Bol artılı salcano ng650 :)

aykut35-35

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar bir süredir forumda takılıyorum. Ancak bisikletimi tamamlayamadığımdan paylaşmamıştım. Ama şu anda tamamladım sayılır. :)

İkinci el olarak bana geldiğinde Salcano ng650 md idi. Ama gelir gelmez elimdeki Shimano hidrolik fren setini taktım. Sonra ön maşadan memnun kalmadım ve sıfır bisikletten çıkmış santur v3 kilitli maşa aldım ve taktım... Ardından vites sisteminin de yeterli olmadığını fark ettim ve arayışa girdim. İzmirde eski model bir bianchi vega buldum. Bisiklet kullanılmamıştı neredeyse yağlı ve kirli olmasına rağmen iyi durumdaydı. Gayet ciddi pazarlıkla cüzzi bir paraya almayı başardım bisikleti. :) Üzerinde full deore 3x9 seti (Aynakol deore değil), mekanik deore serisi fren ve vuelta çemberli deore (HB-M555 ön FH-M555 arka) jant seti vardı.jant ve vites setinide taktım. Böylece kadro hariç herşey değişmiş oldu... Şimdilik 2 foto var detaylı fotoları ekleyeceğim.

Not: Orta göbek montajı hariç her şeyin montajını ben yaptım. :)

Dosyalar

Scudo

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Hoş olmuş, eline sağlık:harika:

Berkcan E.

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Güzel olmuş, insan uğraştığı modifiye ettiği bisikleti daha çok seviyor...

Serhat.

Forum Demirbaşı
Tepki
286
Bisiklet
Merida
Hoş bir görüntüsü var.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
shimano'nun eski model göbekleri, vitesleri falan daha kaliteli duruyor. bisiklet güzel olmuş, kendin toplamanın zevki çok ayrı. :)

aykut35-35

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Aynı şeyleri düşünüyorum. Birşeyleri kendin yapmanın keyfi çok çok fazla... Şu anda 2 tane daha bisiklet topluyorum. Parça arttırdıkça daha fazla gaza geliyorum. Şu anda 2 tane tam Donanım bisikletim var. Ama bir bisikletin %70 parçalarıda hazır... 3. Yolda yani

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Gerçekten güzel olmuş, eğer insanın içine sindiyse güzeldir :)

Tepki
37
İsim
alperen
Bisiklet
Lapierre
hocam maşa ne? ve bisiklet 26jantmı bende değişmek istiyom ya

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
Ulen bisikleti satsam diyorum bir yandan, öbür yandan bu tür işleri görünce aklım gidiyor :D Elinize sağlık :harika::harika:

Tepki
37
İsim
alperen
Bisiklet
Lapierre
bendede ng650 var kilitlenebilir maşa takıcam 150tl ye ama kesme işi felan uğraştırıcı alıp bisikletciyede taktırabilirim