Bolu Cenneti..

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Yılmaz Adıgüzel tarafından paylaşıldı.

 1. Yılmaz Adıgüzel

  Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2013
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Merhabalar.Gitmeyi çok istediğim,özellikle abant gölünü merak ettiğim bir geziyi paylaşıcam.Aslında daha fazla sürmesi gereken 3 günlük bolu turum,işlerim nedeniyle eksik kaldı ama yinede çok zevk aldığım bir turdu.Tadı damağımda kaldı.Aklımda gezemediğim yerleri gezip tamamlamak var lakin o tarih ne zaman kestiremiyorum :).Yalnız fotoğraflara başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum.Eğer olaki boluya gidip gezme kararı verirseniz ve rotanızda yedigöller varsa sakın ola sakın bolu merkezden yedigöllere gitmeyin ! Yeniçağadan,mengen'den çizin rotanızı.Yani bolu merkezden aykırı bir rota çizin.Çünkü yolu çok bozuk stabilize yol,mıcır yol,eğimi çok yüksek vede sürekli tomruk taşıyan kamyonlar ve arabalar gelip geçtiği için gerçekten tozu dumana katıyor ve yanınızdaki arkadaşınızı bile göremiyorsunuz.Bize oranın insanları çok yalvardı daha yolun başındayken ama biz dinlemedik.40 km tırmanış olan yedigöller yolunun 24 km'sini tırmandık ve ondan sonraki 16 km'yi tırmanmaya zamanımız kalmadığı için geri döndük.Lakin o 24 km'yi tırmanana kadar öldük desek yeridir :).Ama cahillik bizde kendimiz ettik kendimiz bulduk :)
  Sıra geldi resimleri paylaşmaya.Çok iyi kalite görüntüler olmasada elimden geldiğince fotoğraf alıp paylaşmaya çalışıyorum.Affınıza sığınıyorum.Buyrun resimler..
  [​IMG]
  Terminalden indikten sonra terminalin yanında kipa var oradan akşamki abantta yapacağımız kamp için alışveriş yapıp foto aldık hep beraber :).ve abanta doğru yola koyuluyoruz.
  [​IMG]
  Bolu yolu üzerinde yeşil ev restaurantın karşısı.Adını bilen yok biz abant çayı diyelim bu akan suya :).
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bolu'da bizi gezdiren Rehberlerimiz :)
  [​IMG]
  Su çok soğuk 1 dakika sonra bacağınız uyuşuyor :)
  [​IMG]
  Bizim tabirimizle adı olmayan abant çayını geçtikten sonraki akarsu
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Nehir gibi çağlayan su :) deminki çayın yukarıya doğru olan yerlerinden biri
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sonunda abant gölü.Akşam saat 19:00 civarı
  [​IMG]
  Buda sabah çektiğim abant fotoğrafı
  [​IMG]
  Abant gölü'nde çadırlı kamp alanına giriyoruz.Kamp alanı gerçekten çok mükemmel.Etrafı tellerle çevrili geniş bir alan.Kesinlikle hiçbir hayvan giremiyor.Girişte yolu zincirle kapatmışlar araba dahil yok çadırlı kamp alanında vede çok güvenli.Aklınız çadır dışında kalmadan uyuyabilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Kızarttığımız tavuk pirzolamızı ve sucuklarımızı yedik artık ateşin başına çekiliyoruz :).Onların resimlerini çekmek istemedim :).
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Daha abanta çıkarken yanımızda bir araba duruyor ve hikmet abimizin arkadaşı ve aynı zamanda Abant Alabalık Restaurant sahibi olan Ali Karakaya abimiz bizi çaya davet ediyor.Çayımızı yudumlarken sabaha kahvaltıya beklediğini söylüyor.Ertesi sabah abant dönüşü bolu merkeze inerken kahvaltı davetine icabet ediyoruz.Abant Alabalık Restaurant sahibi Ali Karakaya beye teşekkür ediyoruz.
  [​IMG]
  Dönüşte çıktığımız rampaların mükafatını inerken alıyoruz.Kaçırdığım bişey varsa diye inerken yavaş gidiyorum ve yanılmıyorum.işte kanıtı ağaç üstünde kulübe :)
  [​IMG]
  Hikmet abimiz.Okan mühürcüoğlu kardeşimizin babası.Çok şirin,esprili ve enerji dolu bir insan.60 yaşında olmasına rağmen çocuk gibi.Enerjisi hiç bitmiyor.Onun için iyi temennilerde bulunuyoruz ve enerjisini kaybetmemesini diliyoruz ALLAH'tan. :)
  [​IMG]
  Yedigöllere gitmek için bolu merkeze geliyoruz.Hastem bisiklete uğrayıp ben ve bir arkadaşımız bungee(yaylı lastik) alıyoruz.Artık okan kardeşimiz ve şirin babası hikmet abimiz bundan sonra bizden ayrılıyor.Oğuzhan kardeşimiz yedigöller yolunun başına kadar eşlik edip ayrılacak.Üç kişi kalacağız.O yüzden son toplu fotomuzu alıyoruz.
  [​IMG]
  Hastem bisiklet sahibinin yanlış anlamadıysam kardeşi olan bu şirin ablamıza çay ve ikramlarından dolayı teşekkür ediyoruz.Yanlış söylediysem affola :eek:
  [​IMG]
  Yedigöller yolunun başlangıcı !.Başlangıcı insanı kandırıyor , ilerleyen zamanlarda yol çok kötü :).O yüzden yedigöllere bolu merkezden hariç olan bir rota çizin.Tavsiyemdir.!
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yedigöller yolu üzerinde yolda bakarak eşlik eden dostlarımız :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yedigöllere giderken aştığımız ilk dağ :).Manzaraya karşı fotoğraf alıyoruz.Sanırım yolun daha 10-15 km kilometreli arasındayız.Tırmanış toplam 40 km.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bisikletimin dediklerini duyabiliyorum.O kadar yol aştım biraz keyfini çıkarıyım diyor ve manzara karşı dinleniyor :)
  [​IMG]
  O gün yedigöllere 16 km kala geri dönüşe geçmeye karar veriyoruz.Çünkü yolun en başında bizlere bu yolu kullanmayın diye nasihatler veren insanları dinlemek yeni aklımıza geliyor.Çünkü 16 km var ve saat 18:30.Kalan 16 km yi hava kararmadan çıkmamız mümkün değil.Şehre inip bi pansiyonda konaklıyoruz ve ertesi sabah rehberimiz olan eray kardeşimizle tekrar buluşup gölcük gölüne doğru yola koyuluyoruz.Buda gölcük gölüne çıkarkenki oluşan su yolu
  [​IMG]
  Gölcük gölüne tırmanmak muhteşemdi.Gerçi bolu gibi manzarası ve özellikle doğası muhteşem bir yerde gezmek muhteşem.Rampalar bile :) Gölcük gölü rampası,tırmanıyoruz hala.
  [​IMG]
  Yolu çok güzel.Havada nem yok o yüzden sıcak çok etkilemiyor.Biraz ter atıyorsunuz rampa tırmanıyorsunuz sonuçta lakin ağaçların arasından gelen arada esen serin rüzgar sizi ferahlatmaya yetiyor.Üstelik keskin çam kokusuyla bir olunca sarhoş oluyorsunuz tırmanırken.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Artık gölcük tabiat parkı ayrımındayız.Soldan aladağ'lara doğru tırmanma şeridi devam ediyor.Biz gölcük gölünü görmek için sağdan ayrılıyoruz.Bu tabeladan hemen sonra tabiat parkına giriyorsunuz tırmanma şeridi bitiyor gölcük gölü için.
  [​IMG]
  Gölcük gölü'nden kareler.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Göle gelirken öğle yemeği olarak kumpir yapma kararı alıyoruz ve yolda alışverişimizi yapıyoruz.Patatesleri,soğanları ve domatesleri köz ateşine atıyoruz.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Domatesler ve soğanlar pişmiş durumda patatesleri bekliyoruz :)
  [​IMG]
  Yemeğimizi yedikten sonra artık gölün etrafını dolaşıp yola koyuluyoruz.Ben ve demirden atım :eek:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Hiç enerjisi bitmeyen cihan abimiz :)Arka planda ben varım :eek:
  [​IMG]
  Bu ev sadece görüntüymüş anlatılana göre.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Eray kardeşimizden bir görüntü
  [​IMG]
  Gölcük tabiat parkının çıkışında alabalık akvaryumu
  [​IMG]
  Gölcük gölünden merkeze doğru inerken gölden sonra çok fazla gitmeden sola yollar ayrılıyor.Biz hıdırşeyhler yaylasına gitmeye karar veriyoruz ve soldaki hıdırşeyhler yaylası sapağından sola ayrılıyoruz.Buda ağaçlar arasından bolu görüntüsü.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Hıdırşeyhler yaylasına inen patika yol
  [​IMG]
  [​IMG]
  Patikadan inerken bi anda yerden suyun kaynadığını görüyorum.Su sıcak değil ama yerden su kaynıyor dediğimde öyle anlamayın :).Yerden su köpürüyor diyim yada :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sizden başka kimsecikler yok :)
  [​IMG]
  ve hıdırşeyhler yaylasına varıyoruz.varış namına eray kardeşimiz bisikleti kaldırıp foto çektiriyor :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Heidi'nin yaşadığı yayla burası sanırım :)
  [​IMG]
  Yaylada yanlış hatırlamıyorsam 7 yada 8 hane var.Nereye baksanız dağların arasında olduğunuzu görüyorsunuz ve hiçbir ses yok cıvıldayan kuşlardan başka.biraz durup yaylanın tadını çıkarıyoruz.Ayrılmak zor geliyor.artık köye inme zamanı.
  [​IMG]
  Hıdırşeyhler yaylasından zorlu bir inişten sonra hıdırşeyhler köyüne varıyoruz.Çeşmenin yanında Şirin bir köy evi
  [​IMG]
  [​IMG]
  Artık maalesefki işlerimden dolayı yarım kalan bolu turunun zorla ve istemeyerekte olsa dönüşüne geçiyoruz.Bisikletleri otobüsümüzün bagajına yükleyip dönüşe geçiyoruz.Saat 17:30 da otobüse biniyoruz.Dönüşte batan güneşin resmini çekmeye çalıştım.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Cennetten ayrılıp cehennem olan şehr-i istanbula dönüş yolunda iki koltuk önümüzde oturan ve sanki bize moral olmak için binmiş olan cadı kızımız :).Canını yerim çok tatlıydı :)
  [​IMG]
  Sürekli gülüyordu :).Sanki hayattaki bütün bahaneleri gülmek içindi.Takılıp düşseniz bile gülecek sanki :).Cihan abimle ben maymunluk yapıp onu güldürüyorduk,bizde onun güzel yüzünü ve gamzeli yanaklarını görünce mutlu oluyorduk :).turumuza cadı kızımızın resmiyle son veriyoruz.
  [​IMG]
  Dipnot olarak şunu belirtmek isterimki eğer bir gün boluyu gezme kararı alırsanız,bolu'nun neresine giderseniz gidin her yerde kamp alanı tabiat parkı göreceksiniz.hiç olmadığı kadar çadır kuracağınız yer bulacaksınız ve her ne kadar güzelim yerler hep yüksekte kalsada tırmanmaktan zevk alacaksınız.bolu böyle bir yer.gezmeniz cennette bir gezinti yapmanız temennisiyle..Bir dahaki turda görüşmek dileğiyle hoşçakalın...
   
 2. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Keşke Yedigöllere doğru devam etseymişsiniz. Önünüzde yaklaşık 6 km kadar tırmanış kalmış. Son 5 km dik bir inişle Yedigöllere ulaşıyor. Eğer yaz mevsiminde bir hafta sonu Yedigöllere gitmeye niyetlenirseniz kamyon trafiğini mumla ararsınız. Güzel görüntüleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
   
 3. #3
  Yılmaz Adıgüzel

  Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2013
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  doğrudur lakin 16 km diye hesaplanınca vazgeçmek zorunda kaldık çünkü yedigöller 40 km tabelasını gördüğümde kmyi kontrol ediyordum sürekli.geri döndüğüm yer 24 km tırmandığım yerdi.
   
 4. Kadir AYINTAP

  Kadir AYINTAP Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Kasım 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  2.781
  Şehir:
  İstanbul Maltepe
  Adı:
  Kadir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Bol manzaralı harika bir gezi olmuş...
  Yedigöllerin dibine elip geri dönmek oldukca ilginç yanınızda çadır var istediğin yere cadırı kurup konaklayabilirdiniz aslında...
  Daha evvel araba ile yedigöller ve abanta gittim ama gölcük tarafını görmedim...
  uzun zamandır yedigöllere bisiklet gezisi hayali kuruyorum ama bir türlü fırsat bulup yola çıkamadım... ne zaman nasip olur Allah bilir...
  Güzel paylaşım için teşekkürler...
   
  Yılmaz Adıgüzel bunu beğendi.
 5. #5
  Yılmaz Adıgüzel

  Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2013
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Gezi süperdi.Aynı şekilde bende düşündüm abi seninle hem fikirim lakin cihan abimiz maalesef şehre dönmekle ısrarlıydı o yüzden bnde dönmek zorunda kaldım.Tek başıma olsaydım çadır atıp kalırdım sabahına kaldığım yerden tırmanırdım.Gölcüğü ve gölcükten sonra aladağlara devam edip orayıda görmeni isterim abi.Ben aladağa gidemedim vaktim kalmadığından lakin oraya kadar gitmişken aladağ kamp alanınada devam et derim.umarım en kısa zamanda bu güzellikleri görürsün.
  Ben teşekkür ederim yorumlarınız için..
   
 6. Ramazan Okyay

  Ramazan Okyay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  848
  Beğeniler:
  653
  Şehir:
  Istanbul/Zeytinburnu
  Seviye:
  tabiatla iç içe harika bir tur olmuş gerçekten.ayaklarınıza sağlık.benimde görmek istedigim yeler
   
 7. Şevket Şahin

  Şevket Şahin Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2011
  Mesajlar:
  172
  Beğeniler:
  251
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Cennette bisiklet gezintisi
   
 8. yuzuakyener

  yuzuakyener Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  139
  Beğeniler:
  75
  Şehir:
  Bolu
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Offf Yılmaz'cım offf. Katılamadım ya size hala ona yanarım. Benim lastik hala gelmedi :( Depresyondayım. Çok ters bir zamana geldi tur ama vardır bunda da bir hayır. İçimden bir ses tekrar gelirsiniz buralara diyor. Bir dahakine mazaeret yok :D

  Bolu hakikaten çok güzel. Biraz kondisyon yapıp rampalara alışırsanız tadına doyamazsınız bisikletin. Biz (benim lastik yarılana kadar) her hafta sonu çıkıyoruz bir yerlere. En az 1200m. rakımda oluyor çıktığımız yerler. Ama her seferinde bizi büyüleyecek en az bir manzarayla karşılaşıyoruz.

  Doğma büyüme (üniversite ve sonrası 8 sene hariç) Bolu'lu olmama rağmen. Buranın manzaralarının tadının en iyi bisikletle çıktığının yeni farkına varıyorum. Bu hafta inşallah geliyor lastiğim. Hafta sonu düzcedeki bisiklet festivaline katılıyorum. Sonra turlara tam gaz devam.
   
  Yılmaz Adıgüzel ve muhurcuoglu bunu beğendi.
 9. Cüneyt HOCAOĞLU

  Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.366
  Beğeniler:
  1.512
  Şehir:
  Ankara/Eryaman
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Tüm paylaşımınız için yürekten teşekkürler.
   
  Yılmaz Adıgüzel bunu beğendi.
 10. Göksun Özkirişçi

  Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.174
  Beğeniler:
  1.087
  Şehir:
  Gaziantep
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  nefis bir bölgede harika bir tur gerçekleştirip çok güzel resimler çekmişsiniz.
  tura katılan herkesin ayaklarına sağlık...
   
  Erdal YAVUZ ve Yılmaz Adıgüzel bunu beğendi.
 11. #11
  Yılmaz Adıgüzel

  Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2013
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  kısmetse inş seneye geliriz belki bellimi olur :) hem yedigöllerin yoluda asfalt oluyormuş oraya çıkarız hep beraber :).Gerçekten dediğin gibi bolu bisikletle çok güzel.Bisikletle her yer güzel gerçi,çünkü gittiğin yolu özümsüyorsun.Hem benim için hiç fark etmez bisiklet olsun yol olsun ben dünyayı gezerim :) Bir de böyle güzel arkadaşlarla birliktelik olursa daha bir başka..İnş tekrar görüşmek üzere..
   

İlginizi Çekebilir

Untitled.png
Herkese Merhabalar, Beylikdüzü yokuşunu merak edenlere, "Bu nasıl bir yokuştur?" diyenlere ithaf ettiğim videyomu paylaşmak istedim. :harika: Videyo Beylikdüzü Florya dönüşü çekilmiştir....
leg-cramps.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...
upload_2016-10-18_9-54-57.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...