Bisiklette vites seçimi

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@Emrah ONAN

emrah bey, ertuğrul çok afaki bi rakam söylemiyor 2/5 te sorunsuz hızlı şekilde hareket ediyorum diyor. sanırım 34/16'dan bahsediyor. tekerler 26" olunca çok övünülecek bi tarafı yok, sanırım forumun hepsi 34/16 - 26" tekerle çılgın bi kadansta start alabilir, bol selamlar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ulaş alkaşi

Üstteki mesajlarımda da onu dedim işte... Sürekli 7'de durmayın artırın, azaltın. Yolun durumuna göre hareket edin.
Zaten sürekli bir viteste tutacaksaniz vites sistemine ne gerek var. Single speed ya da fixie yapın.

• Beğen
Tepkiler: ulaş alkaşi

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
@ihsangencer

konu uzamasın diye birşey yazmak istemiyordum ama İhsan Bey, dediğiniz şeyleri de savundum ben zaten, benim vitesler genelde 2x6 da duruyor pekte değiştirmiyorum şehir içi kullanımda hafif yokuşlarda oluyor bende sorunsuz kalkıyorum( aynakol 38/18 ruble 11-30T olması lazım yanlıs hatırlamıyorsam.) maksat kalkmak ise ama bunda övünülecek birşey bulmak bana aşırı saçma geldi sizinde dediğiniz gibi bir çok kişi rahatlıkla yapabildiği için zaten. Olay sanki 2x5 te patinajla kalkıyorum der gibi şekillendirildi bana garip geldi oldukça:)

saygılar...

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
benim gibi angut iseniz vitesin 18-21-24-27 olmasının önemi yok... kullanabilmek ve nerde neyi kullanacağını bilmek önemli bayırda 27 de 3 ile 18 de 1 ile çıkarsınız. ama benim gibi devamlı 4 de takılı olup çıkmaya çalışırsanız 50 vites olsa ne fayda. (vitesleri kullanmayı 6 ay bindikten sonra bisikletçiden aldığım nasihatlerle yeni öğrendim.)

• Beğen
Tepkiler: furina ve ottcci
Tepki
6
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
Kısacası ön dişli ile arkadaki en kücük dişli nasılsa ona göner hız yapabilirsiniz mesela 50 11 gibi

Suheyla41

Üye
Tepki
1
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar ktm life style bisikletimin shimano st-m050 vites kolundan biri kırıldı. Eski bir parça olduğundan türkiyede bulamıyorum. Onun yerine önerebileceğini 3x7 vites kolu var mıdır?

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
Bir arkadaş bisiklet alacak. Ben mandal çevirmeli bisiklet kullandım. Koldan çevirmeli vites sadece canello gibi markalarda, deneme amaçlı kullandığım için beğenmedim. Koldan çevirmelilerin de kalitelileri var mı? Yoksa mandal çevirmeli vites can mıdır?