Bmx bisiklet ile spor yapılır mı? Uzun süreli gezilir mi?

Scudo

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
sürüş pozisyonu olarak pek uygun olmaya bilir. Rahatlık açısından . gezmek istiyorsan herşey ile gezilir :)

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben geçende bir tane görmüştüm, adamda no evil var. Kendisiyle muhabbet ettik, dedi arabalarla kafa kafaya gidiyorum dedi. Ki gerçekten hızlı olduğunu ben de gördüm. Kendisi de yanlış hatırlamıyorsam gidiş-dönüş 30 km yapacaktı.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Eğer kaliteli bir bmx bisikletiniz varsa , göbekleri çok akıcı oluyor ve gerçekten çok çabuk hızlanıyorlar. Ama uzun yol alabileceğinizi düşünmüyorum çünkü aşırı yorar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bmx tip bisikletin sele ve gidonunu uzatıp çok rahat gezilip 20-30 km yol da yapılabilir bence(ötesi yorar zaten). en azından ben yapabilirim. bmx bisikletle 10-11 yaşlarımdayken vitesli bisikletleri geçtiğimi bilirim. yani elbette tekerler küçük olduğu için yeterince hızlı gitmeyecektir ama pedalları hızlı çevirdikten sonra ortalama bir hızla sürülebilir.

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
@Barış Canbolat

yeterince hızlanamazsınız tekerler küçük olduğu için. hızlanmak için daha çok pedal daha çok efor harcarsınız ve YORULURSUNUZ :)

Tepki
11
İsim
Nihat S
Bisiklet
Diğer
Hocam 3 yılı aşkın süredir bnx kullanıyorum. Bisikletim ile zeytinburnundan avcılar eminönüne beşiktaşa yeri geldimi kalamışa kadar gittim.yeterli kondisyon olduğu sürece herşeyi yapabilirsin. Tabikii sağlam akıcı rulmanlı setlerde lazım. Ve piyasada bmx diye satılan ağırlı 15-20 kg olan bmxlerle olacak iş değil bu.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 yil bmx kullandim. 1.siniftan baslayarak hergun okula gittim geldim. gun icinde surekli bmx uzerindeydim, sehir icinde heryere gittim. bmx uzerinde yasiyordum desem yeridir. toplu tasima yerine bmx kullandim 15 yasima kadar (sonra sehir bisikletine gectim, aynen devam ettim). kilidim vardi, gittigim yerlerde kitlerdim. hic bir zaman yormadi yorulmadim. performans veya hiz odakli kullanmadim. istedikten sonra heryeri gezersin, lastiklerin boyutuyla alakasi yok.

Tepki
140
İsim
Serdar yildiz
Bisiklet
Ümit
Çocukluğumun bisikletiydi, yorucu değildi tabi çeyrek ve yarım pedal vurmayı bildikten sonra. Ani kuvvet uygulamaya dayanır genelde sürüş tarzı. Zinciri bu yüzden kalındır.

Tabi hızı korumayı düşünmek ve aşırı hızlanmayı kapsamaz.

Herşeye rağmen kullanması en zevkli bisikletti benim için.

• Beğen
Tepkiler: 3rsin

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tabii ki gezilir.. Ben 10 yasindayken bmx bisikletle 10-12 km yol gidiyordum, gayet mumkun.

• Beğen
Tepkiler: 3rsin