Boğazda gıcıklanma ve öksürük

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Sevgili Dostlarım,

Antremandan sonra boğazımda gıcıklanma ve hafif bir öksürük oluyor, genelde rüzgarlı havalarda bindiğimde bu sorunu yaşıyorum. Bu problemin neden kaynaklandığı ve nasıl bir önlem alınabileceği hususunda değerli görüşlerinzi bekliyorum.

Teşekkürler

Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
@Ünal Altay

Tavsiyem atkı takmanızdan yana olacaktır.. rüzgar boğazınızı etkiliyor banada arada oluyor boğaza vuran rüzgar sonunda öksürtüyor ağrıtıyor birde atkı takıp sürmeyi deneyin bakalım probleminiz değişecekmi,şahsi fikrimdir iyi forumlar dilerim

• Beğen
Tepkiler: Ünal Altay

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
aman dikkat! rüzgarlı havada ağızdan soluk alıp vermemeye özen göster, geniz akıntısına neden olabiliyor, nalet birşey sürekli yutkunma hissi oluşturuyor. geçene kadar yutkuna yutkuna bir hal olmuştum. buff bandanalardan kullanabilirsin, ağzını ve boynunu korur çok güzel bir ürün.

• Beğen

murat uludağ

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Murat ULUDAĞ
http://img809.imageshack.us/img809/7403/dsci0243.jpg

ben sürekli kullanıyorum soguk ve sert sabah ve akşamlarda gerkceten faydalı oluyo gerektiği yerde boynumda tutuyorum atkıdan daha sıcak tuttuğuna garanti veririm... moto servislerde bulunuyor 5 10 tl arasında

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
alerjik bir durum olabilir,birşey yemenin ,içmenin veya ağzını kapatmanın faydası olmayacağı görüşündeyim,veya ciğerler ve diğer solunum yolu organları ile ilgili basit bir problemde olabilir, ben doktor değilim ama böyle benzer hafif solunum yolu rahatsızlıkları olabilir,özellikler rüzgarda ve bisiklette gözükebiliyor....

• Beğen

Kıvanç ERTÜRK

Forum Bağımlısı
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
özellikle buff marka veya türevleri bu tür rüzgarlı havalarda imdadımıza koşmaktadır boğazın başladığı noktadan burna kadar çekilebilmektedir .Bunun dışında terleme sıkıntısına yol açmamaktadır.Özellikle bu tür soğuk ,rüzgarlı,değişken havalarda bunun gibi bir ürünle bir de gözlük takmaya özen gösterirseniz bu sıkıntı büyük ölçüde yakanızı bırakır diye düşünüyorum.
Saygılar

• Beğen

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Herkese çok teşekkür ederim. Sanırım ağızdan nefes almak ile de alakalı bir durum. Tavsiyeler için tekrar teşekkürler

tugkela

Üye
Tepki
6
Hocam burun bantlrı var kullanmanızı tavsiye ederim nefes alışını yardımediyor

Tepki
12
Muhtemelen ağzınızdan daha çok nefes alıyorsunuz. Fakat çok soğuk havalarda bununuzdanda alsanız, bu sefer genzinizde problem oluşacaktır.

Tepki
4
Bisiklet
Giant
Konu açılmışken biraz geçte kalsak bir kocakarı ilacı tavsiye edebilirim üsye ye ( üst solunum yolları enfeksiyon ) çok tutulan biri olarak... bal zencefil ve fındık bunları karıştırarak deneyebilirsiniz direnç artırıyor sağlam bir enerji veriyor ve boğazı temizlemekte ve öksürüğü geçirmekte gayet işe yarıyor uzun süredir denemekteyim.. tarçın çayı da gayet iyi geliyor ... boğazı yumuşatma konusunda... fakat istanbulun eksoz ve kömür dumanına çare bulmak .... Kolay gelsin..

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
Ben bisiklete binerken sureklı nanelı sakız cıgnıyorum. Hem agzım kurumuyor hemde az da olsa nefes acıyor. Bence bır dene belkı ıyı gelır...

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
malumunuz bisiklet sürerken terliyoruz ve aynı şekilde bisiklet sürerken bolca rüzgara maruz kalıyoruz ve bu da üstümüzde uygun kıyafetler yoksa bizi hasta yapabiliyor.Muhtemelen göğüs bölgenizi tam koruyamıyorsunuz.O da boğazınıza vuruyor olabilir.Bir adet rüzgarlık edinmenizi ve kendinizi korumanızı öneririm.

ayrıca eve geldiğinde çorabını çıkarttığında ayakların buz gibi oluyorsa büyük ihtimalle ayaklarını üşütüyor olabilirsin.Bende şu an ayaklardan üşütmemden dolayı evdeyim ve 2 haftadır antreman yapamıyorum.Ayakkabına kışlık ayakkabı kılıfı almanı öneririm.Fiyatı 100TL civarı.Ancak yarış bisikleti ve malzemelerini satan bisikletçilerde bulabilirsin.Malumunuz kışa giriyoruz uzun parmaklı eldivenden uzun taytlara,uzun kollu jerseylerden,ayakkabı kılıfına,beresine kadar herşeyini düzmek gerekiyor.Eğer düzemiyorsanız da ya evde oturun ya da kapalı alanda spor yapmanın bir yolunu bulun derim.

Ben söyleyeceğimi söyledim isterseniz başkalarının görüşlerini de ve kendi imkanlarınızı da göz önünde bulundurarak bu sorunu halletmeye bakın derim.

• Beğen
Tepkiler: ömermurat131

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
RÜzgarlı havalarda ilerlenmesi zor oluyor ilk başladığım zamanlarda bisiklette kendimi fazla zorluyordum gelişmek için buda ciğerin yavaş yavaş kuvvetlenmesini sağlıyor tabi.Ama ciğer genişlerken turlarda durunca sizin derin nefes çekmenizi engelliyor birden öksürtmeye başlıyor.Acaba probleminiz böyle birşeymi? Bu değilse boğazınız açık kalıyordur rüzgar da yiyince öksürük yapıyordur boyunluk veya buff kullanmalısınız