BMX'te merak ettiğim bişey var!

Konu, 'BMX' kısmında sadıksaid tarafından paylaşıldı.

1. sadıksaid

sadıksaid Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben bmx almayı planlıyorumda merak ettiğim bişey var

Bu BMX lerde pedali ter yöne çevirince geri gidiyor demi?

2. İsmaildemir59

İsmaildemir59 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    eski kontra bisiklet gibi değil bmx'ler pedalı geri çevirince boşa dönüyor merak etme :D

sadıksaid

sadıksaid Yeni Üye

Seviye:
    Bir arkadaştaa vardı BMX hem öne hem geri gidiyordu Bu şekilde olan BMX ler var mı?

4. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    Arka göbekteki kasetli yapı nedeni ile pedal çevirip sonra çevirmeden kazandığınız hızla yola devam edebilirsiniz tüm single speed bisikletlerde bu böyledir bmx de bir single speeddir. Ancak ben illa geri gitmek istiyorum derseniz kasetsiz bir göbek alıp kullanabilirsiniz bu sistem doğrudan arkadaki çarkı direk arka tekere sabitler ve siz sürekli pedal çevirmek durumunda kalırsınız eğer pedalı geri çevirirseniz de geri gidersiniz. Ama yokuş aşağı giderken de sürekli pedal veirmek durumunda kalırsınız pedal çevirmediğiniz an bisiklet sizi üstünden atar ve arka fren kullanamazsınız özel frenleme tekniklerini öğrenmek durmunda kalırsınız. Bu durum bmx için pek faydalı değildir vede bmx uygun küçük dişli göbeğe sabitlenen yapıda ürünler bulmak sıkıntı olabilir. Böyle bir sistem kullanma niyetiniz varsa fixed gearlara bakın derim. Forumdan Doğukan Aksu bu sisteme yeni geçenlerden ona daha detaylı sorabilirsiniz bu konuyu.

5. Hakkı Özen

Hakkı Özen Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba, sabit yani arkadaşın anlattığı gibi single dişli (FİXEDBİKE) her iki yönede ilerleme sağlar, ama bu tarz bmx'ler yok. Sadece özel üretim bisikletlerde kullanılır. Senin anlayamadığın ama yaklaştığın konu şu ; FREECOASTER isimli arka göbek sistemi, normalde geriye her bisikletde olduğu gibi boşa dönen driver FLATLAND BMX'lerinde bisikleti geriye doğru ilerlettiğinizde pedal geriye doğru dönmez ve sabit kalır. Bu sadece FLATLAND ve PRO STREET BMX' lerinde mevcuttur. ( HKK BMX TEAM TÜRKİYE :) sebebi ise bazı hareketlerde pedalın geriye dönmesini engellemek ve ayağa çarpmaması içindir...!

6. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    Konuyu kirletmiş olacağım ama HKK BMX team konuya şuracıkta bir açıklık getirir diye soruyorum, dayanamadım :) Sitenizdeki fiyatlandırma sorunu ne zman düzelecek ürün fiyatları 0.00TL gözükmekte.

İlginizi Çekebilir

big_thumb_c3936ab43c2176907a7937179084c0ef.jpg
Yoğunluğum sebebiyle uzun süredir paylaşım yapamıyorum, paylaşabileceğim pek çok makale birikti :) Yazın daha fazla paylaşım yapabileceğim ;) Kısa bir antrenman paylaşımıyla kaldığımız yerden...
20160925_130322_HDR.jpg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...
upload_2017-3-26_12-33-9.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...