BMX parçaları için yol gösterin

Konu, 'BMX' kısmında Aykut Tanay tarafından paylaşıldı.

 1. Aykut Tanay

  Aykut Tanay Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  71
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar,
  Bmx için parça alımı yapmaya başlamayı düşünüyorum bu konu hakkında püf noktaları ve doğru parçaları seçmemde bana yardım ederseniz sevinirim.

  Öncelikle 3pc crankset alacam bu parçada ağırlık dışında nelere dikkat edilmeli sanırım denge ve street tarzları için uzunlukları fark ediyor ben street kullanacağım. Mesela bbt denilen sanırım bilyeli rulman içeren setler var bu rulmanlar pedal çevirişimizi hızlandırmaya mı yardımcı oluyor yoksa bazı hareketlerde ayakları pedallardan çekiliyor tekrara ayakları koymamız gerekirken daha hızlı tur atmasınımı sağlamak amaçları. Marka olarak bütçeme uygun blank ve Twenty Mamboo markalar var ıkısınden hangisini önerirsiniz.

  İkinci olarak ön dişli ve arka göbek+arkadişli alıcam. Bundada 25t ön dişli 9t arka dişli kullanmayı planlıyorum bu iki boy dişli birbirine uyumlumudur. Arka göbekte rulmanlı olaması dışında dikkat etmem gereken başka ne gibi özellikler olmalı ağırlık dışında. Birde ön göbekte rulmanlı almak bir kazanç sağlıyormu kayda değer, çünkü bütçemi biraz zorluyor ön göbeği de değiştirmek klasik ön göbek şeklinde kalsa diyorum şu sıra. (ön göbek şu an shunfeng markadır)

  Pedallarda da animal ve red line markası düşünmekteyim özellikle değişebilir metal dişli versiyonlardan almayı planlıyorum plastik dişliler eriyor kırılıyor habire pedal değiştirmek istemiyorum.

  Zincir kmc z410 kullanıyorum sanırım değiştirmeme gerek yok ama fiyatları uçuk zincirlerede rastlıyorum acaba teknolojik bir değişim içeriyor mu bu pahalı zincirler yoksa ağırlık ve görüntümü fiyatlarını bu kadar etkiliyor.

  Sele ve sele borusu seçiminde bilmem gereken teknik noktalar nelerdir alırken ne özelliklerine bakmalıyım. Yoksa sadece tasarım ve ağırlıklarına bakmak geliyor aklıma bu parça için.

  Jant içinde mach1 28tel jantlar beni bir süre idare eder diye düşünüyorum ama siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.
   
 2. #2
  Aykut Tanay

  Aykut Tanay Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  71
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  forumun bmx kullanıcıları elini çekti herhalde forumdan :)
   
 3. #3
  Aykut Tanay

  Aykut Tanay Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  71
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  HAKKI ÖZEN Bey bir el atsa konuya bari zaten parçalarında bir kısmını ondan alıcaz.
   
 4. Hakkı Özen

  Hakkı Özen Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Aralık 2007
  Mesajlar:
  873
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Aykut, sana yardımcı olmam için mesajını oku ve benimle bağlantıya geç burda açtığın konun ve aklındaki soruların cevabı bende mevcut..! ( HKK BMX TEAM TÜRKİYE :)
   
 5. #5
  Aykut Tanay

  Aykut Tanay Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  71
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  facebook aracılığı ile size mesaj yolladım ;)
   

İlginizi Çekebilir

WATSON_00004704-074-630x448.jpg
Bu 11 madde gerçekten onun maddeleri mi bilmiyorum ama, CyclingWeekly böyle demiş :) Orijinal Link, yazının sonunda olacak. [ATTACH] 2016 olimpiyatlarında altın madalyaya giderken Cancellara......
upload_2016-10-18_9-54-57.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
quads-996.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...