan seleye binen Yılmaz’a, şoförü İlhan Öztürk destek oldu.

  [​IMG]

  “Devir Bisiklet Devri” projesinin ilk çalışmaları belediye önünde başlatıldı. İlk olarak İzzet Baysal Caddesi’ üzerinde Belediye önünden Valilik önüne kadar yapılacak Bolu il merkezinde toplam 30 kilometre uzunluğuna ulaşması hedeflenen bisiklet yolunda Başkan Yılmaz, deneme sürüşü gerçekleştirdi.

  Deneme sürüşünün ardından genç bir kızın kullandığı bisikletin arka selesine binen Yılmaz zor anlar yaşadı.
  Sürücünün bisikleti hareket ettirmekte zorlandığı gözlenirken, vatandaşın ve Başkan Yılmaz’ın imdadına Alaaddin Yılmaz’ın en yakınındaki isimlerden biri olan şoförü İlhan Öztürk yetişti.
  Öztürk, hem bisikletin dengede durmasını sağlamaya çalışırken hem de, iterek ilerlemesini sağladı.

  [​IMG]

  Deneme sürüşünden sonra açıklamalarda bulunan yılmaz, insanların, yavaş yavaş arabaya binmek yerine bisikleti tercih edeceğinisöyleyerek, “Şehrin yayalaşmasını da bu şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Şehrimiz bisiklet şehri olmakta hızla ilerleyecek. Güzel şehrimizde yaşayan herkesi bisiklet binmeye davet ediyorum” dedi.

  Vatandaşların, yakın olan yere bisikletle gitmesini isteyen Yılmaz, “Bisiklet demek, sağlık, ekonomi ve çevre demektir. Ülkemizin kazanması demektir” diye konuştu.

  KAYNAK

  Geçen yıl Bolu'ya bisikletle gittiğimde bisiklet yolu çalışmaları devam ediyordu. Belediye bisiklet yollarını tamamlamış ve hizmete sunmuş... Kendilerine teşekkür ediyoruz...
   
 2. emre_yilmaz

  emre_yilmaz Yeni Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  16 Şubat 2014
  Mesajlar:
  39
  Beğeniler:
  24
  Şehir:
  duzce
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  50-60 km ötesindeki Düzce belediyeside vaadlerinde bulunan bisiklet yollarına daha başlamadı bile avrupaya gidip bisiklet yollarını görmekden se Boluya gidib görseler belki bir fikir alabilirler biz Düzcede bisiklet yolu olmadığı için ya trafiğin en sağından yada kaldırımların en boş olduğu yerlerden gidiyoruz sonra polisler den fırça yiyoruz
   
 3. pilot

  pilot Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Ocak 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğeniler:
  305
  Şehir:
  bolu
  Adı:
  mehmet coşkun uzak
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Evet Bolu da yaşayan bir pedalcı olarak yapılan bisiklet yoluna çok sevindim. Fakat yeterli değil. Devamının hızla yapılmasını istiyorum.
   
 4. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  263
  Seviye:
  Bu projenin mimarı olan -ve yanılmıyorsam ilk fotoğraftaki bisikleti süren- Merve Çevik ile Elazığ'daki bisiklet antrenörlüğü kursu vesilesiyle tanışmıştım. Sıradan biri değil, hatta biraz deli. Böyle kafası kırıklar her şehre lazım zaten. Her belediyeye de lazım. Her köye de birer tane olsa...

  Çeşitli kıtalarda yaptığı turlar için:

  http://pedalbasicilar.org/
   
 5. AykutÇ.

  AykutÇ. Forum Demirbaşı

  Yaş:
  28
  Kayıt:
  16 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  402
  Beğeniler:
  444
  Şehir:
  Bolu
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Bildiğim kadarıyla ilk etapta Bolu'daki hastaneleri birbirine bağlayacak bu bisiklet yolu. Ancak üniversiteye, üniversite hastanesine tırmanan yola bisikletin girmesi yasak. Özellikle tabela koymuşlar. Bakalım bir çözüm bulunur inşallah buna.
   
 6. SerkanH

  SerkanH Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2014
  Mesajlar:
  4.103
  Beğeniler:
  4.636
  Şehir:
  Türkiye
  Adı:
  Serkan
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:  Umuyorum İstanbul' dan gelen mangalcı şikayetleri Bolu' da da olmaz..:):)