Bisiklette Yapay Motor Sesi Olmalı Mı?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bence olmalı. Sağına soluna bakmadan yola atlayan dalgın yayalar kendilerine sessizce serseri kurşun gibi ilerleyen bisikletlileri genelde fark edemiyorlar. İş genellikle bisikletlinin reflekslerine kalıyor.

Şehrin içinde ilerlerken bisikletimde motor sesi çıkartan küçük bir cihazın olmasını çok isterim.. Şahsen insanlara kendimi belli etmeden, rahatsız etmeden sessiz biçimde sürüş yapmayı çok severim ama bu seferde yayalar önümüze çıkıyor. Bir gün beni fark edemeyen birine fena halde toslamamak için öyle bir cihaz olmalı derim. Aslında basit çözümler var: Arka lastiğin bir tarafına plastik şişe veya lastiğe sürtününce gürültü yapan benzeri bir şey yerleştirmek. Ama bu lastiğin zarar görmesini ve sürüşün zorlaşmasına yol açacaktır.

En iyisi yüksek desibelli ses çıkartan, mümkün olduğunca ufak bir korna bulmak. Şahsen Toshiba (TCDD' de E43000 serisi) lokomotif kornası sesi (insanı yerinden zıplatıyor) isterim ama onun için bisiklet biraz ufak kaçacaktır.

Scudo

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben korna olarak inek sesini duymuştum bisiklette. çok komikti. beldeyama bisikletin arkaya taktırdığı araba aküsü ve inek sesi veren kornasıyla gezen bir adam. hayali bile insanı yıkar ki ben canlısını duydum ve gördüm:)

nikanam

Daimi Üye
Tepki
578
yakında şu ebüvve ebüvve diye öten kornalardan
taktırmayı düşünüyorum ben de.
bisiklet yolunda bile yayalara uyarı yapmaktan gına geldi.
olmadı, şu içinde nohut olan bekçi düdüklerinden
bir tane asacam boynuma.

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
arka lastik ile kadro arasına ped şişe takmak lazım (küçükken yapardık)

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Küçükken az lastik yememişimdir o pet şişelerle :D

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@nikanam

Boyunda düdük taşımak çok mantıklı. Kesinlikle denemeyi düşünüyorum. Yeter valla şu yayacıklardan:(

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Sokak arası bisikletçilerinde ucuza,pille çalışan ya da pompalı kornalar var onlardan bir tane edinebilirsin.

yasin

Daimi Üye
Tepki
37
benim en çok anlam veremediğim şey; kaldırımda, yolun karşısına geçmek için bekleyen yayanın, bisikletli yaklaşınca yola atılıp, bisikletlinin önüne geçme çabası(sanki bisikletli gelecek onun önünde duracak, yaya da geçemeyecek gibi)

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

864bianchi

Üye
Tepki
1
Birgun sirinevler donusu mahmutbey yolunda bayan a carptim kadin 2 metre uctu:( hemen kalkdi bana soylemedigini birakmadi ben rahatlasin die dinledim bikac dakika surdu ama susmayinca gittim..yan tarafta park etmis arabalarin arasindan cikdi biran da ..artik cok daha fazla dikkat ediyorum.