Blackburn Voyager 3.3

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında philamelian tarafından paylaşıldı.

 1. philamelian

  philamelian Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  117
  Şehir:
  Londra
  Seviye:
  Aramızda Blackburn Voyager 3.3 kullanan var mı? Bu ön aydınlatmayı genelde şehir içinde kullanacağım fakat bazen de işim düşünce şehirler arasında veya şehir dışı offroad ortamında da çok kötü bir sonuç vermesin istiyorum. Yarış için kullanmak gibi bir niyetim yok. Şuan indirimde olduğu için yarı fiyatında olması da çok cezbediyor. Bu fiyat böyle bir aydınlatma için çok diye düşünürsem çok daha ucuz şehir içini idare edecek bir aydınlatma alacağım.

  Kendisi bu
  http://www.blackburndesign.com/lights.html#voyager33

  BikeRadar'dan okuduğum bir eski versiyonunun kritiği burada
  http://www.bikeradar.com/road/gear/article/blackburn-voyager-30-12716
   
 2. Serdar TEBER

  Serdar TEBER Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.215
  Beğeniler:
  1.368
  Şehir:
  Ankara, Antalya
  Seviye:
  Bunu değil ama 4 ledli Sigma kullanıyorum. Hemen hemen aynısı. Bu tarz ufak lambalar, gidonda şık duruyor ve önünü aydınlatmaktan ziyade karşıdan gelen ayıların gözünün içine parlamaya yarıyor :D Bence gece off-road kullanımına uygun değil. Gece asfalt yolda az çok engelleri görmenizi sağlıyor ama zifir karanlıkta sadece bununla arazide gidemezsiniz. Bunu gidona takıp, bir de kask üstüne 20 ledli bir ışık kaynağı alırsanız gece arazide daha uygun olur dşye düşünüyorum.
   
  hakano bunu beğendi.
 3. #3
  philamelian

  philamelian Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  117
  Şehir:
  Londra
  Seviye:
  Evet bende de bir sigma triled var aslında fakat onu artık eşim kullanıyor. Bu modelin yorumlarında commuting ile safety arasında kalmış yazıyordu da asıl kafa karıştıran o oldu. Bir de normal fiyatının 30euro olup 15e düşmesi. O fiyatlar civarında da en uygun bu gibi görünüyor. Dün siparişi verdim. Bakalım gelince göreceğiz nasıl birşeymiş.
   
 4. #4
  philamelian

  philamelian Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  117
  Şehir:
  Londra
  Seviye:
  Geçen hafta Blackburn Voyager 3.0'ı aldım. Gözlemlerimi buraya yazıyorum ki belki ilerde başka birilerinin de işine yarar.
  Bu tek ledli bir ön far. 4 adet AAA pil ile çalışıyor. Aydınlatma kapasitesi olarak yine yoldaki gözlemlerime ve eski farımla karşılaştırmama dayanarak söyleyebilirim ki Cateye HL-EL135 den daha iyi bir aydınlatma sağlıyor (yoldan gözlem) Sigma Triled (eski farım ve yoldan gözlem) ile yakın bir aydınlatma kapasitesi var ne yazık ki metre olarak bişey yazamıyorum. Tek ledli olmasından ve farın önündeki mercekten kaynaklı olarak çok düzenli bir ışık demeti yaratıyor yani yanlardan çok fazla görünmüyor. Bu eski farım trilede göre eksi bir özellik. Gidonun kıvrımına oturması güzel eski farımda bu yüzden bir sorun yaşıyordum. Ana parça park sırasında kolayca takıp çıkarılabiliyor. Arazi şartları nedenli takıldığı yerde dönme veya gevşeme yapmıyor. Su almıyor. Paketin üzerinde 20 saat sürekli 48 saat flaşlamalı olarak yanabileceğini yazıyor. Kesintili kullandığım için süre olarak tam bir test yapamasamda doğru gibi görünüyor. Şehir içi için genel olarak sorunsuz görünüyor. Belki daha geniş bir ışık hüzmesi yaratabilirdi.
   
 5. Emre Ezer

  Emre Ezer Üye

  Kayıt:
  23 Ocak 2007
  Mesajlar:
  66
  Beğeniler:
  25
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Arkadaşım daha önce voyager 3.0'ı test etmiş. Aşağıda voyager 3.3'ün de fotoğrafları mevcuttur. Henüz dışarıda test etme imkanım olmadı ama ev içerisinde güzel bir aydınlatma sağlıyor.

  LED'ler genel olarak görmekten çok görülmek üzerine tasarlanmış olan aydınlatma sistemleri olduğu için bu far da onlardan biri.

  3 adet AAA pil ile çalışıyor ve sürekli yanması ve ledlerin sıra ie flaşör olarak yanması şeklinde 2 tip yanıyor.
  Kutusunda yazdığına göre sürekli açık konumda 150 saat, flaşör modunda 240 saat ışık veriyor. Ağırlığını henüz bilmiyorum.


  [​IMG]  üstten görünüş

  [​IMG]


  yandan görünüş

  [​IMG]


  önden görünüm

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 6. ozancan

  ozancan Üye

  Kayıt:
  17 Aralık 2008
  Mesajlar:
  88
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Ben 3.3 modelini kullanıyorum, 3 ledli.

  Amaç zaten görmekten ziyade görülmek, o yüzden sürekli flaşör modunda kullanıyorum ve bu şekilde kullanmak için çok uygun, sağlam parlıyor.

  Ama karanlıkta önü rahatlıkla görmekse amaç, daha büyük boyutlu, ağır, ve pahalı modeller gerekir.
   

İlginizi Çekebilir

STRAVA SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
Digital EPO.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-8-5_14-30-10.png
Tahmin ediyorum bisiklet süren birçok kişinin aklına bu soru gelmiştir. Bacaklarımdaki kuvvetin bisiklette güç üretmeye katkısı (kısaca hız yapmaya) ne kadardır? Bisikletimizde bir power metre...