Bit pazarı

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün İstanbul Feriköy deki eskici pazarına gittik gezmeye. Tezgahın birinde bisiklet kaskı duruyordu satmak için koymuşlar gözüme takıldı bisikletçi olup da bu gibi yerlerde bisikletine aksesuar parça bakmayan yoktur sanırım. Erkek arkadaşıma sor bakalım ne kadarmış dedim. 5 tl dedi kaçırmadan aldım :). Kask neredeyse hiç kullanılmamış kayışlarında ki üretim kokusu dahi duruyor. Tozlanmıştı birazda boya olmuş nerede duruyor ise artık.

(link)
(link)

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Kim bilir kimin siparişini verip de eline ulaşmadan iç edilen ürünü...

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün kullanışmış fakat kullanılmamış gibi duruyor. Kayışındaki CE yazısının yıpranmasından anlaşılıyor bu. Tabi ki satıcı nasıl temin etti bilmiyorum yada nasıl aldı.

• Beğen
Tepkiler: Umut Y.

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Aslında ikinci el bisiklet malzemeleri satılan bir yer yada pasaj olsa çok güzel iş yapar,belki de vardır da benim mi haberim yok :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her gittiğimde bakıyorum parça var mıdır diye. Yeni gördüm denk geldi. Başka bir bisikletli olsaydı alırdı sanırım kaskı

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper Ku

Böyle bir yargıya nasıl bu kadar emin olarak varabiliyorsunuz?

@Burak Küçük

Sanırım markası moon fakat bilmiyorum yazmıyor üzerinde marka

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Betül özkal
genelde bit pazarlarında çalıntı mal satılır ki ben %100 çalıntı demedim %10 hata payı bıraktım

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Çalıntı ya da değil ne farkeder. Sonuçta Betül hanım parasını verip almış. Kaskın geçmişini araştıracak hali yokya.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimse gözle görmeden bu kadar yüksek yüzdeyle emin olup insanların üzerine çamur atamaz bunu da bildiğinizi varsayıyorum. Üzgünüm şu ön yargıları aklınızdan atın. Olasılık olabilir pek fikrim yok benimde bilinçsiz aldım fakat bu şekilde emin gibi konuşarak da konuyu çirkinleştirmeyin. Sizin gibi düşünenlerin olacağını bilerek açtım bu konuyu öncelikle kaskın 5 tl olması benimde garibime gitti. Fakat 25 tl olsaydı çalıntı demezdiniz sanırım. Bu kadar düşünmeden konuşmak kimseye yakıştıramadığım bir şey benim. Bu kadar aciz değiliz. % 90 çalıntıdır demenizle çalıntı olma olasılığı var demeniz arasında dağlar kadar fark var.

@Emre GÜLEN

Açıkçası bu konuyu açmayacaktım fakat bu gibi parçalar böyle yerlere binde bir olsa da uygun fiyata geliyor forumdaki arkadaşları bilgilendirmek amacıyla açtım. Pişman olmadım da değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Betül özkal
bakın iyi okumuyorsunuz galiba ben çalıntı mal almışşınız demedim malesef ki türkiye genelinde bit pazarlarında çalıntı mal satılır bunu bildiğim için yazdım sizin ne malı aldığınız beni ilgilendirmez ve kesinlikle çalıntı mal almışşınız demedim lütfen çarpıtmayınız iyi geceler

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper Ku

Konuyu çarpıttığım yok alper Ku Sanada iyi geceler.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler Betül hanım kask alıp güvenli sürüşlere yelken açtınız.:)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ERTUNGA

@ERTUNGA Bisikleti ilk aldığımda kask almıştım ben fakat erkek arkadaşımın kaskı yoktu alıcaktık kısmet olmadı bir türlü. Bu kask ona kısmetmiş. Teşekkür ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Betül hanım hayırlı olsun valla çok iyi denk gelmiş;bende öyle neler aldım neler.millet inanmıyor yok diyor bu fiyata olurmu nasıl aldın:))))işte denk gelince süper oluyor.

Bu arada bu pazar hangi günler var ve feriköyde tam nerde betül hanım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link) burası sanırsam bide chopper bisiklet var burda gidip alsammı acep:))))

Betül hanım bu arada aklıma geldi '''önyargı''demişsiniz.bende zamanında bir başlık açmışdım bir kaç kendini bilmez arkadaş akıllarınca dalga geçmişlerdi ama şimdi bir tanesi yok forumda yolladılar gitti '''muhammed ali''ile ilgili sizde bir kaç yorum yapmışdınız önyargılı bir şekilde hatta bir yazı bulursam paylaşırım diye.paylaşırsanız sevinirim.