bisikletten 1 ay kadar uzak kalıcam neler yapmalıyım?

pelinaksoy

Aktif Üye
Tepki
84
Bisiklet
Trek
günde 30-60 km arası bisiklete biniyordum. 1 ay kadar ailemin yanındayım bu seneple binemiycem bunun yerine alternatif neler yapmalıyım ki en azında dönüşümde 20km civarını rahat alabileyim

koşu yerini tutmaz ancak aklıma koşu ve eller önde oturup-kalkma hareketi var bunların dışında hergün yüzme imkanım var sizce ne yapmalıyım

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
30- 60 çok geniş aralık yahu :S

günde derken kaç günde bi?? hani 60'ı bi vurursunuz... ama sonrasında 2-3 gün binmezsiniz bisiklete....sonra bi gün 23 yaparsınız, 30 kabul edersiniz... vs vs...

bi de hız önemli... 60 km gittiğinizde hızınız ortalama kaç, 30 gittiğinizde kaç.. dönüşte 20 km yi ne kadar hızla almayı düşünüyosunu???

pelinaksoy

Aktif Üye
Tepki
84
Bisiklet
Trek
30 garanti yapıorum her gün haftada birde 60 a çıkıorum ama onun dışındaki günler 50de oluyor 40 ta 30 da sormak isteiğim bunlar çok uzak bir şey niye buraya takıldınız çözemedim ama

sonrasında yardımcıda olmamışsınız

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bir kere hergün antrenman yapmayın... vücudun en az 1 veya 2 gün ciddi dinlenmeye ihtiyacı var... yaptığınız antrenmanın yoğunluğuna bağlı olarak tabiki...

hız şundan önemli... eğer haftada bir gün otalama 28 km/hour 60 km çıkarıyosanız... 30 gün hiç antrenman yapöasanızda, 20 km/hour 20v km çıkarırsınız...

bilmem anlatabildi mi... bu yüzden yorum için, daha ciddi veirlere ihtiyacımız var bence....

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Denizde bir mesafe belirleyin ve hergün yüzün o mesafeyi , 2 km den az olmasın ama günlük yüzüşünüz...

Birtek yüzme yeter size.....

• Beğen
Tepkiler: Eren Tublek

Onur Özgün

Aktif Üye
Tepki
59
gün aşırı 45 kilometre bol yokuşlu yol gidiyordum. 15:00 gibi çıkıp, 17:00 gibi bitiriyordum. Kan- ter içinde kalıyordum tabi. Sonra ramazan geldi. 1 ay'dır yatıyorum açıkçası :) aç aç hiç bişey yapamıyorsunuz. İftardan sonra ise tokluktan bişey yapamıyorsunuz. ama 1 hafta içerisinde toparlarım diye düşünüyorum kendimi.