BMX zincir bol ve devamlı atıyor anlayanlardan yardım acil

Emre Erken

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar 2.el aldığım bisikletin zinciri bol ve sarkık duruyor pedal çevirince bi yerde gergin oluyor ve devamlı atıyor, aldıgım çocuk cevap vermiyor galiba kazık yedim.
Gösterdiğim tamircide , aynakolu ndan mı ne öyle bişi dedi ne yapmam gerkeiyor başına gelen bilen varmı yardım lütfen

Scudo

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Eğer zinciri uzunsa gerektiği kadar bakla çıkarılabilir.Bmx'den pek anlamam ama zincir düşme engelleyici yada zincir gergisi diye bir şey vardı galiba onlar çözüm olabilir.Daha uzman bir bisikletçiye gidin onlar halleder.

Emre Erken

Üye
Tepki
0
umarım dediğin gibidir bugün gidip tekrar göstericem korkuyorum 150 liraya salcano jump race aldım bi 150 de masrafı çıkmasın ayna kolu falan derken, yorumun için teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emre Erken

Aynakol ile alakası yoktur, eğer aynakolun dişlileri kırık felan değilse. Yapman gereken şey ya bakla sayısını azaltmak ( eğer çok sıkı oluyorsa tek baklalı zincir alman gerekir ki 80 tl civarı onlar ) ya da zincir gergisi alman gerekiyor. Zincir gergileri 20-40 tl arası değişir. İyi günler.

Emre Erken

Üye
Tepki
0
yardımcı oldugun için çok teşekkürler umarım bakla sayısı azaltılıyordur.

barışveçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
407
Eğer azaltınca zincir kısa geliyorsa tekrar aynı haline çeviri arka çivataları açın lastigini geriye çekin sorun düzelecektir

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

hasariko

Üye
Tepki
0
Sinciri yarımdan daha az çıkart büyük dişliden arka tekeri bolartıp biraz geriye çek ondan sonra tekrar zinciri tak