Body Geometry Sele Seçimi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba
Bisikletin üzerinde uzun süre kaldığımda uyuşma problemi yaşadığımdan dolayı selemi değiştirip Sportourer flx man sele aldım.Eskisinden daha rahat ama tam istediğim gibi değil ve yeni bir sele almayı düşünüyorum.

Forumda Specialized body geometry tasarımı hakkındaki övgüleri buldum ve bu selelerden almaya karar verdim.Benim için ağırlığın önemi yok, uzun süreli sürüşlerde ağrı ve uyuşma yaratmasın yeter.Karar verdiğim modelin 155 mm. genişliğinde olanından almayı düşünüyorum.

Bütçeme göre alabileceğim aşağıda resimleri ve özellikleri yazılı seleleri kullanan veya bilgisi olan varsa düşüncelerini öğrenmek isterim.

Bg Spt
(link)

• Yeni, bilimsel olarak kanıtlanmış Body Geometri tasarımı ile V-oluğa ek olarak basınç rahatlatıcı pencere ve ekstrem binişlerde dahi daha iyi kan akışı.
• Kalça kemiği yastıklaması için Elastik Shell Teknoloji
• Sentetik kaplama
• Güçlü içi boş Cro-Mo raylar
• 265mm uzunluk x 150mm genişlik
• Yaklaşık ağırlık: 380gm
• Bayan versiyonları da vardır.

Indie
(link)

Uygun fiyatlı bu sele, performans biçimlerini harmanlar. Body Geometri teknolojisi, kadifemsi, yumuşak E.S.T oturma alanı. Yol ve MTB için idealdir
• Hassas damarlara kan temin eden laboratuar testli, patentli Body Geometri sele. (Sports Medicine University, Cologne 2005) Cologne 2005)
• Binicinin pozisyonunu sık değiştirdiği, daha çok dik kullandığı pozisyonlar için BG V-oluklu biçim.
• En uygun oturuş için iki farklı genişlikte mevcuttur
• Kemik konforunu arttırmak için Elastic Shell Technologhy (ES..T)
• Sentetik üst.
• Güçlü içi boş cromoly raylar.
• Yaklaşık ağırlıklar (+/- 5%):330g/Indie 143mm, 345g/Indie 155mm

(link)

Bu sele, bisiklet üzerindeki uzun günlerde jel yastıkların ekstra konforunu istediğinizde çok iyi bir seçimdir.
• Jel yastık & konforu arttırmak için daha yumuşak Tuned Density Foam
• Patentli & Basınçtan kurtulmak için laboratuar testli BG tasarım
• Dayanıklı, hafif ve su geçirmez MicroMatrix kaplama.
• En uygun oturuş için 130,143 & 155 mm genişlik ölçülerinde
• Hollow Cro-Mo raylar
• Yaklaşık ağırlıklar (+/- 5%): 130mm = 305g, 143mm = 340g, 155mm = 370g
• Uzunluk: 270 mm

Scudo

gökhan aksoy

Forum Demirbaşı
Tepki
532
avatar olanının malzemesi jel. biraz ince ve daha hafif. konfor arıyorsan tavsiye ederim. kullanan arkadaşların hepsi memnun.

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
selede ortasının açık ve çökük olması malum bölgeye yarardan çok zarar sağlıyor

(link) burayı okuyup anlayabilirsiniz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@barış topcu

Bu yazıyı daha önce okumuştum, tekrar okudum.Sele genişliği, dolgu maddesi, oturma pozisyonu ve boşluk durumu ile ilgili, uzman kişiler tarafından yapılmış bu ampirik araştırmanın sonuçları bana göre gayet mantıklı.Ancak body geometry selelerin 'ortopedi uzmanlarının da dahil olduğu bir ekiple dizayn edilip üretildiği ve hassas damarlara kan temini için laboratuvar testlerinden geçip patent aldığı (Sports Medicine University, Cologne 2005 -Boulder Center for Sports Medicine, 200) belirtiliyor.Tüm body geometry tasarımına sahip selelerde boşluk veya yarık var.Bu iki araştırma sonuçlarının çelişmesi beni kararsız bıraktı.

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
bence eski tarz selelere bakın ben baya eski olmasına ragmen concor sele kullanıyorum gayette memnunum dizaynı bacakların hareket etmesine hiç bir sekilde engel olmuyor o tarz seleleride bi arastırın derim