Boğaz'dan Belgrad'a Sürüyoruz, Usulca... 23.02.2014

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Sevgili dostlar;

Daha önce (link) adıyla duyurusunu yaptığımız turumuzun detaylarını aşağıdaki gibi netleştirmiş bulunmaktayız.

Haritadan göreceğiniz üzere 108 km süren, bol bol sahil ve orman manzaralı bir tur olacak.

https://i.hizliresim.com/x9Qkpk.jpg

Ayrıca dileyen arkadaşlar (link) tıklayarak Strava üzerinden de görebilirler rotayı.

-Bahçelievler UEFA Kupası Anıtı,
-Bakırköy Capacity AVM Önü,
-İstanbul Caddesi'nin Bisiklet Yoluyla Kesiştiği Nokta
-Sahilde yer alan bisiklet yolunun başlangıç noktası
-Gülhane Parkı
-Beşiktaş (Köprü altındaki cafeler vs...)

Bu noktalar bekleme yapacağımız ve diğer katılımcı arkadaşlarla buluşacağımız noktalar olacak.

Bundan sonra aşağıda belirtilen güzergahı kullanarak Atatürk Arboretumuna doğru pedallayacağız. Sonrasında ise İki gölet daha görmek için Bahçeköy tarafına süreceğiz. Oradan da Fatih Ormanı sınırını takip ederek Tarabya Bayırından Tarabya sahile inecek ve geri döneceğiz.

İlk konumda geçerli olan tüm kurallar aynen geçerli olmakla birlikte, değişiklik olması durumunda yine buradan bildireceğim.

Ayrıca etkinliğin (link) sayfasına da (link) ulaşabilirsiniz.

Tur Kuralları

Ben; düzenlemiş olduğum turlarda katılımcıların güvenliği ve sağlığına azami önem veririm. Bu sebepten ötürü turun temposunu en yavaş olanımız belirleyecek. Belirli sınırlar dahilinde kendisini zorlamaya çalışacağız ancak kesinlikle bir yaptırım söz konusu olmayacak. Gerekir ise yokuşlarda çıkabilenler bisikletleri ile çıkacak, yukarıda bekleyecek. Ben de çıkamayanlarla beraber bisikletimden ineceğim, bisikletlerimizi yürüyerek çıkartacağız. Ancak kesinlikle limitleri zorlamayacağız.

Başta da belirttiğim gibi performans turundan ziyade keyif turudur ve rota üzerinde pek çok oynama yapılabilir.

İklim şartları kesinlikle turu etkileyecektir. Zaman ve mesafe değişiklikleri görülebilir.

Her katılımcının kask ve eldivenlerini getirmeleri, kullanmaları zorunludur. Ayrıca turun bir bölümünde hava kararacağı için yeterli miktarda aydınlatma da bisikletlerde olmak zorundadır. Yanlış anlaşılmak ya da kırıcı olmak istemem ama kask takmadan, aydınlatmaları olmadan gelen arkadaşlarımızı kendi can güvenlikleri için geri çevirmek durumunda kalacağımı açıkça belirtmek isterim. (Çok ukala biriymişim gibi bir izlenim bırakabilir bu cümle, kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem ama can güvenliğinin söz konusu olduğu bir durumda taviz vermem de beklenmemeli. Anlayışınıza sığınıyorum.)

Grup sürüşü yapılacaktır. Bir öncü, bir artçı bir de yancı olmak üzere grubun en az üç sorumlusu olacaktır. Nevres Hanım; Abdullah isimli bir beyefendiden söz etti, kendisinin konularını da zevkle takip etmekteyim. Bu tura eşlik edebileceğini de belirttiği için kendisinin bu konuda bana yardımcı olabileceğini düşünmekteyim. Yardımcı olmak isteyen her arkadaşımızın da başımızın üzerinde yeri vardır.

Tura katılan arkadaşlarımızın yanlarında kimlikleri, kan grubu kartları gibi bilgi kartlarını taşımaları, yedek iç lastik, yama ve mümkünse pompa almaları faydalı olacaktır.

Sevgiyle kalın.

@vahapaydin

Scudo

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Sevgili Vahap,

Parmağımı kaldırıyorum. Pedallamak dileğiyle :)

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Pazar günü olması güzel olmuş, Beşiktaş'tan katılış yaparım size..

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Beşiktaş - Baltalimanı arası ben ve kız arkadaşım olaya dahil olabiliriz.
saat kaç gibi bjkde olursunuz acaba ?

birde biz ailecek kasktan nefret ediyoruz sorun olurmu ?

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@mahden

tamamdır

@kivilcimb

saati haber ederiz, sıkıntı değil de şu kask işini bi konuşsaydık? bak ne güzel söylüyorsun; kız arkadaşımla katılacağım diye, ikiniz de birbirinize bi şey olmasını istemezsiniz, ben de kimseye bir şey olsun istemem, sizin için zorunlu tutuyorum bu kask meselesini :( duygulandım bak, mazideki bazı anılar canlandı...

• Beğen

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
saati haber ederiz, sıkıntı değil de şu kask işini bi konuşsaydık? bak ne güzel söylüyorsun; kız arkadaşımla katılacağım diye, ikiniz de birbirinize bi şey olmasını istemezsiniz, ben de kimseye bir şey olsun istemem, sizin için zorunlu tutuyorum bu kask meselesini :( duygulandım bak, mazideki bazı anılar canlandı...

Sevgili Pedaldaşlar,

Kaskı sevmesenizde en azından o gün için takarsanız mutlu oluruz ve katılımınız bizleri mutlu edecek.
İnanın ben de pedallarken saçlarım ahenkle uçuşsun istiyorum bazı zamanlar, ama daha uzun yıllar sağlıkla bisiklete binmek istiyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tabi canım bu zorunluluğu sağlık güven işin koşuyorsunuz ona kesinlike sözüm yok fakat ben 1 yıldır işe bisikletle gidiyorum daha kask bile almadım :utn:

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@kivilcimb

Şu şekilde çözümleyebiliriz o zaman..
Yedek kaskı olan arkadaşlar var ise o gün için 2 adet ihtiyacımız var diye yazmış olalım.

En azından o günki tur için çözüm olur düşüncesindeyim.
Sanırım okuyan ve gelecek olan pedaldaşlardan ses çıkar..
şimdiden teşekkürler
:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NEVRES KME

insanlara bir daha sorumluluk yüklemeyelim ben o zaman kadar bulurum.
bulamazsamda artık bidaki tura :)

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
gidiş-geliş 160 km yol gideceğim...daha önce bu mesafeye çıkmadım..deneyip göreceğiz

• Beğen

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
çıkış saatine göre Gülhane'ye gelip sabah çayına da eşlik edebilirim, sevdim ben bu programı yalnız o gün hava soğuk olacak şimdiden aklımızın bir kenarında olsun..

• Beğen

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@adnan kahveci

ilk uzun turum 60 km üzerindeki yani; İstanbul - Keşan turu olmuştu... Niyet Çanakkale'ydi ama Keşan'da biraz da sağanak yağmurun etkisiyle bittim :D Ben üstesinden geleceğinizi düşünmekteyim :)

@mahden

İşte bu yüzden sabahın ilk sıcak çayı ve poğaçalarına yetişmemiz lazım :D

@kivilcimb

Sadece sağlık, güvenlik demeyelim de yaşanmışlıklar ve bu yaşanmışlıkları başkalarının da yaşamamaları için diyelim... :(

• Beğen
Tepki
39
Bisiklet
Dahon
merhaba arkadaşlar

Ride type MTB olarak okudum strava harita üzerinde .
Vahap bey bu sizin rotayı yaptığınız gün , kendi bisikletinizi mi temsil ediyor yoksa 23 şubat günü yapılacak gezide MTB kullanılacak ...

kısaca yol bisikletine uygun mudur bu rota

iyi pedallamalar diliyorum

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@oktay arabacı

Oktay bey; MTB benim kendi bisikletimi temsil etmekte. Rota yol bisikleti için de olabildiğince uygun bir rota :)

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Ben de şöyle bir bilgi ekleyeyim: Vapurla geçip turu Beşiktaş'tan Beşiktaş'a yapanlar 60km, Karaköy-Karaköy yapanlar 67km, Eminönü-Eminönü yapanlar 69km yol yapacaklar. Tabi bahsi geçen çay-poğaça ikilisinden mahrum kalarak :(

• Beğen

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Oktay Erkan

Eminönü'nden Gülhane'deki çay-poğaça etkinliğine gitmek 5 dakika:) ben Beşiktaş'tan geçeceğim önce oraya...

• Beğen

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Aslında tura katılım gösterecek hamarat arkadaşlarımıza bir seslensek mi ki yahu :)

• Beğen
Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@vahapaydin

bende öyle düşünmüştüm . gün yaklaşınca iş durumuna göre , katıma durumumu açıklayacağım

teşekürler.

• Beğen

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Bekleriz pedaldaşlar :)

Ahhh bir de hamarat olabilseydimmm, tühhhhh :)

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Şimdi tahminime göre tura 6-7 kişi geliyor forumdan. Diğer konuda farklı 3-4 kişi olsa 8-10 kişilik bir ekip söz konusu.

Benim kendi ekibimden de 4-5 kişi gelecek; 10-15 kişilik bir tur olacak tahminimce.

@NEVRES KME nerde efendim sizin pedaldaşlar? :D

Ayrıca;

Fotoğraf makinesi bu turun en önemli donanımlarından olacak :)