bisklet kullanmayı nasıl öğrendiniz

Scudo

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
4 teker üzerinde başlayan bu macera zamanla 2 tekere geçti.Ekstra bir çabam yoktu benim.Doğuştan var bu yetenek.:D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana babam ilk bisikletimi aldığımda öyle yandaki tekerlekleri olan cinsten değildi ve getirdiği zaman sokakta kendi koltuktan tutarak bana sürmeyi 5 dk.'da öğretmişti. (Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun)

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
banada babam 4 tekerlekli almıştı kullnamazmışım diye ama gelir gelmez tekerlekleri söktüm ve kendimi yokuş aşağıya bıraktım sonra zaten devamı geldi

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
iki teker bir çift baba eli ve yumuşak düşüşler için yeşillik arazi:)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
valla geyik olsun diye söylemiyorum ama çok küçüktüm hatırlamıyorum...

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
ben 3 tekerle başladım sonra 4 tekere çıktı 2+destek teker sonra ilk önce birini söktüm sonra direk bmx aldılar onunla iki tekere düştüm :D

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
Hiç unutmuyorum aslan babam benim arkamdan seleden tutarak az koşmamıştır.:p
Şimdi 74 yaşında ve ben geçen sene ona kask ve bir bisiklet aldım gözleri çok iyi değil o yüzden pek bine miyor ama çok mutlu oldu
Buradan canım babama görmese de bilmese de sevi saygılarımı yolluyorum :) :) . hiç yandan tekerleklerim olmadı - arkamda seleden tutarak koşup benim bisiklete binemeyi öğrenmemi sağladığı için ona sonsuz teşekkürlerimi yolluyorum ..
Canım babam çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan ve cado

pythia

Üye
Tepki
109
Ben ilkokula daha yeni başlamıştım. Benden 2 yaş küçük kızkardeşimle birbirimize destek olup öğrettik. Abartmıyorum ben çocukken nerdeyse bisikletim bir organım zannediyodum. Hani derler ya tuvalete bile onunla gidiyoduk nerdeyse. Amaaaaa bisikletimizle Denizli bağlarında kendimizi kaybedip akşam olduğunu farketmediğimizden anne babamızdan da az azar işitmemiştik. Haaa bir de nerde o zaman dağ bisikleti falan. Sürekli patlayan tekerlerimizi harçlıklarımızla yaptırmaktan biz züğürt tamircimiz ise köşe olmuştu.

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
4 yaşımdayken alt komşumuzun kızı öğretmişti. ilk gün 4 tekerdi ama alıştıktan sonra çıkardım ve iki tekerin zevki başlamış oldu.

rainn

Üye
Tepki
83
@Hasan Hakan Koç

benim de babam selenin arkasından tutardı öyle öyle öğrendim :D bir keresinde bi baktım o geride kalmış ben dengeyi bulup yalnız gidiyorummmm ehehi .
tabii tek başıma denemelerimi de unutmamalıyım. az bacaklarım mosmor gezmedim

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@rainn

hepimizin bacakları mosmor oldu ya ben kendimi hatırlamıyorum ama kız kardeşimin 2 tekerlekle binmesinin olayı tam bir komedi idi yaa... 4 tekerlekle 3 ay sürdü bmx bisikletini sonra durdur birden babama tekerleklerini sök dedi. babam söktü kız sanki daha önce biliyormuş gibi hiç düşmeden binmeye başladı.ilk deneme iyi idi ama ikinci de yerde idi.:D

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
@rainn

benimde dedem ben 4 yaşındayken ufak 3 tekerlekli bisiklet almıştı almanyadan...
ama ben çok geçmeden çabucak ısındım vede öğrendim.bisiklete binmeye..ve
komşumuzun da babası almanyadan bmx getirmişti yalvar yakar...boyum yetişmese..bile pedalı yarım tur döndürsemde..ona alışmıştım..(bu arada pedalı ön tekerde olan bi dolmateker bisiklette eskimiştim zaten:) )...>>tabi tüm bunlar olurken babam askerdeydi:):) onun için dedem alıyodu hep.. sonra babam bi bmx aldıki aman allahım sonra hiç bisikletim olmıyacak sandım.. ve 8 sene sonra 2003 de bisanım oldu ama ne oldu ne nazla geldi.. onu siz bide gelin bana sorun:):) şimdi değişilmezim o benim..

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Sanırım 5 ya da 6 yaşındaydım, benden büyük abilerim nasıl iki teker biniyor ben binemiyorum derken denge tekerlerini söktürdüm babama ve o zamandan beri iki teker üstündeyim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yan tekerlekleri olan bi bmx im vardı abim de 2 teker sürüp süremeyeceğimi denemek için yan tekerlekleri söktü bnde 1 günde 2 teker sürmeyi öğrendim 5 yaşındaydım mahalledeki büyüklerin vitesli bisikletlerine binerdim ama kaç kere düştüğümü sayamadım:)