Bitsin Bu Çile! Son 4 Bisikletten Biri Lütfen Yol Gösterin

hozcanak

Üye
Tepki
5
Bisiklet almak hayatımdaki en zor iş oldu daha doğrusu olacak.
Ben eşimle amatörce arada bir çıkıp gezmek için istiyoruz.!
Salcano gn 650 düşünüyoruz aslında ikimizede.
birisi dedi almışken kronx500 al
birisi dedi almışken borla ve borla lady al
birisi dedi salcano alu al dedi

BENİM BÜTCEM 2 BİSİKLET İÇİN 400+400 GEÇMEMEK. SONUÇTA TURLAMAK İÇİN ALACAĞIZ.
benim boy 1.84 felan
eşimin boy 1.75 civarında
hangi bisikleti alalım ve ölçü ne olacak
lütfen bu son mesajım olsun. yada al gn 650 deyin alayım kurtulayım.

• Beğen
Tepkiler: Aristo
Scudo

saka

Üye
Tepki
26
xc500 ve borla arasında yazı tura at ikinide tavsiye ederim ama borla bu sene iyi

• Beğen
Tepkiler: hozcanak

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Sedona Borla almanızı tavsiye ederim , sözünü geçirdiğiniz diğer bisikletlere kıyasla hiçbir surette "keşke" veya "acaba" demeyeceksiniz , adınız gibi emin olabilirsiniz .
Bütçenize de uygun bir seçim olacak .
Ve hatta peşin bir alışverişte % 10'ları bulan iskontolar sözkonusu .
Bu sayede kask eldiven gibi ihtiyaçlarınıza da kaynak oluşabilecek .
Şimdiden Sedona Borla'larınız hayırlı olsun diyelim :)
Salcano vs. gibi bir bisiklet mümkünse olmasın , seçeneğin bunca bol olduğu bir ortamda :)
Ve derim ki daha da fazla geç kalmayın , bisikletleriniz alın ve bu güzel zamanların keyfini çıkarmaya başlayın . . .
Görüşmek üzere .

• Beğen
Tepkiler: Aristo ve hozcanak

hozcanak

Üye
Tepki
5
peki borlanın lady olanı eşime uyarmı acaba? 1.75 boy var hatunda.
birde peşin alamam ama internetten uygun fiyata tavsiye edilebilecek biryer varmı?

• Beğen
Tepkiler: Aristo

tamerbasaga

Aktif Üye
Tepki
81
@hozcanak

size 18 eşinize 16 kadro bisiklet alın
borla alın bende yeni aldım sedona 711
borla alacaktım 18 kadroyu istanbulda bulamadım kalmamış salcano aluyuda istanbulda bikaç bayiye sordum yoktu ama fabrikasını aramıştım 16 kadro kullandık demişlerdi

• Beğen
Tepkiler: Aristo ve hozcanak

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@hozcanak

Üstad özelden mesajım ulaşmış size . . .
Cevabınız için teşekkürler .
Yarın bir miktar zaman ayırarak telefonla merakınızı giderebilirsiniz ve belki de bisikletlerinizi alabilirsiniz :)
Size 18" , eşinize de 16" kadro uygun düşecektir .
Satan arkadaşlardan da daha fazla detay almanız mümkün .

hozcanak

Üye
Tepki
5
@tamerbasaga

eşim için 16" mı ?
salcano mountaineer alcaktım hepsi buradadan çok ucuzdu forumda o 16-16.5 felan küçük gelir en az ng650 al onun yerine dediler. uf ya amma karışık bu işler..

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
kadro boyu konusuna benim de kafam takıldı
henüz acemiyim, ben de merakımı gidermiş olayım
tamam MTB'lerde küçük kadro boyu önerilir, 1.75 boy için de 16" veya aslında17" uygun olabilir sanırım
ama tur amaçlı kullanılacaksa, yani arazide sportif amaçlı kullanılmayacaksa, MTB dahi olsa biraz daha büyük boy almak daha uygun olmaz mı?

• Beğen

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@gatila

Boyum 1.74 . Daha önce sırasıyla 16" Kron Jara , 18" Trek 3900 , 17.5" Trek 6500 V kullandım .
Göreceğiniz üzere bundan önce kullandığım iki bisiklette de sizin bu bahsettiğiniz tavsiyeyi uyguladım , ta ki son topladığım bisiklete kadar .
Son bisikletim 16" kadro üzerine toplandı , kullanmaya başladıktan sonra anladım ki o bahsedilen standartın hiçbir mantığı yok , ben de asfalt ağırlıklı kullanıyorum önce kullandığım bisikletlerimle bu bisiklet arasında çok fark var .
İnanın hakimiyetim çok daha fazla , şehir içinde kıvraklık ve serilikte müthiş fark var .
Yani sözün özü askerdeki birkaç numara büyük postal al rahat edersin benzeri yaklaşım bu konuda pek de geçerli gibi görünmüyor :) .
En azından ben yaşadığım tecrübeye dayanarak bunu söyleyebilirim .
Bu arada bisikletimi aşağıdaki linkten görebilirsiniz :

(link)

• Beğen

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
abicim neden konu üstüne konu açıp duruyosun ayrıca heryere de yazılmaz ki bu ya insaf be

hozcanak

Üye
Tepki
5
@imhoteb

şimdiye kadar 2 konu açtım. ilki mountreineer ve ng650 idi bide bu.
bundada forumdakiler kafamı karıştırdı son dörtten birini seçsinlerde alayım diye yazdım. millet tartışırkende aralara girip şu ne bune hangisi iyi diye sordum.
Ben forumların amacının bu olduğunu düşünmüştüm. sormak - öğrenmek - tartışmak -karar vermek.
ben şuana kadar 15 mesaj yazmışım. 1000-2000 mesaj yazanları atalım siteden yöneticiyle konuşalım.

hozcanak

Üye
Tepki
5
@imhoteb

sende gereksiz bukadar yazı yazarak forumun amacı dışına çıkmıyomusun? bisikletle ilgili yorumunu yyapacaksan yap yoksa yöneticiye şikayet et 2 tane konu açmış atalım bu adamı de. boşuna konuyu saptırıyosun. insanlar bilgi almak için okuyo buraları seni şataşmalarını okumak için değil.

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
Foruma yeni üye olmuşsunuz ve bu forumun belirli kuralları var lütfen bu kurallara uyunuz ve şu anda beni uyarma hakkına sahip değilsiniz gereksiz yere mesaj yazıp her konuyu saptıran biri olsam en azından 1000 tane mesajım olurdu.Ayrıca sözlerinize dikkat edin bu insanlar sadece sizin sorularınıza cevap vermek için burada değiller!

hozcanak

Üye
Tepki
5
isteyen veriyor zaten.! Zorla tüm kullanıcılardan mesaj yazın demiyorumki.
sen beni uyarma hakkın varmı?
1000 tane mesajı olanlar konuyu saptıran, gereksiz mesaj yazanlarmı?
eğer öyleyse bile benim 1000 ulaşmama daha çok var merak etmeyin.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Bence kendinize Sedona Borla,eşinize de Sedona Borlady alın.Daha fazla da düşünmeyin.Pişman olmazsınız bisikletlerden.Kadro boyuyla ilgili bi yazı vardı foruma fakat bulamadım şimdi.Onu da bisikletçinize danışın.

• Beğen

Aristo

Üye
Tepki
2
bişey söliyim hem aranız düzelsin. ben bu arkadaşın (hozcanın) açtığı yerleri okudum. ve hemen hemen aynı problemler var ve bana faydası oldu işin açıkcası. hatta ng650 ye ordan karar verdim. İnsomnia modelinide başkası önermişti.
imhoda bana yardımcı oldu tek mesaj yazan. o yüzden ikinizde iyi niyetlisiniz. üzmeyin birbirinizi ve kendinizi. :)

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
bencede kendine 18'' Borla , eşine 16'' borlady al asla pişman olma ve şunuda eklemek isterim ki bu bisikletler ilerde turlama haricindeki faaliyetlerde bile
(biraz daha uzun mesafeli binişler) oldukça tatminkar olacaktır

• Beğen

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
abicim 174 175 boya 17 veya 17.5 inch kadro olur uzun sele borusu kulanmak kadroyu tahrip eder ayrıca konuda bahsi geçen abla yarışa falan katılcak değil bildiğim kadarı ile 16 inch kadro alması ona eziyet olur ben kendimden biliyorum geçen sene aldığım bisikletim ( o zaman kadro bana uyuyordu ) bana küçük geldiği için baya bi zorluk çekiorm