Blog ve Günlük yazının mantığı? Nasıl yazılır? Nedir?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Bengg tarafından paylaşıldı.

 1. Bengg

  Bengg Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2013
  Mesajlar:
  130
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  İSTANBUL
  Adı:
  Göktuğ Güntav
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Günlük yazısı ne oluyor arkadaşlar? Blogta nasıl yazılıyor? Makale nasıl yazılıyor?
   
 2. YasinGNC

  YasinGNC Üye

  Kayıt:
  2 Ocak 2013
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  63
  Şehir:
  Yalova
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Merhaba,
  Günlük kişisel düşünceleri, olayları, kişinin kendi içerisinde yazıp saklamasıdır aslında. Blog ise bunu sanal ortamda tüm internet kullanıcılarına açık bir şekilde yapmak, yansıtmaktır.

  Örnek verecek olursak, bu sitede bulunan herkes bisikletle az yada çok ilgileniyor. Siz kendinize ücretsiz veya ücretli bir blog sitesi açıp yapmış olduğunuz turları o blog sitesine yazabilirsiniz. Bisiklet ile ilgili düşüncelerinizi özgürce ifade edebilirsiniz ki bu sizin düşüncelerinizi kelimelere aktarma yeteneğinize bağlı olacaktır. Blog tutmak güzeldir, özgürlüktür. Düşüncelerinizi tüm internet dünyasına yayabilmektir.

  Blog sitesi açmak isterseniz, ücretsiz bir şekilde;
  1. http://wordpress.com/
  2. http://www.blogger.com/

  siteleri üzerinden açabilirsiniz. Wordpress.com dünyanın en büyük açık kaynak kodlu ücretsiz cms sistemidir. Gönüllü developerlar tarafından geliştirilmektedir. Yine aynı şekilde Blogger'da ücretsiz olup Google tarafından geliştirilmektedir. Wordpress altyapısını kullanmanız sizi her zaman bir adım öne geçirecektir, tavsiyemdir.

  Makale yazma, belirli bir konu üzerine anlamlı cümleler kurarak, en az 100-150 kelime ile gerçekleştirilir. Web dünyasında yazılan yazının fayda sağlayabilmesi için en az 100 kelime olmasında yarar vardır.

  Kişisel bir blog sitesi açtınız makale yazıyorsunuz diyelim. Eğer başka yerlerde görmüş olduğunuz yazıları olduğu gibi kopyala yapıştır yaparsanız siteniz zarar görür, bloğunuz özgünlüğünü kaybedeceğinden dolayı arama motorları tarafından sevilmez.
   
  Bengg bunu beğendi.
 3. #3
  Bengg

  Bengg Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2013
  Mesajlar:
  130
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  İSTANBUL
  Adı:
  Göktuğ Güntav
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Anlatım için teşekkürler çok faydası olucak. Blog sayfam vardı ancak makale yazmak için kullanmadım. Merak ettiğim sitedeki blog bölümüne nasıl yazabileceğimdi. Yani makaleleri blogta yayınlayabilir miyim merak ediyordum. Yine de sağol.

  Günlük yazısı hakkında bilgin var mı?
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-35-2.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
Honest-Ads-Sports-Drinks.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
Website_Drafting_Image_20m_2048x2048.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...